Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Baş aşagı olması iyi birsey ama daha küçük oldugu için dönebilir diyorlar. Ben gecen gafta girdim detaylıya ayaklar asagıda kafası tam karnımın sagında ablası da makat gelişti dönmemişti bir türlü bu döner inş 😕
Daha çok erken ya sürekli dönüyorlar. İlk gebelik için 34te dönmüş olmasını bekliyorlar sonrası genelde donmuyormus ama ikinci ve sonraki gebeliklerde 38de bile donebilir deniyor

Sen çalışıyor musun olduğunuz yerde canım? Ailenin yanına gitme şansın falan yok mu eşin gelene kadar orada geçirsen tek kalmasan madem?
Doktoruk burda nasil olcak eşim dogumdan 1 ay sonra gelcek bebe 1 aylik felan olcak oyle gelcek nasil olcak bilmiyorum kaynanayida isdemiyon anlasamiyoz kadin bi iş yapmiyo bu halde benden bekliyo of bilmiyorum ya

Önden de başladım ama etki etmiyor hala, kendi annemi bi korkuttum ani bebek ölümü nefes alamıyor falan diye o ikna oldu, darısı kayınvalideye o daha önemli o bakacağı için 🥲
Benim kayınvalide de işte pembe battaniye yorgan almıştım onlar kaldı elimde öyle yapıyor geçen konusurken yok yok bizim evimiz çok sıcak hiç gerek yok oğlumdan kalan çok bataniye var zaten dedim geçtim koyacak yer kalmıyor onun getirdiği saçma şeyler yüzünden. Bari parasını ver de ihtiyaç neyse biz alalım illa kendi keyfine zevkine göre alıyor her şeyi ya😤

Kızlar bağırsak hareketleriyle bebe hareketlerini nasıl ayırt ediyorsunuz? Ben bu zamana kadar hiç hissetmedim 17+1’im bugün pıt pıt kasıklarımda bir şeyler atıyor ama bağırsak hareketi mi bebe mi anlamadım yav
Pıt pıt diye başlıyor işte bağırsak hareketlense o pıt başka yerden çıkar öyle anlatayım artık nasıl anlatayım bilemedim🤣🤣🤣🤣🤣

Bazı şeyler çok tatlı oluyor, anneme ördüreceğim tulumlardan biri de şöyle. Ay baktıkça ağlayasım geliyor 🥹🥹
Kız böyle sevimli şeyleri tabiki yapıyorsa giydir🥰 benim kayınvalide nerde bı milattan önce şey kalmış öyle yapmış üstelik sert. Yani yumus yumus modern görünen örgüler tabiki tatlı yetenekleri varsa yaptır bunun gibi şeyler 🙂🙂

Kızlar peki hareketleri hissederken hafif gerginlik çok hafif ağrı oluyor mu? Ay ben anlayamadım hala pıt pıt atan şey idrar yolu iltihabı mı bebek hareketi mi jfjfjf

Günaydınlaar,
Ben hiç sağlık ocağına gitmedim onlar da beni aramadı.
Dün doktoruma tetanoz konusunu sordum kimse aramadı vs dedim.
Doktorum Adacel diye bir aşı önerdi , eczaneden kendim temin ediyormuşum, güncel fiyatı 700 ₺ gibi.
28.haftadan sonra 36. haftadan önce yapılmasını öneriyorlarmış. Tetanoz, difteri ve boğmaca için 3lü aşıymış ve en önemlisi bebek de ilk aylarında boğmacaya karşı bağışıklı doğuyormuş.
Bilen duyan yaptıran var mı aramızda acaba?
Yaptirmadim ama düşünüyorum sadece acaba bu da mı 2 doz olmalı konusunu aydinlatamadik bi türlü

Benim kayınvalide de işte pembe battaniye yorgan almıştım onlar kaldı elimde öyle yapıyor geçen konusurken yok yok bizim evimiz çok sıcak hiç gerek yok oğlumdan kalan çok bataniye var zaten dedim geçtim koyacak yer kalmıyor onun getirdiği saçma şeyler yüzünden. Bari parasını ver de ihtiyaç neyse biz alalım illa kendi keyfine zevkine göre alıyor her şeyi ya😤
Al benden de okadar , pazen ortu yapicam diyo hemde isli 😒 sonra da diyoki gerci evler sicak gerek de yok ee ozaman😂 emegine yazik , bir yelekler oruyo evlere senlik allah affetsin . Dedim bencsevmiyorum oyle seyler giydirmem heralde ama hevesin varsa yap saklarim 👻😀 ne diyim yani . Ona harcayacagin parayi ver bana ben alirim biseyler ama yok 😔

Ek gıda da şimdi anne sütünden çıkıp farklı lezzetleri öğrenince çok hoşlarına gidiyor sonra bı donemleri geliyor cildiriyosun resmen yani ben öyle oldum en azından. Yiyen çocukta hep yiyor o ayrı ama yerken böyle reddetme olayları başlayınca ne yapacağımı şaşırmıştım.
Ben de çok iştahsız seçici bi çocukmuşum sonradan her şeyi yemeye basladım inşallah bana benzemez.

Djxkdjsljdlsjdsjsj ay emin olamadım bugün baya oldu pıt pıt ama kasık bölgemdeydi. Bağırsakların yeri de orda sanırım bilemedim
Biz aynı haftadayiz benim kaşıklar kadar aşağıda değil hareketler mesela daha göbek tam altı veya yanları gibi ya bı anlık böyle minik bı pıt oluyor kalp atışı gibi başlıyor ama bence işte ufak ufak hissediyorsun şuan ayırt edemiyosun ilk gebeliğin çok normal bazı bebisler geç hissettiriyor yani hepimizin suyu kesesi falan aynı değil belki o bile etkiliyodur merak etme annesi o yerinde oldukça mutludur şuan🥰

Kızlar ortaya bir soru:
Bebişlerinize örgü yelek giydirmeyi düşünüyor musunuz erken dönemde? Tecrübeli annişler daha önceki deneyimlerinizde en erken ne zaman giydirdiniz? Bizim bebeye anneanne babaanne sayısı belirsiz örgü yapmış bir kısmı yenidoğana uygun ama giydirilir mi ki ilk zamanlar ya hiç bilemedim.
Bana da yenidoğan oruyorlar 20-30 gün battaniye olcak hep ama sonra giydiririm

Ben de çok iştahsız seçici bi çocukmuşum sonradan her şeyi yemeye basladım inşallah bana benzemez.
Ya annelik işte seçici olunca dayanamıyorsun ya bunu yersin ya da yeme sen bilirsin diyemiyosun. Onu yemedi acaba karnını ne yapsam da doyursam diye onun sevdiği lezzetlere yoneliyosun. Ortak yemek yiyemiyoruz çoğu zaman bu yüzden

Ya annelik işte seçici olunca dayanamıyorsun ya bunu yersin ya da yeme sen bilirsin diyemiyosun. Onu yemedi acaba karnını ne yapsam da doyursam diye onun sevdiği lezzetlere yoneliyosun. Ortak yemek yiyemiyoruz çoğu zaman bu yüzden
Bakalım biz neler gorucez :)

X