Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Canım bu haftalarda en sık karşılaşılan sorunlardan sirkeli su ile yıka ve vajinal duştan kaçın oranın florası bozulmadın dıştan yıkama işlemi yap geçer inşallah🌸
Yaa bilmiyordum acaba mantar mı oldum dedim🙄 bir deniyeyim nioli hamilelikte kullanıyor mu bilen varsa yazabilir mi
Sirkeli su 😞 Bir şişeye hazırla banyoya bırak, tuvalete her çıkmandan sonra ya da kaşıntın çok arttığında yıka kuzum. Duşta da duj jeli, sabun vs uygulama o bölgeye. Mantarın asıl medeni pH dengesinin bozulmasıymış çünkü. Asidik değerinin artırılmasını öneriyor hekimler böyle durumlarda. Her sabah çamaşır değiştir, %100 pamuk kullan çamaşırını. Bende de uzun zamandır var bazen çok azıyor bazen hafifliyor. Travazol merhem, fitil falan da önerebiliyor doktorlar ama ben mümkün olduğunca doğal çözmeye çalıştım. Çözemez duruma gelirsem ben de görüneceğim doktora.
Nioli yağı aklımda bende de kuzum ama sirkeli suyuda deneyeceğim onu denemedim travazolda var evde ama hamilelikte kullanılıyor mu bilmiyorum salı doktora gidicem bende her ihtimale karşı alsam mı krem bilmiyorum
Geçmiş olsun kuzum bol probiyotikli beslen. Her tuvaletten sonra muhakkak bosbol su ile yıka çok güzel kurula. Bu süreçte pamuklu iç çamaısır giy giymeden önce ütüle. Bir de günde birkaç sefer duş başlığını önce buzzzz gbi soğuk akacak selimde ayarladıktan sonra vajinal bölgeni buz gibi suyla yıka daha sonra hemen sıcağa çevir sıcacık en son dayanacağın sıcaklıkta yıka çok güzel kurula. Günde birkaç sefer de karbonatlı suyla birkaç sefer sirkeli su ile yıkayıp çok güzel kurula. En önemlisi kuru kalması sanırım.
Hamile iken krem kullanımı uygun olur mu bilmiyorum doktoruna danış ben mantar kremi kullanmıştım ama hamile değildim. Aylar süren eziyetten böyle kurtulmuştum.
Ya yıkıyorum aslında ama yeterli gelmiyor sanırım sirkeli su denememiştim onu deneyeceğim doktora salı günü gidicem olmadı krem alıcam🥹

Merhaba,bu sertlesme nasil birsey acaba?benim dun geceden beri var.yani sanki bebek gobegimin altina indi.ve ordan top gibi sertlesiyor yukari dogru.ama baski yapip gecmiyor hep boyle sabahtan beri.agrim falan yok,ama gobek deligimin altinda oldugu icin baski hissediyorum.hani saatte 4defa olursa falan diyorlar ya bu gecmiyor kaldi oyle.....ilk gebeligimde arada olurdu bebek kendini kasmış diyordu doktor.ama nedir ne degildir anlamiyordum....yarin detayliya girecegim bugun endise etmem gereken bir durum var mi sizce?
Eger karnının bir bölümü sertlrsıyorsa bebekten kaynaklanıyor buda normalmiş ama karnın hepsi semsert oluyorsa nefesini kesecek şekilde bu kasılmadır doktoruna danış derim

Biz molfix aldık, eşim haberi alır almaz stokladı tüm numaraları 😀 umarım memnun kalırız allerji sızdırma vs. Yaşamayız. Bez işinde alerji tamamen bebeğe kalmış bişey onun cildine göre değişiyor, uygun veya pahalı sonucu değiştirmiyor. Yeni doğum yapan arkadaşım pampers harmoni kullandı ve çok pahalı bi bez Onda alerji yaşadı, sonra sleepy e geçti bi sorun yaşamıyor şimdilik
Ay bende molfix favorilere ekledim ama bilemedim hangisi daha iyi deniyip gorcez artik😃

