2024 Eylül tüp bebek yaptıracak olanlar

2 sene önce 42 yaşında Funda’ya tedavi oldum. kızım şuan 2 yaşına girmek üzere🫶 funda’ya ve ekibine güven. gerçekten işini biliyorlar. sen ne kadar rahat teslim olursan o kadar sağlıklı devam ediyor. benim kızımı 24 saat dolduğunda transfer etmişlerdi. kalitesini ilk günden bile anlıyorlar.
Teşekkürederim yorumunuz için...kaçıncı gün kaç adet hangi kalite embiryo transfer oldunuz acaba

9 eylülde iki adet 5. Gün embriyo transferi oldu 20 eylülde kan testi vereceğim. Beklemedeyim. İlk deneme olduğu için aileler biraz telaşlı full yatıyorum iğne fitil hap böyle geçiyor günler

Yani teknik bir sorun olsa örneğin rahim yatağı kalınlığı ne bileyim yumurta üretimi veya sperm kalitesi ya da tüp tıkanıklığı vs gibi zaten gebe kalma ihtimalin olmuyor. Ama bizim gibi sebepsiz infertilitede çoğunlukla psikoloji etkiliyor gebe kalmamayı. Vücut reddediyor, gebe kalmayı bir tehlike olarak görüyor.. hele kaygılı bir insan için aşırı zor. Ben o kadar zorlanmıştım ki her ay adet olmak ve keyif almak için bir zorunluluk olarak saatli gelince ilişki kurmak 😒 Ya düşünsenize insanlar barda alkol ve uyuşturucu altında ilişki yaşayıp hamile kalıyor veya arabada bir yerde böyle şeyler duymuşuzdur. Neden? Çünkü sıfır kaygı var..

tüp bebek tedavi dönemi mental olarak çok iyi idare edilmeli. Evet asla kolay değil kaygısız, stressiz ve umutsuz hissetmemek ama bize hiçbir faydası yok olumsuz düşünmenin. Zaten öyle kısa bir dönemki.. ruha bedene iyi gelen ne varsa, sevdiğin müzikler, kitaplar, videolar, güzel yürüyüşler, meditasyonlar artık her ne ise yapılıp olumlu konsantre olmak lazım. Hepimizin pozitif olsun inşallah 🙏🏼 🌺🥹
Cok güzel yazmışsınız okurken bile insanın stresini alıyor.ben evleneli iki yıl oldu hiç korunmadığım halde olmadı,herşey normal deniyor ama olmuyor dediğiniz gibi psikolojik sanırım,çok aşırı kafama takmıyorum aslında,başka şeylerle oyalamıyorum ama içsel olarak kafama takılıyor stres yapıyor demekki,tüp bebek sürecinde de rahat olmak gerekiyor değilmi umarım başarabiliriz,hepimiz için herşey yolunda gider umarım 🌼

Benim de yaş 38. Evet kadının yaşı en önemli faktör ama her şey değil adet olana kadar doğurma şansımız var yaşımız kaç olursa olsun 🙏🏼 ben geçen sene ilk bebeğimi doğurdum 😀 37 yaşında.
Böyle güzel haberleri duyunca mutlu oluyorum Allah bizede göstersin inşallah,maşallah güle güle büyütün 🌼

Benim de yaş 38. Evet kadının yaşı en önemli faktör ama her şey değil adet olana kadar doğurma şansımız var yaşımız kaç olursa olsun 🙏🏼 ben geçen sene ilk bebeğimi doğurdum 😀 37 yaşında.
Böyle güzel haberleri duyunca mutlu oluyorum Allah bizede göstersin inşallah,maşallah güle güle büyütün 🌼

selamm arkadaşlar dün 2 adet 5.gün embriyosu transfer oldu test günüm 24 sabırsızlıkla bekliyorum rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın

X