Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
hağğnımlar, sabahları bıçak saplanması gibi bi his yaşıyorum. Bu bebiş hareketlerinden önceki bi aşama mıdır? Rahim büyüyor diyorlar ama sadece sabahları büyümüyordur herhalde 🥲 gün içinde ağrım oluyor bu farklı bi his
Kuzum ara ara bunu bende yasiyorum. Hatta korkuyorum ters bi hareket mi yaptim diyorum umarim dedigin gibi biseydir☺️

Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 ay sunu cok begendim boyle bisey alasim var 🙈

bende alacaktım bundan ama bir yerde kullanışlı olmadığını okumuştum sonra vazgeçmiştim :)

Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 ay sunu cok begendim boyle bisey alasim var 🙈

Bunlar güzel ama kullanım süresi kısa canikom, bebek dönmeye başladıktan sonra sıkıntı oluyor. Hevesin ve yerin varsa al ama sonra sokacak yer arıyor insan evin içinde 😒

hağğnımlar, sabahları bıçak saplanması gibi bi his yaşıyorum. Bu bebiş hareketlerinden önceki bi aşama mıdır? Rahim büyüyor diyorlar ama sadece sabahları büyümüyordur herhalde 🥲 gün içinde ağrım oluyor bu farklı bi his
Sürekli olmadığı sürece hepsi normal rahim yukarı doğru çıkıyor organlar yer değiştiriyor vücut illaki tepki veriyor bu hissi ilk yaşayanlardan biri bendim ama kendim diyordum ani olup gidiyor kötü bir şey olsa sürekli olur birde uygulama da diyordu buna benzer şeyler hissedersiniz diye ondan rahattım

Hoş geldin canımm. Demek dışarıdan da bir göz hep bizi izliyordu :KK70:
Seni aramızda görmek çok güzel, bize biraz katıl hemen sosyalleşirsin zaten. Hepimiz ilk trimesteri atlattık şükür bebek alışverişi aşamasındayız. Ankara'da yaşayan 6 anne vardık, 5imizin bebeği erkekti. Senle de 5 erkek 1 kız olarak yolumuza devam ediyoruz :) Ekliyorum hemen.
Sayın admin beni de ekleyin isterseniz doğum Kasım sonu gibi olacak gibi duruyor ama sürekli bu grubu takip ediyorum hızınıza yetişemesemde 😅
Kaçıncı Çocuk : 1
Sat: 4 Mart
Tahmini Doğum: 8 Aralık

Sürekli olmadığı sürece hepsi normal rahim yukarı doğru çıkıyor organlar yer değiştiriyor vücut illaki tepki veriyor bu hissi ilk yaşayanlardan biri bendim ama kendim diyordum ani olup gidiyor kötü bir şey olsa sürekli olur birde uygulama da diyordu buna benzer şeyler hissedersiniz diye ondan rahattım
Yok ya anormal olmasından şüphelenmedim hiç öyle kıvrandıran ağrı değildi de belki bebiş hareketi öncesi bi aşamadır dediydim 🥲

Ay ben de hala memleketteyim esim gelme cok sicak dayanamazsin oradan calis bi hafta daha dedi. Oyuzden burda doktora gidicem bugun bi goreyim kizcemi nasilmis 🌸 asiri merak ediyorum , tribe sokuyolar beni bu nasil 5 aylik hamilelik yok karnin nerde yok yemek yemiyomusun boyle olmaz. Hergun kac posta kusuyorum yahu . Sanki keyfimden :KK43:
yaaa hiç düşünme dert etme bile. Bebekler sağlıklı olsun da kilonun ne önemi var :)

Bilen kişilerden bana da çok diyen var sen mi hamilesin biz mi bu ne, yemiyor musun vs vs. Ağzı olan konuşuyor :)

Ama 2 gün önce karnım birden öyle bir çıktı kii inanılmaz. İnstaya anlık bir fotoğraf atmıştım, bilmeyen 1 2 kişi bebiş hayırlı olsun dedi :olamaz:

Tamamen bünyelerimizle alakalı, en iyisini sen bilirsinn :KK200:

bende alacaktım bundan ama bir yerde kullanışlı olmadığını okumuştum sonra vazgeçmiştim :)
Ben de bi videoda görmüştüm çocuk hareketlenince zor oluyormuş zapdetmesi (yazamadım kelimeyi yazdım farz edin)

Previt positive yaziyor. Ya acayipim bugun cok hzursuzum , karnima bakiyorum boyle hep ayni hic buyumuyo gibi. Acaba icerde iyi mi degil mi aksam 4 nasil gelecek 😔
İyidir canım endişelenme instada görüyorum bazen ay ay paylaşım yapanları çoğunluk 5. Aydan sonra karnı çıkmaya başlamış çünkü düşününce daha rahim göbek deliğimize ulaşmadı bile hala altta seninde iç karnın genişse o yüzden çıkmamıştır

yaaa hiç düşünme dert etme bile. Bebekler sağlıklı olsun da kilonun ne önemi var :)

Bilen kişilerden bana da çok diyen var sen mi hamilesin biz mi bu ne, yemiyor musun vs vs. Ağzı olan konuşuyor :)

Ama 2 gün önce karnım birden öyle bir çıktı kii inanılmaz. İnstaya anlık bir fotoğraf atmıştım, bilmeyen 1 2 kişi bebiş hayırlı olsun dedi :olamaz:

Tamamen bünyelerimizle alakalı, en iyisini sen bilirsinn :KK200:
Sagol canim sizlerde olmasaniz. Insani degilse de husursuz ediyolar boyleleri sanki bilerek ac kaliyorum. Dun ilk defa kofte dedim mesela nasil mutlu oldum kusmadan bir gun gecirince dunyalar benim oluyor☺️

Kizlar bi de sey sorucam bu prilam i yazdirabiliyormuyuz ? Bilginiz varmi?
"Gebelikte kusma" tanısı ile yazarsa ödüyor devlet. Aile hekimi de kurum doktoru da yazınca ödüyor. Sadece "hamilelik" yazınca ödemiyor. Tanı kodu 021. 9 imiş eczacı öyle söyledi. Kurum doktoruna söyledim bu şekilde yazdı ve devlet ödedi. Kutusu 50 TL ye geliyor bu durumda. 3 kutuya kadar yazdırabilir. Günlük dozu 4 tane olarak yazarsa doktor 3 kutu rahatlıkla alabiliyorsun. Hepsini test ettim kesin bilgi 🙂👍🏻

X