Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Canım ilk doğumun bu tecrüben yok korkabilirsin panik olabilirsin yanında kimse olmazsa çok zorlanırsın devlet hastanelerinde pek umırsamıyolar bunları. Herkese aynı ebeler denk gelmiyo sonuçta sana aksi bi tane denk gelir. Doğuracak acıyı korkuyu yaşayacak olan sensin eşini dinleme bu konuda(bence). Özelde normal doğum yanlısı bi doktor vardır illaki.
Evet o konuda çok haklısın, herkese aynı ebe denk gelmiyor. Belki dediğin gibi aksi biri gelecek. Ki o hanımefendinin dediği kadarıyla kendisine çok iyi çok tatlı ebeler gelmiş ama doğumda bile yapayalnız bırakmışlar kadını. Eşim işten gelince konuşucam kendisiyle. Şimdiki doktorum kayınpederimin arkadaşı ve kendisi perinatolog. Takibimi o yapıyor, iyi bir doktor ama doktor bu şehirde yaşamıyor, adam her gün Eskişehir'den buraya Kütahya'ya arabayla gidip geliyor. Yani acil bir durum olsa Allah korusun, adamın Eskişehir'den gelmesini beklicez -ki gelirse tabi- yol kendi başına 1 saat sürüyor ortalama. Gelmezse de nöbetçi hangi doktor varsa o bakacak rastgele.. Of içim hiç rahat değil. Özelde normal doğum yanlısı bir doktor bulmam lazım anlaşılan

Eşim özel hastaneye ilk defa benimle bebek kontrolü için gitmiş. Hayatında daha önce Özel hastaneye adımını bile atmamış bir insan. Özel hastane onun gözünde korkunç bir yer. O zaman bile kadar ön yargılı yaklaşmıştı ki anlatamam. Tam ön yargısını kırmaya başladık o doktorun tavrı tuzu biberi oldu. 🫣 Şimdi vajinal doğum destekleyen özel doktoru araştırmayı düşünüyorum açıkçası. Çünkü bana deneyimini anlatan hanımefendi şunu dedi, doğum esnasında bile yalnız kaldım odada dedi. Demin bir arkadaşa attım bak o yazının tamamını, azıcık üstte okuyabilirsin. Açıkçası kanım dondu. Hayvan mıyım ben, odaya tek başıma atacaklar ben orada kendi kendime doğurucam? 😔
Bızım burdada doğum hanede yanında üç tane ebe kalıyor hıc ayrılmıyor yanından çok sukur bugün emzırme egıtımı aldım ebeler sen çok güzel geçti mesele göğüs üçümüz da çatlak oluşursa en yararlı sı kendı sutumuz müş onu sürün dedıler her memeyı yarım saat emzırmemız gerektıgını yarım saat sonunda en saglıklı sütü em dilleri nı anlattı gaz çıkarmayı gogsumuzun ucunu degılde kahve rengı kısmını tamamen agzına vererek emzırmemızı anlattı baya güzel geçti 😍😍😍

Bugün ilk defa kendı doktoruma yer bulamadım başka doktora ebeye ebeye denk geldım okadar güzel herseyı anlattıkı ıkı hafta sonra kontrolü gel dedı gayet güzel gectı bugün her devlet bır degıl bence doğum haneyı gezdık duşa kabın lavabo her odaya özel mıs her odanın da üçer tane ebesı var onu gectım suda doğum ıcın yer bıle yapılmıs her odaya çok sasırdım

Kuşum yok ya, yani öylesine bir olayı tek başıma yaşamak istemem açıkçası psikolojisi çok zor bir durum bence seneler sonra bile hatırlayacağımız anılar yani düşününce
Ben de öyle düşünüyorum. Hamileliğimin başında bile beni rahatsız eden ufacık olayları bile hala ilk andaki gibi aynı duygu yoğunluğu ile hatırlıyorum ki doğum bu yani Allah bilir nasıl izler bırakacak içimizde. Eşim inşallah anlar ya. Çok mantıksal bir adam. Ona göre gidip doğurucam 1 gün belki yatıcam belki yatmicam taburcu olucam bitti gitti. İşin ruhsal boyutunu zerre kadar düşünemez. Dua edin de beni anlasın ve destek olsun ☹️

