Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Selâm herkese. Öncelikle sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin rabbim. Benim ilk gebeliğim ve 16 haftalık oldu. Cinsiyeti konusunda kafam karıştı çünkü doktor büyük ihtimalle erkek dedi ama kesin bir şey söylemedi. Çok merak ediyorum. Ultrason resmini bırakıyorum belki tecrübeli olanlariniz anlar

Eklentiler

• IMG-20240719-WA0003.jpg
    IMG-20240719-WA0003.jpg
    91,5 KB · Görüntüleme: 58
Su içmemem den mi kaynaklı acaba bide özellikle baktım gebelikte yükselebilir yazıyor o rahatlattı biraz beni yani gebelikten diye düşündüm ağrım da olunca korktum Bi türlü neyim var çözemedim yaklaşık bir aydır ağrım var
Evet özellikle yaz sıcağında vücut ekstra su istiyor vucütta tepki veriyor olabilir suyun yeterli gelmediği hakkında

Selâm herkese. Öncelikle sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin rabbim. Benim ilk gebeliğim ve 16 haftalık oldu. Cinsiyeti konusunda kafam karıştı çünkü doktor büyük ihtimalle erkek dedi ama kesin bir şey söylemedi. Çok merak ediyorum. Ultrason resmini bırakıyorum belki tecrübeli olanlariniz anlar
Bebek belli olmuyor ki fotoğraf da direk bacak arasını verseydi belki tahmin olurdu videoya falan çekmedimiz mi

Pilatese başlamak istiyorum tekrardan ama online yapamam biliyorum kendimi, en son gittiğimde 2.5tu sonra zamlandı bi de hamile pilatesi daha pahalıdır. Bebek öncesi aylık 4 bin falan ayırmak istemiyorum pek açıkçası ama ağrılar artarsa başlarım yine
Bende öyle düşünüyordum ama inan derse bazen isteksiz girip sonra iyi ki girmişim diyorum en kötü 1 ay evden dene hem o kadar bütçe de ayırmak da zorunda kalmazsın derim canım

Doktora en son ne zaman gittiniz korkmayın doktor sorun yok dediyse yoktur. Sağlık ocağındaki aletler fazla gelişmemiş iyi olmuyor ondan duymamış olabilir bozuktur aletleri 18. Hafta baya ciddi bi hafta duyulmaması normal değil çoğu insan kalp atışını 8. Haftada duyuyor, el dopler için erken olabilir ama yetersiz Bi alet diye birşey diyemem kullanmadım
1 hafta önce gitmiştim çok şükür bir sıkıntı yoktu Şuan gereksiz yere tedirgin oldum bir sonraki kontrolüm 10 gün sonra içim rahat etmezse erken gideceğim doktora teşekkürler 🙏🏻

outoffit outoffit Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 meyveliruj3 meyveliruj3 kızlar dün gece prilamı 1 içtim. İnşallah 1e düşüreceğim. Dün gece kustum ama yine de bu riski aldım 🙏🏼 inşallah geçen seferki gibi helak olmam
ben geçen hafta hapı bırakmıştım çok kötü oldum. kusma yoktu ama bulantı çok fazlaydı. birkaç gündür sadece sabahları bir tane içiyorum ve iyiyim iştahım da çık şükür. bazı günler biraz bulantılı oluyor ama eskisi gibi değil. en kısa sürede hepimizin bulantılar tamamen yok olur umarım 🙏🏻

Hanımlar sürekli karın kilo konuşuyoruz birbirimizi teselli ediyoruz da kilo almıyor olmak beni accuk üzüyor ya. Yani bebeğin bi kilosu yok daha evet ama rahim büyüdü bu bi kilo, meme büyüdü bu bi kilo, kan basıncının artması bile bi kilo değil mi? Almamak normal mi diyor doktorlarınız? Genelde ilk 3 ayda 1 kilo, sonraki aylarda ay başına 1-1.5 kilo civarı diyorlar diye gördüm hep

Kızlar merhaba konu açtım ama pek kimse görmedi benim birçok belirtim var gebelikle alakalı şu anda 5 günüm var iki gündür vücut ısım gün içinde 37.4 derece yani bu normal bir insanın ısısı değil olamaz sıcak basıyor 2 gecedir ayaklarımın altı cayır cayır yanıyor eşim bile benden 1 derece az vücut ısısı bel ve sırt ağrım oluyor ara ara belime bıçaklar saplanıyor içten kasığıma da aynı şekilde zaten bir haftadır batmalarım oluyor yerleştiğini düşündüğüm zamanlar çok daha fazla oldu uzayan sarımsı akıntı geldi dünden beri -3 kere bazen de beyaz bembeyaz akıntım oluyor krem gibi sulu değil kimse dokunamıyor bu ne ne kadar çok sıcaksın dyorlar ateş ıcımdeymm yaa i biliyorsunuz ki yumurtlaamadan sonra ısı artar fakat hamilelik olmadığında Benim hiçbir zaman bu kadar çok artmadı erken test yapmayı düşünmüyorum Çünkü maalesef bazıları yanlış çıkartıyor hamile olduğu halde erken testlerle üzülen arkadaşlarım oldu evde 16 tane strip testim var dün ve önceki gün yaptım gölge gibi var ya Yok arasıydı bugün yapmadım adete kadar yapmayı düşünmüyorum merak ettiğim şey bir sürü hamile var aranızda benim gibi sıcak basmaları ayak yanması falan yaşayan oldu mu Bir de iki gün önceye nazaran çok şiddetli göğüs ucu hassasiyetim vardı 6 gün sürdü normalde yumurtlama zamanı bir gün sürer ama bu sefer hiç ama hiç geçmedi arada yine hassasiyet var yanma kaşıntı var
Ben hamileliğimi regle birkaç gün kala kasık batmasından anlamıştım yüzüm sıcaktı benimde yanaklarım kızarık gibiydi başka belirtim yoktu reglden 5 6 gün önce test inanılmaz silik çıkmıştı. Regl beklediğim gün yaptığım testte hafif belirgindi hemen aynı gün erken gebelik testi yaptım direkt çıktı aynı günde kan verdim ve belli oldu hamileliğim. Regl günü test yap bence

outoffit outoffit Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 meyveliruj3 meyveliruj3 kızlar dün gece prilamı 1 içtim. İnşallah 1e düşüreceğim. Dün gece kustum ama yine de bu riski aldım 🙏🏼 inşallah geçen seferki gibi helak olmam
canım bayadır kusmuyordun prilamı 1 içtin diye mi oldu 🤔 ben de 12 den beri kusmuyorum ama prilamı düşürmeye cesaret edemiyorum, beni de bilgilendir belki ben de düşürürüm senden cesaret alıp 🤗

X