Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Evde de olsan sütünün hepsini çocuğun emmesi mümkün değil bence sütün iyiyse. Kalanı mastit yapar sağmazsan
Yani bu belki herkes de olacak şey değil gibi benim evlendiğim sene herkes bir anda çocuk yaptı hep onlardan gözlemledim her şeyi hiç kimse sağma makinesi almadı sadece çalışan biri aldı oda çocuğu evde bırakıyorum diye kimse sütüm kaldı mastit oldum demedi dediğim gibi eğer öyle durum oluşursa gider eşim ebebek dibimizde alır gelir

Tabii canım herkeste olmaz ama doğuran 10 arkadaşımdan 9u mastit oldu benim de seninkiler şanslıymış

Açılmadan 2026 anam açılınca illaki kuruyo bence. Ben bi süre temizleme pamuğundan devam bakim çok zorlar mı
İlk aylar özellikle cildi çok hassas ya bencede temizleme pamuğu mantıklı zaten sonraki aylarda cildi normale dönüyor biraz daha o zaman ıslak mendile geçiş olur sürekli olması bıkkınlık verebilir çünkü

Bi de kaynatılıp soğutulmuş su dedi arkadaşım o iyice yorar sürekli sürekli

Çeşme suyuda değil hazır su olacak onu kaynatıp soğutup kullanılacak arkadaşım çocuklarının banyosunuda bu şekilde yapıyordu tencerede ısıtıyordu suyunu
Benim yengem damacana su alip onu kaynatip cikardi cok gulmustum ben de yapsam ne komik olur ayy yok ugrasamam o kadar . Sakinan goze cop batar

Evet beşiğe/yatağa bebek dışında hiçbir şey koymamak lazımmış oyuncak dahil. Göbek bağı ne kadar sürede düşüyor bebede ne kadar lazım yani dediğin üründen acaba
Bı haftada düşmüştü o bağlamali olan zibinlar çok minik oyuncak bebek gibi yani bı hafta on günlük anca o yüzden iki taneden fazla alma bence ya zaten normal olanları da çok daracık olup yapışmaz bana çok rahat gelmemişti bağlamalı olan göğüs kısmı açık duruyodu sanki ordan usutecek gibi geliyodu ama bı iki tane var tabiki hastanede ebelere vermiştim onun yerine düz çıtçıt planı giydirmsti onlar

abi alalım mis gibi temiz içerikli ıslak mendik . sür git . yani arkadaşım çocuğun suratına bile sürüyor maşallahı var 6 aylık daha bir kere nezle bile olmadı ayrıca ilk 3 ay falan bende destekliyorum temizleme mendilini . çocuk yaza denk gelseydi kesinlikle çeşmenin altına sokup yıkardım ama kışın yapamam . yani 3-4 aydan sonrada gidip bez ıslatamam . zaten çalışan bi anne olacağım annem ne yaparsa o

Bana da çok kullanışlı gelmedi ya o ipli olanlar. Yine yandan takılan ama çıtçıtlı olanlar var onlar işe yaramaz mı mesela az büyük alsak belki?

Kayınvalidem torununa hala pamuk kullanıyor kız 3 yaşına girecek uğraşılmaz o kadar ya tenleri hassas tabii de dediğin gibi 3 ay 6 ay falan hadi

Kayınvalidem torununa hala pamuk kullanıyor kız 3 yaşına girecek uğraşılmaz o kadar ya tenleri hassas tabii de dediğin gibi 3 ay 6 ay falan hadi
gerçekten daha fazlası zulüm ya . yapmayın tabi dikkat edelim ama mesela ilgilenirken dikkat edelim çocuğu gidip tv başına koymayalım bunlar daha kıymetli bence . totosu pişik olsa bi kremle geçiyor.

gerçekten daha fazlası zulüm ya . yapmayın tabi dikkat edelim ama mesela ilgilenirken dikkat edelim çocuğu gidip tv başına koymayalım bunlar daha kıymetli bence . totosu pişik olsa bi kremle geçiyor.
Bi tanıdığım şey yapıyodu o o kadar garibime gitmişti ki, mesela çocuk mama yiyor ya da çorba içiyor ağzının kenarına bulaşıyor, annelerimiz napardı kaşıkla sıyırır geri ağzımıza verirdi dnfkfn cıksss pamuk ıslatılacak silinecek. Görünce çok şaşırmıştım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…