Canım doktorla ilgili tespitin muhtemelen çok doğru çünkü 21 haftalık bebeğe irilik teşhisi konamaz ya 30 Lu haftalarda göbek çevresinden bu durumlar anlaşılır, 2. Hususta ben özelde yapmıştım eşimi bile aldılar yanıma doğumda ve 12 saat evde sancı çekip gittim doktorla irtibat halindeydim, bu sezeryan işi de doktorla alakalı yani benim doktorum öyle bir doktor değildi bebeğim iriydi 3900 doğdu bana riskleri gidişatı anlattı eğer çok zorlarsa seni sezeryana alabilirim bakacağız söz vermiyorum bak dedi bende tabi ki hocam kabulüm dedim ama sancılarım sıklaştığında duruma bakıldı ve güzel ilerledi evladımı normal şekilde kucağıma aldım yani normal doğum yanlısı bir doktor bu kiloda da gayet yaptırabiliyor o biraz doktora bağlı aynı şekilde birde yani hastane de 12 saat kalacaksın diye birşey yokki belki 3 saatte doğurup çıkacaksın devlette de bence hiç kendine bunları stres yapma
Evet bu doğum süresi konusunu ben de düşündüm. Her doğum bir değil sonuçta benimkisi kısa da sürebilir, zaten acil durum olmadıkça sancılarımı evde yaşamayı tercih ediyorum. Ama benim endişelendiğim kısım hem sancı hem doğum esnasında da yalnız bırakmışlar kadıncağızı. Üstlerde hanımefendinin yazdığını kopyala yapıştır yaptım, dilersen okuyabilirsin 🙁

Bızım burdada doğum hanede yanında üç tane ebe kalıyor hıc ayrılmıyor yanından çok sukur bugün emzırme egıtımı aldım ebeler sen çok güzel geçti mesele göğüs üçümüz da çatlak oluşursa en yararlı sı kendı sutumuz müş onu sürün dedıler her memeyı yarım saat emzırmemız gerektıgını yarım saat sonunda en saglıklı sütü em dilleri nı anlattı gaz çıkarmayı gogsumuzun ucunu degılde kahve rengı kısmını tamamen agzına vererek emzırmemızı anlattı baya güzel geçti 😍😍😍
Çok sevindim senin adına canım 🌼 İnşallah bize de böyle tatlı ebeler denk gelir ♥️🙏🏼

Of hava serinledi diye çıkıp işlerimi halledicem hala cesaret toplamaya çalışıyorum ya en az 1 aydır evden çıkamadım :KK43:

Of hava serinledi diye çıkıp işlerimi halledicem hala cesaret toplamaya çalışıyorum ya en az 1 aydır evden çıkamadım :KK43:
İzmir hala o kadar sıcak ki bugün annemlerin yazlığına gidip klima altında yatacağım resmen. Çok pis sıcaklara denk geldik, işin garibi bu yaz zaten ekstra sıcak da bir yaz... Eğer sizin orası serinse çık biraz dolan şöyle bir havan değişsin kuşum.

Kızlar muayene oldum doktoruma. Beni perinatolojiye yönlendirdi. 34+5 haftalık kilosu 3050 boyu 50 santim gözüküyor. Şekerim var galiba. Bebek için riskliymiş tansiyon şeker takibi yapılacak. Hiç umutlu konuşmuyordu

Kızlar muayene oldum doktoruma. Beni perinatolojiye yönlendirdi. 34+5 haftalık kilosu 3050 boyu 50 santim gözüküyor. Şekerim var galiba. Bebek için riskliymiş tansiyon şeker takibi yapılacak. Hiç umutlu konuşmuyordu
Umutlu olmayacak bir şey yok kuzum moralini bozma sakın kilo olarak da hafta olarak da bebeğin iyice kendini toplamış riskli bir şey görürse ani bir doğumda bile sıkıntısız hallolacak inşallah her şey. Sen sakin kalmaya perhizine dikkat etmeye devam et düzelecek her şey inşallah :KK200:

