Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Oooo maşallah öyleyse sizin bebek hiç küçük olmaz canım endişelenme 🥰 İri bebek iyi bir şey değil zaten doğumu zor doyurması zor falan hiç istemem iri bebek olsun, ideal kiloda doğsunlar inşallah. Şeker benim için de biraz çekinceli bir başlık canım. Ben şeker ölçüm cihazı aldım kötü olduğumda ölçüyorum 190ı falan bile gördüm toklukta. Dikkat etmeye çalışıyorum o yüzden. 24. haftada yaptıracakmışım şeker yüklemesini. Zaten 21+6da detaylı ultrasona girince sonra da kendi doktorumuzu göreceğiz. O söyler herhalde şu tarihte gelin diye.
Çok sıkıntılı olduğunda erken haftalarda istiyorlar şeker yüklemesini çiçeğim, sen evrene pozitif enerji gönder 😂

Evet, 20.haftaya kadar ağır olmadığı sürece diyet bile yapılabilirmiş aslında ama insan yine de evham yapıyor ya. Anneliğin %70’i kaygı ve sorumluluk derlerdi, gerçekten öyleymiş. Valla ben dümdüz bi kadınım hayatta uğraşamam sunummuş zartmış zurtmuş, kafamı daha yeni kaldırmaya başladım başarılar dilerim influencer ablalara akfkkdkd
Al benden de o kadar 😂 Aç karnımı doyurup sefil olmadıysam o gün ne mutlu bana. Çocuğuma da ne mutlu 😂 Ya bebek için hiç hiç evham yapma bence. O gerçekten ihtiyacı olan ne varsa alıyor annenin depolardan. Bana doktor sen çocuğu boşver o kendine her türlü bakar da sen kendini kurtar dedi 😂 Bebek kansızlık kalsiyum eksikliği magnezyum eksikliği, bel ağrısı, kramp yaşamaz sen yaşarsın hepsini dedi.
Evet, 20.haftaya kadar ağır olmadığı sürece diyet bile yapılabilirmiş aslında ama insan yine de evham yapıyor ya. Anneliğin %70’i kaygı ve sorumluluk derlerdi, gerçekten öyleymiş. Valla ben dümdüz bi kadınım hayatta uğraşamam sunummuş zartmış zurtmuş, kafamı daha yeni kaldırmaya başladım başarılar dilerim influencer ablalara akfkkdkd

Al benden de o kadar 😂 Aç karnımı doyurup sefil olmadıysam o gün ne mutlu bana. Çocuğuma da ne mutlu 😂 Ya bebek için hiç hiç evham yapma bence. O gerçekten ihtiyacı olan ne varsa alıyor annenin depolardan. Bana doktor sen çocuğu boşver o kendine her türlü bakar da sen kendini kurtar dedi 😂 Bebek kansızlık kalsiyum eksikliği magnezyum eksikliği, bel ağrısı, kramp yaşamaz sen yaşarsın hepsini dedi.
İnanıyorum ona artık, bir gün hiç unutmuyorum öyle bulantım öyle kusmam var ki 3 gün olmuş hiçbir şey yiyememiştim. Eşimin zoruyla serum almaya gittim ama inan yürüyecek halim yoktu, doktor ultrasonu bir açtı bizimki takla atıyor ajflsjdldl canın sağ olsun aşkım ne diyim 😂

Çok sıkıntılı olduğunda erken haftalarda istiyorlar şeker yüklemesini çiçeğim, sen evrene pozitif enerji gönder 😂
Ben geçen gün 14 saat aç kaldım kan verdim kanımın son damlasını yani 😂 68 çıktı. Neredeyse düşük bile. Doktora da dedim bunu 14 saat bile olsa yüksekse yüksek çıkardı dedi. Neyin yükselttiğini düşünüyorsan ondan uzak dur kurtarırsın dedi. Hepsini de az çok tespit ettim. Birini bal yaptı birini karpuz yaptı tatlı yemediğim gibi tatlı meyveleri de azalttım. Akşam da tatlı yiyecem diye yemek yemedim mesela. Öyle öyle dengelemeye çalışmaca 😂

İnanıyorum ona artık, bir gün hiç unutmuyorum öyle bulantım öyle kusmam var ki 3 gün olmuş hiçbir şey yiyememiştim. Eşimin zoruyla serum almaya gittim ama inan yürüyecek halim yoktu, doktor ultrasonu bir açtı bizimki takla atıyor ajflsjdldl canın sağ olsun aşkım ne diyim 😂
Bak işte 😂 Kız onlar var ya onlar canlarının kıymetini çok iyi biliyorlar. Sen aman ona bişey olur mu derken, o şu da anneme kalsın demeden sömürüyor 😂 Canları sağ olsun, çok şükür diyelim kendimize de biraz biraz iyi bakmaya gayret edelim 😂

