Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
IMG20240717181947.jpg

Kızlar bu arada şuan okuduğum yarıya gelip beğendiğim bir kitap. Emzirme uyku ağlama ek gıda vs birok seyi güzel ele almış. Yine ilginç bilgiler var içinde. Yarısında beğendiğim için çnereyim okumak isteyen olursa diye. Dogumdan sonraya planladıysanız yağılamıyormus bebekle ilgilen yorgunluk filan derken doğum öncesinde halledin diyorlar.

Mesela çocuga cok anne sütü vermek ileri de şekerli şeylere düşkünlüğe sebep olabiliyormuş. Orangegreysky Orangegreysky Kumral Ada Mavi Tuna Kumral Ada Mavi Tuna outoffit outoffit kim anlatmıştı tam hatırlayamadım, eltim&görümcem çok yediriyor hatta iyi bakım sanıyorlar obez oldu filan diye aklıma direk o elti&görümce geldi 🤭

Eklentiler

• 1FB84AF7-4CC0-4310-890A-103CE9565B6D.jpeg
    1FB84AF7-4CC0-4310-890A-103CE9565B6D.jpeg
    27,2 KB · Görüntüleme: 26
Pazartesi detaylı ultrasona gireceğim çok heyecanlıyım 😍artık tam yüzünü şeklini vs görebiliriz di mi detaylı da hani renkli görüntü oluyor ya bebeğin yüzü belli oluyor o haftalar detaylı haftası mı yoksa daha var mı o şekil görebilmek için

Pazartesi detaylı ultrasona gireceğim çok heyecanlıyım 😍artık tam yüzünü şeklini vs görebiliriz di mi detaylı da hani renkli görüntü oluyor ya bebeğin yüzü belli oluyor o haftalar detaylı haftası mı yoksa daha var mı o şekil görebilmek için
Gösterirse görürsünüz🥰 20. Haftadan sonraki bütün kontrollerimde renkli görüntü de verilmişti bana.

Yastık bu kafa seklini düzeltenlerde mi ?
Normal yastıgı 2 yaşa kadar önermiyoruz diyorlar. Ama internette kafası düzgün olsun diye minik ortası cukurumsu yastıklar var onlardan mı ?

Rüyamda 1-2 gün önce benim yavruşumu gördüm. Uyutuyordum. Yan yatmayı çok seviyormus. Sürekli sırt üstü döndürmeye calısıyordum. Kafasının ortası kagıt gibi sivrilmiş çizgi şeklindeydi 😂😂😂
O ortası delik kafa yastığı ayrı canım. Bu görsel olarak yatakta dursun gibisinden. Tabi bebek uyurken çıkarıcaz. Adının olduğu bir yastık istiyorum ben de.

Kızlar bu arada şuan okuduğum yarıya gelip beğendiğim bir kitap. Emzirme uyku ağlama ek gıda vs birok seyi güzel ele almış. Yine ilginç bilgiler var içinde. Yarısında beğendiğim için çnereyim okumak isteyen olursa diye. Dogumdan sonraya planladıysanız yağılamıyormus bebekle ilgilen yorgunluk filan derken doğum öncesinde halledin diyorlar.

Mesela çocuga cok anne sütü vermek ileri de şekerli şeylere düşkünlüğe sebep olabiliyormuş. Orangegreysky Orangegreysky Kumral Ada Mavi Tuna Kumral Ada Mavi Tuna outoffit outoffit kim anlatmıştı tam hatırlayamadım, eltim&görümcem çok yediriyor hatta iyi bakım sanıyorlar obez oldu filan diye aklıma direk o elti&görümce geldi 🤭
Ben demişimdir kesin bizimkiler tombik fkkf ben de bebeğinizin ilk 1 yılı rehberi gibi bi kitap aldım ona başlıcam, bunu da alayım beğendiysen

İnşallah daha da heyecan yaptım şimdi herkes çikolata yiyin diyor da yemeden gitsem hatta yüksek ihtimalle kahvaltısız bile gidebilirim etkiliyor mu o kadar gösterip göstermemesini
Ben son iki kontrolüme bir şeyler yiyip gittim, tesadüf mü bilmiyorum ama hepsinde çok hareketliydi. Kan şekerini ani yükselten yiyecekler hareketlendiriyor, aç gitmeyin bir de uzun sürer detaylı ultrason :)

İnşallah daha da heyecan yaptım şimdi herkes çikolata yiyin diyor da yemeden gitsem hatta yüksek ihtimalle kahvaltısız bile gidebilirim etkiliyor mu o kadar gösterip göstermemesini
Eğer pozisyonu uygun değilse açken gidince uyuyor oluyor genelde ondan diyorlar kahvaltı yapın çikolata yiyin diye sen işini sağlama al bence ye de git sonra doktor tam göremedim derse tekrar çağırır uğraştırır seni yüzünü göstermesi gerekiyor çünkü gözlerine dudağına burnuna bakıcak

Tok gitmek gerekiyor bence seker çikolata bebeği hareketlendirmek için farklı pozisyonlarda gorunebilsin diye. Meyve meyve suyu da olur.

Ben demişimdir kesin bizimkiler tombik fkkf ben de bebeğinizin ilk 1 yılı rehberi gibi bi kitap aldım ona başlıcam, bunu da alayım beğendiysen
Al al bence. 3 kitap bitirdim hicbirini fazla begenmedim. Önermedimde. Şuan 2 kitabı aynı anda okuyorum. Bu önerdiğimi yarıladım,diğerinin 1/3anca bitti kalın bir kitap.
Şuan devam ettiklerimi beğendim. Bu da gebelik 2bucuk yaş arasını kapsıyor. 7 kısmı ele alıyor uyku, emzirme, ağlama, oyun, beslenme ... aynı şekilde gelişimlerine kişiliklerne etkisinide acıklıyor. Hoş bir kitap gercekten işe yarayacak bir kitap 👍

Bitirdiklerimden biri popüler olan banu çiftçinin kitabıydı ama cok abartılmıs tek kitap okuayacaksanız bunu okuyun diye. Daha güzel başucu kitapları var halbuki.
Bi tane daha öncelikli okumayı planladığım bir kitap var umarım o da boyle popüler şişirilmiş bi kitap değildir.

Bizde erkek olsaydı Bartu Ege koymaya karar vermiştik. Marin, Marsel isimleri de güzel. Belki fikir olur. @owlll @sym357
İsimler konusunda 12 yıldır eğitimci olunca hep aklıma öğrencilerim geliyordu o olmaz şu olmaz bu olmaz diye :) bizimde mesleki deformasyonun bi başka boyutu bu galiba :KK70:
Al benden de o kadar 😃 eşim sürekli öneri sunuyor her isimden de öğrencim var maşallah aklıma onlar geliyor 🥲 yok kayralar yaramaz yok talhalar fena😄hep reddediyorum

Tozu kendim için kullanmıyorum çocuğa hiç kullanmam bende alerji var toza tüye karşı bir ara alerjik astıma dönüyordu artık doktorun ilk söylediği şey toz deterjan kullanıyor musun oldu hemen değiştirdim sıvı deterjan kullanıyorum şuan asla öksürük yok alerji sıklığım azaldı ek olarak yumuşatıcıyı da yasaklamıştı doktorum yani ağır kokulu deterjanlarda sıkıntı olabiliyor deterjan alırken kokusuz ve sıvı olanı tercih etmekte fayda var
Bne de yaklaşık 11 senedir toz deterjan kullanmıyorum. Sıvı kullanıyorum

X