Umutlu olmayacak bir şey yok kuzum moralini bozma sakın kilo olarak da hafta olarak da bebeğin iyice kendini toplamış riskli bir şey görürse ani bir doğumda bile sıkıntısız hallolacak inşallah her şey. Sen sakin kalmaya perhizine dikkat etmeye devam et düzelecek her şey inşallah :KK200:
Bebeğin karın çevresi büyümüş biraz galiba bi de kafası

Bebeğin karın çevresi büyümüş biraz galiba bi de kafası
Kafa büyümesi çok sorun değil kuşum 2 hafta önden falan da gidebiliyor karın çevresi büyümesi tamamen bebeğin kilosu ve iriliği ile ilgili bir durum. Şeker ve tansiyonunu kontrol altında tutmaya çalışacaklardır olmazsa da bir tık erken kavuşursun yavruna ama haftan artık endişelenmen gereken bir hafta değil nasipse güzelce toparlanmış bebişin sıkı bir diyete gir bir şunun şurasında 2 hafta sonra doğursan miadında sayılacak bir bebeğin var :KK200:

Bugün ilk defa kendı doktoruma yer bulamadım başka doktora ebeye ebeye denk geldım okadar güzel herseyı anlattıkı ıkı hafta sonra kontrolü gel dedı gayet güzel gectı bugün her devlet bır degıl bence doğum haneyı gezdık duşa kabın lavabo her odaya özel mıs her odanın da üçer tane ebesı var onu gectım suda doğum ıcın yer bıle yapılmıs her odaya çok sasırdım
Maşallah sizin orası özel gibiymis zaten

Evet bişey çıkmamıştı
Kuzum endokrin doktorumun aynen dediğini iletiyorum, gebeliğin ilerleyen dönemlerinde şeker yükselir, çok normal. Sen yine kadın doğum doktoruna veya endokrin doktoruna bir danış istersen. Belki diyet verirler belki diyete bile gerek kalmaz

İzmir hala o kadar sıcak ki bugün annemlerin yazlığına gidip klima altında yatacağım resmen. Çok pis sıcaklara denk geldik, işin garibi bu yaz zaten ekstra sıcak da bir yaz... Eğer sizin orası serinse çık biraz dolan şöyle bir havan değişsin kuşum.
Çok fena bunaldım evde durmaktan giyinene kadar kan ter içinde kaldım bi de bu hamilelikte ayaklar bir numara büyüyomuş muhabbeti doğru değildir inş😄 bol gelen bi ayakkabım vardı onu bile giyemedim 2 numara küçük gibi sıktı🥲

Evet bu doğum süresi konusunu ben de düşündüm. Her doğum bir değil sonuçta benimkisi kısa da sürebilir, zaten acil durum olmadıkça sancılarımı evde yaşamayı tercih ediyorum. Ama benim endişelendiğim kısım hem sancı hem doğum esnasında da yalnız bırakmışlar kadıncağızı. Üstlerde hanımefendinin yazdığını kopyala yapıştır yaptım, dilersen okuyabilirsin 🙁
Canım haklısın ya birşey de diyemiyorum dediğin kısmı da okudum, özel işte o yönden çok iyi sancı sırasında annem kv ve eşim vardı sonra sıklaşınca onları çıkarttılar eşim kaldı ebem vardı hastanenin ebesi hemşiresi derken 5 kişi vardı sanırım ben özellikle eşimin orda olmasına memnun oldum bana sürekli su verdi elimi tuttu ve bebeği gördüğü andaki mutluluğu gözümle gördüm oda güzeldi, benim şuan fiyat 52 bin olmuş sadece doğum onu duyunca zaten 2. Doğum devlete mi gitsem dedim sonra bi sancım oldu acile devlete gittim oradaki ebenin tavrını gördüm dedim ki 100 de olsa vereceğim ben rezil olacağıma param rezil olsun, açılmama bakacaktı ters ters böyle sıkma kendini aç falan dedi sürekli o kadar rahatsız oldum ki ilk defa gördüğüm birisin sonuçta ne bekliyorsun nazik olabilirsin yani kaba insan bide bomboştu hastane uykusundan uyandı hanımefendi

X