Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Al benden de okadar , pazen ortu yapicam diyo hemde isli 😒 sonra da diyoki gerci evler sicak gerek de yok ee ozaman😂 emegine yazik , bir yelekler oruyo evlere senlik allah affetsin . Dedim bencsevmiyorum oyle seyler giydirmem heralde ama hevesin varsa yap saklarim 👻😀 ne diyim yani . Ona harcayacagin parayi ver bana ben alirim biseyler ama yok 😔
Bize göre gerekli ihtiyaç biseyi alsak ona ne gerek vardı derler diye para veremiyorlar galiba😂 ya benim kayınvalide temmuzun ortasinda doğuracagm çocuğa polar battaniye desen değil örtü gibi bişey getirmiş ona sar dedi😭

Kızlar ortaya bir soru:
Bebişlerinize örgü yelek giydirmeyi düşünüyor musunuz erken dönemde? Tecrübeli annişler daha önceki deneyimlerinizde en erken ne zaman giydirdiniz? Bizim bebeye anneanne babaanne sayısı belirsiz örgü yapmış bir kısmı yenidoğana uygun ama giydirilir mi ki ilk zamanlar ya hiç bilemedim.
Ben giydiririm özellikle dışarıya gezmeye giderken falan belki evin içi olmazda bilmiyorum ev sıcaklığına bağlı ama neden giydirmeyim cicili bicili çok güzel

Yok anam genelde kelebek uçuşması zartı zurtu gibi diyorlar ama bağırsak hareketi gibi benimki sanki bilemedim
Aynı öyle canım önce bende öyle karıştırdım sonra giderek güçlenince bebek dedim neden daha önce bağırsak mı bebek mi demedin de hissedeceğin dönemde diyorsun demekki o bebek ❣️🥰

Djxkdjsljdlsjdsjsj ay emin olamadım bugün baya oldu pıt pıt ama kasık bölgemdeydi. Bağırsakların yeri de orda sanırım bilemedim
Doğru yer canım benim şuan dışardan gördüğüm yer kasık bölgeme yakın seninde daha ordadır bebek benimki içerde sürekli dönüyor galiba bir aşığadan vuruyor bir yukardan

Kızlar ya bu gebelik haftası ay hesaplama bana gına getirdi 😂😂 kimisine göre 5 aylık kimisine göre 1 hafta sonra 5 ay bitiyor falan saçma sapan 😂 siz kimi neyi nasıl takip ediyorsunuz 🙏

En dertli olduğum konulardan biri. Babannesi benim çocuğun torunlarına yetecek kadar yapmış kız mı erkek mi demeden oğlu bekarken başlamış bu işe abartmıyorum bı valiz örgü işi şeyler var yelek ceket kız olursa elbise patik şapka saçma sapan görünce sinirlerim bozuluyor🤣🤣 ya boyunlarına falan geliyor bebislerin örgü de kasindirir gibi geldi hep bana. Kendi evimde hiç giydirmedim. Annemlerin ev müstakil daha soğuk diye oraya gittigimde giydiriyoruz hatta orda bıraktım. Yenidoğan zamanları kış ben giydirecek olsam 1 yaşını beklerdim. En yumuşak en sıkmayani neyse en fazla iki tane ayirir gerisini vatana millete bagislardim.bu kadar fazla örmek nedir yahu. Can sıkıntısından örmüş de örmüş.
Ya bana da öyle geliyor. Aslında ipleri güzel seçmişler Allah var kaşındırmayan daha yumuşak şeyler. Yakaları falan da derin çoğunun temas edip tahriş etmesin diye. Görümcemin eşi müsaade etmedi geçen sene ona giydiremediler hiçbir şey. Ben de giydirmem desem bir şey diyemezler de benim kendi annem de giyer giydirilir evde giymezse dışarıda giyer falan diyor. Ama dediğin gibi 1 yaştan önce gereksiz bence çocuk zaten hareketsiz bir içeri bir dışarı mı çıkacak da üşüsün 😄 Bir yaştan sonra belki duruma göre…