Demir kullanmaya başlayınca açılır dedi bana doktor iki gündür kullanıyorum bakalım. Ama benim iştahım az değildi zaten hamilelik öncesi gibiydi ne az ne fazla. Bence iştah ne kadar geç açılırsa o kadar iyi. Çünkü kilo 6 aya kadar istedikleri bir şey değil doktorların. 6dan sonra biraz serbestlik çıkıyor gibi.
İnternettekiler bence sırf video çekmek için ya. İçerik üretmek zorunda olmasalar kimse kendine öyle özenli süslü püslü tabaklar hazırlamaz. Varsa hazırlayan valla bu hayata karşı duyduğu yaşama hevesi karşısında saygıyla eğilirim yani 😂
Kimse kendini kötü hissetmesin kızlar %90ımız bir şekilde hayatta kalacak kadar besleniyoruz işte hepsi o.
Ben kendime hazırlıyordum güzel tabaklar taaaa ki 6. Haftaya kadar 😂 Bulantım bi başladı herşeyeden soğudum midemi bulandırmayacak ne yerim diye bakıyordum. Kafamı yatagın icinden cıkaramıyordum. Meyve bile yıkayamıyordum. Cok zordu. Benim 12.haftamda doktor demir dvit ekledi ertesi gün iştahım gitti. Hamilelik süreci mi ilaçlar mı bilmiyorum. Ondan önce 2 saatte karnımdaki minnak kedi tırmalıyordu sanki 2 saatte bir kazınma aclık hissi vardı. Hala daha geri gelmedi iştah. Şikayetçi miyim hayır. O kedi tırmık hissinden daha iyi🤭 ben endişelenmiyorum yeteri kadar besleniyor mu diye. Cünkü yesen de yemesende bebek depolarını kullanıyor kendini besliyor. bi gebelikte yiyen anne ile yemeye annenin bebeklernin karsılastırıldıgı arastırmalar var fark görülmemiş, fazla yiyen annenin bebeği max 500 gr fazla doguyor gerisini siz alıyorsunuz. Boşa can sıkmaya gerek yok🙂 Önemli olan vit değerlerine kalsiyum degerlerine dikkat etmek sende hastalık sağlık sorunu cıkmaması icin. Bi de neyi yiyemiyorsan onun muadilini yemek en güzel secenek olabilir. Bugun diyetisyen dedi ki; Aşermek sadece canının çektiği değil , canının çekmediğidir de aynı zamanda.

Orangegreysky Orangegreysky kuzum senin baldırın çatlamıştı değil mi? Oralara da krem sürüyorum ben. Hatta kolllarına özellikle iç tarafına, koltuk altına doğru sür, oralar da çatlamaya çok müsait, beline de sür mutlaka. Tabi çatlayacağı varsa her türlü çatlarmış bu arada.
Evet canım 🥲 süreceğim artık
Kızlar sizin yemek düzeniniz nasıl ya genel olarak? Ben çok mu az yiyorum bilmiyorum ama iştahım çok az. 12de 2 yumurtalı güzel bi kahvaltı yaptım, sonra bol sütlü kahve içtim misafirim geldi dışarda pişi domates peynirle günü kapattım. Ben hep akşam çok geç yemeden diğer gün öğlene kadar kahvaltı edemiyorum, aç mı kalıyor acaba bu kız ya. Ama aşırı midem bulanıyor mesela şu an hoffff
Sabah 2 dilim gözleme yedim
Sonra canım tatlı istedi biraccıkın magnolia yedim filtre kahveyle
Öğlen 2 kıymalı dolma, yanında yoğurt yedim 1 bardak limonatayla
Başka da bişi yememişim. Bazen iyi yiyorum bazne böyle anlamsız bişi oluyor 🥲

Kızlar kızlar kızlaaar 🥳
Hareketleri hissetmeyi bırakın, gözümle gördüm bugün karnımda 🥹🥹🥹
Ya nasıl dışa doğru üç kez pıt pıt vurdu. Video çekeyim dedim yapmadı sonra 🥹 Dünyanın en güzel hissiymiş, bugüne kadar hissettiğim sertlik falan bir şey değilmiş yani bu hiçbir şeyle karışmazmış 🥹 Of uykum falan açıldı ya. Bugün akşam ilk defa tatlı yedim ben böyle bol çikolatalı falan ve kusmadım. Onu mu sevdi de saatler sonra tepki verdi anlamadım bambaşka bir duygu. Hamilelik sürecim bugün başlamış gibi oldu, çok şükür ya çok duygusal 🥹🥹🥹
Ayyyy 🥹🥹🥹🥹 darısı başımıza 🫶🏿

