2024 Eylül tüp bebek yaptıracak olanlar

Kızlar sizde bu süreçte sürekli yatıyor musunuz? Aşırı sıkıldım yatmaktan 😂
Hiç sorma şikayet etsem kendimi kötü hissediyorum etmesem bir türlü 😂😂😂 6. Gündeyim daha kendim bir kere bile süpürge atmadim eve iki gündür aktif bir şekilde yürümeye başladım dışarı zaten çıkmadım merdiven inip çıkmamak için oturup kalkarken dikkat ediyorum uzanırken falan ay beklemek hepsinden zor zatennnnnn

Merhaba arkadaşlar ben Eylül gibi adet olacagim ve transfer için kontrole gideceğim bejim gibi olanlara bilgi paylaşmak güzel olur diye bu konuyu actim
Merhaba ben 6 eylülde adet oldum gittim 3*1estrofem 2 günde bir climara bant aspirin bide D vitamini damla kullanıyorum yumurtalarım başka bir hastanede 2 gün sonra yumurtalarımı yeni doktorumun yanına taşıyıp orda transferim yapılacak umarım çok güzel olur hepimiz için yapacaklar için

Merhaba, elimde cetrotide ve gonal f kaldı. İhtiyacı olan birine göndermek istiyorum. Eyüp'te oturuyorum, elden teslim edeceğim. Çünkü soğuk zincir, bozulabilir. İhtiyacı olan yazabilir.

Meraba kizlarr 🤍Gecen hafta Doktorda randevum vardi tup bebek icin konustuk ve adetim gelirse tedaviyeye baslicaz die karar verdik. Yarin adet gunum insallah gelmezz bana suprizz olurrr 🤲🤲
Gelirse adetin 2 gunu Gonal-f 150 basla dedi sonra randevuya gel dedi . Bugun esim sperm verdi . Insallah tez zamanda Allahim evlat nasip eder 🤍

Merhabalar, Ağustos grubundan Eylül’e geçtim, transferim geçen ay tutmadı maalesef, hiç ara vermeden başlama kararı aldık. Perşembe muayenem var herşey yolunda ise transfere hazırlık yapacağız. Geçende doğal siklıs denemiştik bu kez ilaçlı olacak. Genetiği iyi 6aa embriyomuz tutmadı maalesef. Bu ay içinde korkuyorum yine ters gitmesinden ama ertelemekte istemedik. İnşallah bu grupta birbirimize güzel haberler veririz
Bende haziran da ilk transderimi oldum dogal siklusta 4aa kalite idi ama tutmadi. Histeroskopi ile bakildi birsey yok ama patoloji sonucumda enfeksiyon cikti simdi 2. Embriyo transferim olacak 2 tane koyulacak biri 2bc diger gelisim asamasinda imiş 😑 bu sefer süreç nasil olucak daha goruşmedim ama kaygiliyim rahat olmak istiyorum ama cok zor surec maddi manevi

Bende haziran da ilk transderimi oldum dogal siklusta 4aa kalite idi ama tutmadi. Histeroskopi ile bakildi birsey yok ama patoloji sonucumda enfeksiyon cikti simdi 2. Embriyo transferim olacak 2 tane koyulacak biri 2bc diger gelisim asamasinda imiş 😑 bu sefer süreç nasil olucak daha goruşmedim ama kaygiliyim rahat olmak istiyorum ama cok zor surec maddi manevi
Bende sizinle aynı kaygıları taşıyorum. Çok zor bir süreç, neden tutmadığı da bilinmiyor üstelik. Bu tüp bebek sürecinde kesinlikle en zor olan transfer sonrası bekleyiş süresi. Olumsuz da sonuç alınca tüm emekler çöp oluyor. Sonra kabullenip yeni sürece başlıyorsunuz işte. Benim bu ayki siklus iptal edildi kan değerlerim transfere uygun çıkmadı. Böyle böyle aylar geçti tedaviye başlayalı. Eşimle sürece başlarken hemen olur sanmıştık. Gönderimi okuyan kardeşlerime tavsiyem yol sizi tüp bebek sürecine soktuysa asla asla beklemeyin. İnsan kabullenemiyor başta ya da erteliyor ama vakit kaynetmemek lazımmış..

