Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
canım bayadır kusmuyordun prilamı 1 içtin diye mi oldu 🤔 ben de 12 den beri kusmuyorum ama prilamı düşürmeye cesaret edemiyorum, beni de bilgilendir belki ben de düşürürüm senden cesaret alıp 🤗
Yok dün akşam kustum canım. 1 içmemle alakası yok. 3 haftadır 2 kez kustum sadece. Bakalım bi cesaret dün gece 1 içtim. Bugün kusmazsam iyi demektir. Haber ederim kuşum

Şu üç bez arasındani fark nedir acaba. Ben prima aktif bebek bezi almıştım. Arkadaşim yenidoğana o büyük geliyor dedi. Sleepy al dedi. Ama sleepy nin hangisi iyi anlamadım. Ona da sorucam şimdi.

Eklentiler

• Screenshot_2024-07-20-12-57-13-981_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2024-07-20-12-57-13-981_trendyol.com.jpg
    65,7 KB · Görüntüleme: 48
Hanımlar sürekli karın kilo konuşuyoruz birbirimizi teselli ediyoruz da kilo almıyor olmak beni accuk üzüyor ya. Yani bebeğin bi kilosu yok daha evet ama rahim büyüdü bu bi kilo, meme büyüdü bu bi kilo, kan basıncının artması bile bi kilo değil mi? Almamak normal mi diyor doktorlarınız? Genelde ilk 3 ayda 1 kilo, sonraki aylarda ay başına 1-1.5 kilo civarı diyorlar diye gördüm hep
bu konuda burda en kötüsü benim sanırım, 62 den 55 e düşmüştüm. yaklaşık 5-6 haftadır kusmamama rağmen yarım kilo bile alamadım. almadım diye ben de üzülüyorum, 4 ayı bile geçtik 😞 ama doktorum sana iştah da kilo da lazım değil dedi. 20. haftadan sonra istemesen de alcaksın dedi. sağlıksız bi durum olsa müdahale ederlerdi bence. topiclerde de benden çok kilo verenleri okudum hep. bence sorun edecek bişey yok ama aynaya baktıkça moralim bozuluyor. kolum bacağım incecik kaldı, göbüş var 🤭

bu konuda burda en kötüsü benim sanırım, 62 den 55 e düşmüştüm. yaklaşık 5-6 haftadır kusmamama rağmen yarım kilo bile alamadım. almadım diye ben de üzülüyorum, 4 ayı bile geçtik 😞 ama doktorum sana iştah da kilo da lazım değil dedi. 20. haftadan sonra istemesen de alcaksın dedi. sağlıksız bi durum olsa müdahale ederlerdi bence. topiclerde de benden çok kilo verenleri okudum hep. bence sorun edecek bişey yok ama aynaya baktıkça moralim bozuluyor. kolum bacağım incecik kaldı, göbüş var 🤭
Ben de 65'ten 61'e düştüm, neredeyse her sabah tartılıyorum hep 61 hep 61, arada 61.5 oluyo arada 61.6 oluyo ama hiç 62 olmuyor 😅 sıpıtıp atayım tartıyı ben en itisi

Ben hamileliğimi regle birkaç gün kala kasık batmasından anlamıştım yüzüm sıcaktı benimde yanaklarım kızarık gibiydi başka belirtim yoktu reglden 5 6 gün önce test inanılmaz silik çıkmıştı. Regl beklediğim gün yaptığım testte hafif belirgindi hemen aynı gün erken gebelik testi yaptım direkt çıktı aynı günde kan verdim ve belli oldu hamileliğim. Regl günü test yap bence
Ay İnşallah en kötü bir gün kala yaparım diyorum meraktan 😍

Kızlar lütfen dert etmeyin bence çok şanslısınız 🌸 bebek iyi olduğu sürece hiç sıkıntı değil. Ben de alıp uzulenlerdenim çünkü gereksiz yük yani. Benim aldığım bebeğe gitmedi ki en son 17. Haftada kontrolüm vardı 230 gr civarındaydı bebek. Geri kalan 7,5 kilo nerde 🤣🤣 sudur, plesantadir, rahimdir hepsi toplasan 1 etmez bile.. kilo almayan hamislere neden almadin diyenler aa oo yapanlar biraz özeniyor olabilirler🤣🤣

Günaydınn.. evde el Doppleri olan arkadaşlar bebeğin kalp atışını kaçıncı haftalarda duyabildiniz? Dün aile hekimine uğramıştım el dopplerleri varmış dinlemek istedim ebe 2-3dk dinlemek için karnımın farklı yerlerinde gezdirdi ama ses duyamadı henüz küçük olduğu için duyulmuyor dedi. 18+1 haftalığız sizce duyamaması normal mi bu haftada dünden beri biraz endişeliyim doktoruma gitsem mi diye düşünüyorum
Ben de çarşamba gittim 17.haftamdaydım.Bizde de çok zor duyuldu hemşiren 10 dakikadan fazla uğraştı bence aletleri çok da yeterli değil.2 defa çok az bir şekilde duyabildik bence korkma canım o doppler biraz eskidir diye böyle oluyor ve çok uğraşmak gerekiyor bence

