Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
ya ben kanguru kullanmaya çok hevesliyim özellikle eşimle çıktığımda yürüyüş yaparken falan . erkeklere de çok yakıştırıyorum :KK70: umarım bebem sever

Kızlar benim 2.çocuğum şimdi ki, kızımda yürüyene kadar kanguru kullandım belim ağrıması daha kullanırdım kilo alınca :) öyle rahat oluyordu seviyordu çok pahalı bir şey de almamıştım linkini paylaştım çok güvenilir ve rahattı fikir olsun link ekliyorum

Kızlar benim 2.çocuğum şimdi ki, kızımda yürüyene kadar kanguru kullandım belim ağrıması daha kullanırdım kilo alınca :) öyle rahat oluyordu seviyordu çok pahalı bir şey de almamıştım linkini paylaştım çok güvenilir ve rahattı fikir olsun link ekliyorum
Benim de favorilerimdeydi buu şu bel desteği olmadan ölürmüşüm gibi geliyor

Bu konu herkese göre değişir tabi ama vitamin takviyesi almayan birinin dört dörtlük beslenmesi gerekir diye düşünenlerdenim ben, tüp bebek doktorum Decavit vermişti şimdiki doktorum değiştirdi vitamini, çünkü iştahsızlığım çok fazla hala. Onun dışında da sebze, meyve, balık neredeyse hiç tüketmeyen biriyim ben özellikle sebze hiç sevmiyorum. Meyve de 50 yıl yemesem aklıma gelmez, balıktan zaten direkt eleniyorum. Sabah yumurta, akşam etle günü kapatıyorum yıllardır. Sağlıksız beslenmiyorum ama aynı şeyleri yiyorum, kilo problemim de yok. Buna rağmen beslenme tarzımın iyi olmadığını söyledi doktor, bulantılar ve iştahsızlık da eklenince vitamini önemsedi. Ben de önemsiyorum açıkçası, dediğim gibi şahane besleniyorsan gerek olmayabilir ama onun dışında kullanılması gerektiğini düşünüyorum ben. Öncesinde Decavit kullandım şimdi buna geçtim, balık yağının da olması içimi rahatlattı dediğim gibi balık bende sıfıra yakın çünkü. Keşke sebze meyve hapı da olsa sjflsjdk
Meyve-sebze gebelikte en bol tükettiğim şeylerdi canım. İkisiyle beslendim desem yeridir. Balık tüketemedim ama artık deneyeceğim. Öte yandan içeriğinde omega3, balık yağı olan her şey kusmama neden oluyor zaten kullanamadığım için bunları doktora sormuştum. Et tavuk yumurta organiğe en yakın olacak şekilde tüketiyorum. İştahsız da sayılmam normal seyrinde bence. Ben gebelik öncesi bunları epey kullandım, folik asit 3 ay aralıksız kullandıktan sonra hamile kalmıştım. Erken dönem sorumluluklarımı yerine getirdiğimi umuyorum 😂 Bundan sonrasını yeme içmeyle halledicez biz inşallah.

Çok benzer şeyleri benim doktorum da söyledi. Bana ocean mummy önerdi ama her gün almana gerek yok, sebze meyve protein normal bir şekilde aldığın günler yüklenme kendine dedi. Ben henüz d vitamini demir vs bile kullanmıyorum.
Aynen öyle canım haftada 1 gün içerim bende ocean'ı. Demiri 18 hafta itibariyle verirler bizimki öyle yaptı. Hangi hastanede devam ediyorsun takiplere, doktorun kim?

D vitamini için doktor bana doğumdan sonra da kullanman lazım bi süre dedi, 7-8 damla demişti ama ben 4 kullanıyorum yine de

X