Bu arada olumsuz sonuç almamızı doğal siklusa bağlamayalım diye diğer ay hormonlu da deneriz dedi doktorum siz isterseniz dedi, bize bırakıyor tamamen çünkü her iki yöntemde uygulanabikir size dedi. Benim transfer sonrası 6. Gün tüm belirtilerim geçti akşam regl ağrım başladı ben anladım tutmadığını o gün test aldım negatif çıktı. Sonra da kan sonucunda 4.22 beta ile aldık negatif sonucu. Hissetmiştim olmadığını, büyük hayal kırıklığı yaşadım. Bir sonraki transferimde de yine belirtileri kendimi dinlememek için kendimi işime vermeyi planlıyorum vallahi beklemek çok zor ve stresli.

Bende sizinle aynı kaygıları taşıyorum. Çok zor bir süreç, neden tutmadığı da bilinmiyor üstelik. Bu tüp bebek sürecinde kesinlikle en zor olan transfer sonrası bekleyiş süresi. Olumsuz da sonuç alınca tüm emekler çöp oluyor. Sonra kabullenip yeni sürece başlıyorsunuz işte. Benim bu ayki siklus iptal edildi kan değerlerim transfere uygun çıkmadı. Böyle böyle aylar geçti tedaviye başlayalı. Eşimle sürece başlarken hemen olur sanmıştık. Gönderimi okuyan kardeşlerime tavsiyem yol sizi tüp bebek sürecine soktuysa asla asla beklemeyin. İnsan kabullenemiyor başta ya da erteliyor ama vakit kaynetmemek lazımmış..
Evet bu surecte biraz sabrimizla da imtihan oluyoruz ama emin adimlarla ilerlememeniz cok daha iyi vücudun hazir oldugu en müsait zamanda transfer olmaasi daha iyi beklemek cok zor evwt ama sindire sindire temiz olmasi daha iyi. Ben de cok zorlu uzun bir suréçten gectim. Bir yil evlilikten sonra doktor surecim basladi Once hsg tuplerde tikaniklik cikolata kisti sonra laparoskopi kistler alindi tupler açildi. Hemen tup bebek yaptiramadjk maddi imkanlar 1 senede yumurta takibi ile gecti 2 sefer sonra tupbwbwkw basladiik. 3 embriyo 1 i transfer negatif.. kaldi geriye 2 donmş embriyo. Histeroskopi simdide de enfeksiyonla ugrasiyorum dr la gorustum bugun dikkatli ilerlememiz lazim son 2 embriyomuz kaldi enfeksiyon kurudugundan emin olmadan transfer yapmicam dedi 2 şer kutudan toplan 4 kutu antibiyotik aldim. Simdi tekrar 1 kutu antibiyotik verdi sonra kontrol bir ornek alinip bakilacak gecip gecmedigine. Beklemekte bu surecin bir parçasi rabbjm en uygun zamanda sağlikla nasip etsinde inş

Bu arada olumsuz sonuç almamızı doğal siklusa bağlamayalım diye diğer ay hormonlu da deneriz dedi doktorum siz isterseniz dedi, bize bırakıyor tamamen çünkü her iki yöntemde uygulanabikir size dedi. Benim transfer sonrası 6. Gün tüm belirtilerim geçti akşam regl ağrım başladı ben anladım tutmadığını o gün test aldım negatif çıktı. Sonra da kan sonucunda 4.22 beta ile aldık negatif sonucu. Hissetmiştim olmadığını, büyük hayal kırıklığı yaşadım. Bir sonraki transferimde de yine belirtileri kendimi dinlememek için kendimi işime vermeyi planlıyorum vallahi beklemek çok zor ve stresli.
Bende doğal oldum ilkte simdi ne yapicak hiç sormadim enfeksiyonu gecirmeye odakli suan. Ilk negayifi bende hissettim olmayacagini cok hissettim . Bir de kayinvalidemde gecirdim 10 gunluk bekleme surecini.yolculuk yapmak sıkıntı olur endisesiyle. eşimde yoktu yanimda bu da beni cok strese soktu bu sefer transferden sonra ya evime ya kendi ailemin yanına gitmeyi düşünüyorum.

Bende doğal oldum ilkte simdi ne yapicak hiç sormadim enfeksiyonu gecirmeye odakli suan. Ilk negayifi bende hissettim olmayacagini cok hissettim . Bir de kayinvalidemde gecirdim 10 gunluk bekleme surecini.yolculuk yapmak sıkıntı olur endisesiyle. eşimde yoktu yanimda bu da beni cok strese soktu bu sefer transferden sonra ya evime ya kendi ailemin yanına gitmeyi düşünüyorum.
Sizin için en az stresli ortamda ve kendinizi oyalayarak geçirin süreci, sanırım doğrusu bu, inşallah bundan sonrası güzel, sorunsuz ilerlesin 🙏🏻♥️

X