Şu üç bez arasındani fark nedir acaba. Ben prima aktif bebek bezi almıştım. Arkadaşim yenidoğana o büyük geliyor dedi. Sleepy al dedi. Ama sleepy nin hangisi iyi anlamadım. Ona da sorucam şimdi.
Kuzum sleppy sızdırıyor dediler bana ben baby turco ve molfix aldım birer paket yenidoğan

selam hanımlar, evet kişiden kişiye değişir ama çatlaklar genelde hangi hafta başlıyor. Bir de bebişini 18-19 . Haftalarda hissetmeye başlayan var mı

Günaydınn.. evde el Doppleri olan arkadaşlar bebeğin kalp atışını kaçıncı haftalarda duyabildiniz? Dün aile hekimine uğramıştım el dopplerleri varmış dinlemek istedim ebe 2-3dk dinlemek için karnımın farklı yerlerinde gezdirdi ama ses duyamadı henüz küçük olduğu için duyulmuyor dedi. 18+1 haftalığız sizce duyamaması normal mi bu haftada dünden beri biraz endişeliyim doktoruma gitsem mi diye düşünüyorum
Ben 12. Haftadan beri dinliyorum ama belli bi yeri var sabırla denemek lazım daha minicik kalpleri var tam üstüne denk getirmek gerekiyor. Mesela ben artık yerini bildiğim icin hemen buluyorum bilmesem çok ugrastirir. Hiç canını bile sıkma iki üç dakika uğraşarak hemen duyamaz belki bebeğin sırtı dönüktür belki de cihaz kötüdür. Bazen bende bulamiyorum yerini bi süre sonra deneyip öyle buluyorum.

Kizlar merhaba bugun 16+3 olmusuz doktor kontrolumuz vardi. Plesanta previa imis maalesef.cok arastirdim cok okudum bu haftalarda farkedilenler yukari cikiyormus ama yinede bu durumda olan var mi sormak istedim.pihtilasmada var bende bugun itibariyle ignelere de basliyorum. Kanama olur diye korkuyorum😔
Merhaba,ben de 14+5 teyim. Dün kontrolüm vardı. Benim de plasentanın tamamı rahim ağzını kaplamış durumdaydı,yukarı çıkmaya başlamış ama uç kısmı hala rahim ağzını kapatmış durumda. Ayrıca kanama alanı da oluşmuş. Cinsel ilişki kesinlikle yasak,zaten tüp bebek ile hamile kaldım. Sizin durumlar nasıl? Bir gelişme var mı ? Yakın zamanda kontrole gittiniz mi ve kanama yaşadınız mı? Umarım yaşamamışsınızdır🙏

outoffit outoffit Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 meyveliruj3 meyveliruj3 kızlar dün gece prilamı 1 içtim. İnşallah 1e düşüreceğim. Dün gece kustum ama yine de bu riski aldım 🙏🏼 inşallah geçen seferki gibi helak olmam
Ben de dün gece içmedim deniyorum yine bugün canım. İnşallah bulantı yaşamayız da ciddi düzeyde artık tamamen bırakırız ya 🙏 Onu içsem öğlene kadar uyurdum içmedim ya 12.30-6.30du uyku aralığım normaline döndü ilk günden 😂

Hanımlar sürekli karın kilo konuşuyoruz birbirimizi teselli ediyoruz da kilo almıyor olmak beni accuk üzüyor ya. Yani bebeğin bi kilosu yok daha evet ama rahim büyüdü bu bi kilo, meme büyüdü bu bi kilo, kan basıncının artması bile bi kilo değil mi? Almamak normal mi diyor doktorlarınız? Genelde ilk 3 ayda 1 kilo, sonraki aylarda ay başına 1-1.5 kilo civarı diyorlar diye gördüm hep
20.haftaya kadar ağır olmamak kaydıyla diyet bile yapılabilir diyor doktorlar. Dün doktorum 5-7 kilo alıp gayet sağlıklı olanlar var, kilo bebeğe zararlı dedi. Ben de 1 kilo almıştım yine gitti. Normal yani

Ben de dün gece içmedim deniyorum yine bugün canım. İnşallah bulantı yaşamayız da ciddi düzeyde artık tamamen bırakırız ya 🙏 Onu içsem öğlene kadar uyurdum içmedim ya 12.30-6.30du uyku aralığım normaline döndü ilk günden 😂
Wauw seni çılgın 😍 inşallah bitmiştir bulantımız ya. Ben bu haftayı atlatırsam haftada da bırakmayı denerim 🙏🏼

X