Yaa bilmiyordum acaba mantar mı oldum dedim🙄 bir deniyeyim nioli hamilelikte kullanıyor mu bilen varsa yazabilir mi

Nioli yağı aklımda bende de kuzum ama sirkeli suyuda deneyeceğim onu denemedim travazolda var evde ama hamilelikte kullanılıyor mu bilmiyorum salı doktora gidicem bende her ihtimale karşı alsam mı krem bilmiyorum

Ya yıkıyorum aslında ama yeterli gelmiyor sanırım sirkeli su denememiştim onu deneyeceğim doktora salı günü gidicem olmadı krem alıcam🥹
Faydası çok oluyor ama kısa süreli. Sık sık yaparsan etkili olur inşallah canım. Nioli yağını ben de çok duymuştum ama sanırım o enfeksiyon kapmamak, yani mantar olmamak için kullanılıyor daha çok. Akut durumlarda çok tesirli midir bilmiyorum. Bir de ben şundan emin oldum ki gebelik mantarının hijyenle alakası yok ya. Her zaman aynı ölçüde dikkat ettiğimiz şey şu anda sorun yaratmaya başladı yani. Bu tamamen bozulan pH dengesi ile gebelik akıntısı ile ilgili bir durum bana kalırsa.

Ya yok artik ama ben gecen hafta 650 aldim artik bitti indirim diye 520 ye mi dustu bu sene nefret ettim zaradan aldigim herseyden zarar ettim 😔
Öyle düşünme bence çünkü normal fiyatına göre epey indirimde almış oldun yine. Sonradan beden falan bulamıyorsun, bir de küçüğü 520 ben büyüğünü aldım

kızlar sonunda aradıgım bebek arabasını buldum Doona alacağım ilk 1 sene. 2. el alıp 1. senenin sonunda satacagım herkes boylr yapıyor burda. Resimlerini ekledim sizde bir bakın aklınıza yatarsa dusunebilirsiniz. Ayrı ayrı bebek arabası ve oto koltugu almaktansa Doona iskelet ve oto koltuğundan olusuyor zaten. 2. el burda €150 civarı. Zaten oto koltukları da o fiyatta 2. el. 1 yasından sonra bunu satıp kabin boyu katlanır puset alırım hafif birsey.
Temiz bir 2. el begendim acıkcası

Eklentiler

• IMG_2613.jpeg
    IMG_2613.jpeg
    233 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_2614.jpeg
    IMG_2614.jpeg
    257,7 KB · Görüntüleme: 49
Merhaba kızlar sağlık ocağından kontrole çağırdılar bugün oraya gittim. Tansiyon 13-7. Dinlenme anında ölçüyor musunuz hiç dedi evde de tansiyon aleti yok ölçemiyorum çok mu sizce

Öyle düşünme bence çünkü normal fiyatına göre epey indirimde almış oldun yine. Sonradan beden falan bulamıyorsun, bir de küçüğü 520 ben büyüğünü aldım
Aynen oyuzden zaten indirime girince aliyorum ama hepsi mi girer😂😂Bende kucuk aldim hic yoktu bende , buyugunu de alirim sonra bsska marka bebisken daha hassaslar ya😍 ama yumsacik kumasi cok gizel kucugu bile kocaman bu arada.

kızlar sonunda aradıgım bebek arabasını buldum Doona alacağım ilk 1 sene. 2. el alıp 1. senenin sonunda satacagım herkes boylr yapıyor burda. Resimlerini ekledim sizde bir bakın aklınıza yatarsa dusunebilirsiniz. Ayrı ayrı bebek arabası ve oto koltugu almaktansa Doona iskelet ve oto koltuğundan olusuyor zaten. 2. el burda €150 civarı. Zaten oto koltukları da o fiyatta 2. el. 1 yasından sonra bunu satıp kabin boyu katlanır puset alırım hafif birsey.
Temiz bir 2. el begendim acıkcası
Temizse ve uygunsa bence cok mantikli burda 2. Eller bile yenilerine yakin sacma sekilde. Adam mesela 15 e almis suanki piyasasi 25 22-23 e satiyor. Nasil kar edebilirim derdinde. Uyuz oluyorum tamam tabiki kar et de 25 zaten yenisi neden senden 22 ye alayim salakmiyim 😂