Doktoruk burda nasil olcak eşim dogumdan 1 ay sonra gelcek bebe 1 aylik felan olcak oyle gelcek nasil olcak bilmiyorum kaynanayida isdemiyon anlasamiyoz kadin bi iş yapmiyo bu halde benden bekliyo of bilmiyorum ya
Doğum paketi mi almıştın? Eğer öyle yapmadıysan ve çok özel bir durum yoksa doktor değiştir diyeceğim ama. Tabi annenlerin bulunduğu yerin imkanlar da önemli. Yanında kalabilecek kimse yok mu kız kardeşin falan ? Kaynana ile 5 ay geçmez ya yalnızlık daha iyi yani 😂😂

Kızlar ya bu gebelik haftası ay hesaplama bana gına getirdi 😂😂 kimisine göre 5 aylık kimisine göre 1 hafta sonra 5 ay bitiyor falan saçma sapan 😂 siz kimi neyi nasıl takip ediyorsunuz 🙏
Gebelikte hafta gün çok önemli mesela şuan ben 20+6 yım yani tam 5 aylık oldum. Yarından itibaren 6. Aya giriş yapıcam ama 6 sayılmıyorum 6. Ayı dolduruyor olacam ben kendime 6 aylık dersem olmaz daha ben 20. Haftadayım 24. Haftada 6 aylık sayılırım

Ben giydiririm özellikle dışarıya gezmeye giderken falan belki evin içi olmazda bilmiyorum ev sıcaklığına bağlı ama neden giydirmeyim cicili bicili çok güzel
Yaaa işte alerji olur mu kaşındırır mı rahatsız eder mi falan filan 😏 Aslında 6 aylıkken kışa denk gelse sanırım giydirebilirdim de ilk zamanlar giydirmem diye düşünüyorum şimdilik

Doğum paketi mi almıştın? Eğer öyle yapmadıysan ve çok özel bir durum yoksa doktor değiştir diyeceğim ama. Tabi annenlerin bulunduğu yerin imkanlar da önemli. Yanında kalabilecek kimse yok mu kız kardeşin falan ? Kaynana ile 5 ay geçmez ya yalnızlık daha iyi yani 😂😂
Tek birqksa kalcamda tek napcan bilmedimiz sehir diyor kimse yok diyor kiz kardesim yok ah keske olsaydi tek kizim

Tek birqksa kalcamda tek napcan bilmedimiz sehir diyor kimse yok diyor kiz kardesim yok ah keske olsaydi tek kizim
O konuda da haklı ya bir iki hafta olsa neyse idare edersin de 5 ay var bacım bir başına konuşmayı unutursun evde. Sen bence git memleketinize iyi bir doktor bul doğumu da yap orada. İlk zamanlar sana bebeğe de bakarlar bir güzel. Benim bir arkadaşım öyle yaptı valla. Doğum iznine ayrıldı evini taşıdı. Diğer evi yerleştirmedi bile annesine gitti kocasına bıraktı evi tüm işlerle. Bir hafta önce de doğumunu yaptı. Kayınvalidesi de bir gün hastanede gördü gitti falan. Hala annesinde kalıyor kırkı çıkana kadar da kalıcak muhtemelen

O konuda da haklı ya bir iki hafta olsa neyse idare edersin de 5 ay var bacım bir başına konuşmayı unutursun evde. Sen bence git memleketinize iyi bir doktor bul doğumu da yap orada. İlk zamanlar sana bebeğe de bakarlar bir güzel. Benim bir arkadaşım öyle yaptı valla. Doğum iznine ayrıldı evini taşıdı. Diğer evi yerleştirmedi bile annesine gitti kocasına bıraktı evi tüm işlerle. Bir hafta önce de doğumunu yaptı. Kayınvalidesi de bir gün hastanede gördü gitti falan. Hala annesinde kalıyor kırkı çıkana kadar da kalıcak muhtemelen
Hayirlisi artik bulcaz bi caresini cnm

Bende de yemekten 1 saat sonra falan uyku basması ve çaprıntı oluyor bide yatağa yatınca kalbim güm güm hissediyorum kulağımda hissediyorum bazen tansiyonum normal şeker baktırdım dün o da normal çıktı işteyken rahatsız ediyor öyle olunca
Benimde böyle işte kalbim dolu dolu atıyor hızlı değil yavaş değil ama hissediyorum atışını. Şeker ve tansiyonu takip ediyorum normal ama sanırım kolestrol yüksek olduğu için böyle benimde

X