Biraz kilo aldıran şeyler tüketmişsin canım poğaca makarna patates falan birgünlükse bir şey olmazda rutinse sıkıntı olabilir bu iştah onun yerine yoğurtlu semizotu salatası yapabilirsin yada meyve yiyerek bastırabilirsin yemek saatleri dışında ben öyle yapıyorum aslında ihtiyacım yok şu ana kadar 3 kilo almışım bende kilom 48 di 51 olmuşum ama bebeğe faydalı şeyler yemeğe çalışıyorum mesela ara öğün olarak muz yiyorum baya bastırıyor beni süt içiyorum direk oda iyi geliyor dün aşure yaptım bende sırf içeriği zengin diye hemde ev bereketlensin diye şekerinide az katmıştım hani çokda şekerli olmasın diye ama beyim bu ne şekersiz dedi ya ben onu binbir emekle yapmışım eline sağlık de geç ne anlar zaten neyse işte bebeme vitamin olsun diye işte yaptım şu aralar oturup onu yiyorum iyi geliyor
Güzelmiş beslenmeniz sabahları falan bir şey ayarlayamıyorum zor uyanıyorum bazen evden peynir domates salatalık götürüyorum öğlen mecbur iş yerinin ordan yiyorum alternatif az genelde fast food bi dediğim yer var ev yemeği için haftada 1 gün somon yiyorum balıkçı var bir tane kalan günle ne ayarlarsam evde de genelde ne varsa onları yiyoruz😢

Kızlar sizin yemek düzeniniz nasıl ya genel olarak? Ben çok mu az yiyorum bilmiyorum ama iştahım çok az. 12de 2 yumurtalı güzel bi kahvaltı yaptım, sonra bol sütlü kahve içtim misafirim geldi dışarda pişi domates peynirle günü kapattım. Ben hep akşam çok geç yemeden diğer gün öğlene kadar kahvaltı edemiyorum, aç mı kalıyor acaba bu kız ya. Ama aşırı midem bulanıyor mesela şu an hoffff
Canım 3 ana, 3 ara öğün diyor doktorlar ve çeşitlilik olsun diyorlar. Ben de çok sağlıklı beslenemiyorum, özellikle akşamları malesef dışardan yiyoruz. Ama midem boş kalmıyor. Genelde hep dolu 😅 sen de gece 21de falan ara öğün yap ki miden boş kalmasın

Kızlar kızlar kızlaaar 🥳
Hareketleri hissetmeyi bırakın, gözümle gördüm bugün karnımda 🥹🥹🥹
Ya nasıl dışa doğru üç kez pıt pıt vurdu. Video çekeyim dedim yapmadı sonra 🥹 Dünyanın en güzel hissiymiş, bugüne kadar hissettiğim sertlik falan bir şey değilmiş yani bu hiçbir şeyle karışmazmış 🥹 Of uykum falan açıldı ya. Bugün akşam ilk defa tatlı yedim ben böyle bol çikolatalı falan ve kusmadım. Onu mu sevdi de saatler sonra tepki verdi anlamadım bambaşka bir duygu. Hamilelik sürecim bugün başlamış gibi oldu, çok şükür ya çok duygusal 🥹🥹🥹
Yaa maşallah kuzum 🧿😍

Anne bebek cantasi icin su cikti karsima kizlar

Guzele benziyor.

Anne bebek cantasi icin su cikti karsima kizlar

Guzele benziyor.
Çogzel marka bu, memnuniyeti yüksek. Renk seçenekleri de fazla, listemdeydi 👍🏻

Bu temu da hersey cok uygundu ben aldigimda 30-40 tl biseydi cogu sey. Simdi 200-300 den basliyor resmen artmis fiyatlar 😒 gerci hala aldiklarim gelmedi :)

Günaydın kızlar 🌸 beslenme durumları konuşulmuş valla herkesin derdi farklı işte ben de tam dersi durumu yaşadığım için endişeliyim 😅 20 haftada 7 kilo aldım. Doğuma gidiyorum desem kimse şaşırmaz 🫠 kızımda böyle değildi iştahım yine acıktı ama yürüyüş ve pilates yapıyordum toplamda 12 kilo almıştım. Ve ilk 2 haftada emzirmeyle birlikte hepsi gitmişti. Plesanta asagida diye pilatese başlayamadım uzun yürüyüşler yapmıyorum. 3 hafta civarı full yattım. Sonuç bu. Yediklerimin illaki bebeğe faydası var ama bu kadar yememe gerek yok bu bir gerçek. 🥹 sizin de endişenizi anlıyorum ama bebek kilo alıyorsa hiç sıkmayın canınızı ❣️

X