Merhaba kızlar sağlık ocağından kontrole çağırdılar bugün oraya gittim. Tansiyon 13-7. Dinlenme anında ölçüyor musunuz hiç dedi evde de tansiyon aleti yok ölçemiyorum çok mu sizce
Mesela benim ki genel de 10 - 11 arası çıkıyor sabah saatlerinde Bi anda böyle yüksek olması onları düşündürmüş olabilir gün içinde hayli hayli yükseliyordur diye çok değil ama hemşirem 14. Üzerine çıkarsa hemen doktora git demişti yani senin ki belki de çıkıyor farketmiyorsun diye demiş olabilirler, bana da ölç dediler ilerleyen aylarda yükseliyor çünkü senin ki sınır gibi birşey sabah saati böyle yüksek ise gün içinde 14 olma ihtimali yüksek en iyisi alet alın tansiyon tehlikeli gebelikte takip her zaman iyidir 🥰

Temizse ve uygunsa bence cok mantikli burda 2. Eller bile yenilerine yakin sacma sekilde. Adam mesela 15 e almis suanki piyasasi 25 22-23 e satiyor. Nasil kar edebilirim derdinde. Uyuz oluyorum tamam tabiki kar et de 25 zaten yenisi neden senden 22 ye alayim salakmiyim 😂
Bide çok yıpratmış oluyorlar türklerden birşey alınmaz bende düşündüm vazgeçtim sonra

Ay dimi ya en basit şeyi de öyle yapıyorlar pregonun aria diye bi modeli var internet fiyatı 7 bin liralara kadar düştü ikinci el 6 bine satıyorlardı düşün😂 o yüzden çoğu şeyde ikinci el almak mantıksız bazen yakalamak gerek zaten onlarda anında satılanlar çok uyanık mı desem gözü açık mı desem milletimiz var sağolsun

Takipli ol canım 12 nin üzeri riskli deniyor büyük yüksek çıkmış senin mutlaka tansiyon aleti al ben bazen kendimi kötü hissettiğimde hemen ölçüyorum genelde düşük çıkar benim ona göre tuzlu ayran vs yapıyorum bilmesem ve yüksek çıksa bunu yapsam Allah korusun ne kadar zararlı

Ay dimi ya en basit şeyi de öyle yapıyorlar pregonun aria diye bi modeli var internet fiyatı 7 bin liralara kadar düştü ikinci el 6 bine satıyorlardı düşün😂 o yüzden çoğu şeyde ikinci el almak mantıksız bazen yakalamak gerek zaten onlarda anında satılanlar çok uyanık mı desem gözü açık mı desem milletimiz var sağolsun
Ya bunu bana is arkadasim yapti bence daha otesi yok. Cybex in tam yatan ana kucagi var dedim ki bana satar misin ki grcen sene amerikadan aldi dusun . Burda fiyati 20 bin sana yari fiyati olur dedi 😒 baktim o model hem onceki model yani yeni modeli cikmis 18 bin burda nesi 20 😂 bari 6 falan de sen amerikadan kimbilir kaca aldin . Bende almanyadan gelen bi tanidik vardi konustuk , en yeni modelini aldim o getirecek 8000 e mal oldu bana. . Yani arkadasina bile guvenme😂

merhaba kızlar 20+1 olduk ve bu sabah ilk tetanoz aşımı oldum . birde kan idrar tahlili aldılar. tansiyonum 11/7 . şekerimde yarın belli olur :) dün eşimle tüm gün ev temizledik bel ağrısından öldümmm . birde aşırı ellerim uyuşuyor . hayırlısıyla bi doğursaydık :)

X