Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Hağğnımlar topuklu giyebiliyor muyuz? Ay sonu arkadaşımın düğünü var, elbise buldum gibi ama ayakkabıda emin olamadım. İlk 3 ayda sıkıntı yok ama sonra giymemek daha iyi diyolar bele de yük bindiği için
Giyemezdim sanırım hamileyken ya kendi yüküm bana yetiyor zaten🤣 ama düz taban topuklu sandalet falan günlük hayatta giyiyorum ben o sekilde olanlar rahat geliyor zorlamıyor beni

Bugün zorla bı kahvaltı yaptım o da geri çıktı kalan günümü çubuk kraker ve patlamış mısırla geçiriyorum😀 yalnız biseye çok sinir oluyorum kızlar sizce haksiz miyim. Ahtettim ama eğer bı gün komşum yakınım bana yakın olan samimi olduğum bı hamile olursa böyle de zor geçerse zor dönemlerini atlatana kadar eve ne pisiriyosam bı küçük tencere de ona ayiro her gün göturecem..böyle düşünmemin sebebi görümcem

Ya yurusem 3 dk anca var beş bile sürmez dün esim yoktu bı ara bayılacak gibi oldum artık gorumcemi arayım evinin karşısı market çubuk kraker meyve suyu bseyler alsın neyse işte kızıyla gezmeye çıkmış falan bayaaa geç döndü eve gelmiş uyumuş falan öyle çıkmış gelmiş ama bomboş ya ben zaten parasını veririm zor duruma düşmüşm işte. Hiç böyle düşünceli değil ya işte bı çorba yaptim sen zorlanırsın al küçük bı tencere de sana en azından zor zamanlarında atlatana kadar bunu düşünmek çok zor olmamali bence ya. Pazara gidiyor mesela beraber gidicektik benim çocuk uyudu yok dedim gelemicem coxuk da uyudu hem halimde yok tamam ne istyosan ne lazımsa ben alayım hesaplasiriz sonra falan bişey de en azından gerçekten çok vicdansızlar ya

Bugün zorla bı kahvaltı yaptım o da geri çıktı kalan günümü çubuk kraker ve patlamış mısırla geçiriyorum😀 yalnız biseye çok sinir oluyorum kızlar sizce haksiz miyim. Ahtettim ama eğer bı gün komşum yakınım bana yakın olan samimi olduğum bı hamile olursa böyle de zor geçerse zor dönemlerini atlatana kadar eve ne pisiriyosam bı küçük tencere de ona ayiro her gün göturecem..böyle düşünmemin sebebi görümcem

Ya yurusem 3 dk anca var beş bile sürmez dün esim yoktu bı ara bayılacak gibi oldum artık gorumcemi arayım evinin karşısı market çubuk kraker meyve suyu bseyler alsın neyse işte kızıyla gezmeye çıkmış falan bayaaa geç döndü eve gelmiş uyumuş falan öyle çıkmış gelmiş ama bomboş ya ben zaten parasını veririm zor duruma düşmüşm işte. Hiç böyle düşünceli değil ya işte bı çorba yaptim sen zorlanırsın al küçük bı tencere de sana en azından zor zamanlarında atlatana kadar bunu düşünmek çok zor olmamali bence ya. Pazara gidiyor mesela beraber gidicektik benim çocuk uyudu yok dedim gelemicem coxuk da uyudu hem halimde yok tamam ne istyosan ne lazımsa ben alayım hesaplasiriz sonra falan bişey de en azından gerçekten çok vicdansızlar ya
Düşüncesizlermiş canım, ben karşı komşum bi kere hastayım çıkamadım sizde limon var mı dediğinde yoktu da vicdan azabı çekmiştim, ertesi gün çorba yaptım içer misin diye götürdüm kapısına. Kadınla merhaba merhaba dışında muhabbetim yok, bu kadın senin akraban sayılır artık. Ayıp bence ds

Sorma cok cok eski arkadasim neden nasil bu hale geldi hep mi boyleydi. Inan hic bilmiyorum. Aslinda daha da gec soylerdim ama esiyle de esim bizden sonra arkadas oldu , o soyleyince mecbur. Artik takmiyorum ama onceden cok uzuluyordum. Herkes kendi parasini kazaniyor ona gore harciyor. Cocugu ozel okulda oradaki annelerle yarismaktan kendi kimligini kaybetti bence. Ya da belki de onu buldu kim bilir 😅
Sorun su ki bu tarz insanlar (yakin veya uzak arkadas) hep cevremizde olacak, dogum ayiklama icin bir firsat ama ben ne sekilde ilisik kesilir hic bilemiyorum, o kadar icice durumdayiz ki, telefonu acmasan bi turlu instagramdan silsen bir turlu, kapidan kovsak bacadan girerler

Benim var ya eve gidiş geliş düzenim bozulur yattığım yerde yatarım sabaha kadar yemek bir gün yesem iki gün başka bir yolunu bulurum yemem falan yani cidden sefalet içerisinde kalıyorum bir haftada 😂 Allahtan işe gittiğim için aynı saatte kalkıyorum üstüme başıma dikkat ediyorum orada bir şeyler yiyorum falan yoksa hepten evsizler gibi olurum. Yalnız yaşayıp kendine çeşit çeşit yemekler yapıp yiyen cildine evine düzenine bakan insanlara o kadar özeniyorum ki 😂
Valla ben o 😂 bende yemek yapiyim yiyim , yediriyim ama temizlik yapmiyim mumkunse 😂

Ben artık demir ilacı kullanmamaya karar verdim çünkü ömrü hayatımda bu demir ilaçların hiç faydasını görmedim en azından bana faydası yok tuvalette de mahvetti beni hamilelikten hemen önce düzenli olarak her sabah üzüm pekmezi limon su karışımı yapmıştım ve hem depolarım hem kan değerlerim inanılmaz düzelmişti belkide hamileliğime o neden olmuşta olabilir o yüzden artık doğal yöntemle kanımı artırcam bakalım

Düşüncesizlermiş canım, ben karşı komşum bi kere hastayım çıkamadım sizde limon var mı dediğinde yoktu da vicdan azabı çekmiştim, ertesi gün çorba yaptım içer misin diye götürdüm kapısına. Kadınla merhaba merhaba dışında muhabbetim yok, bu kadın senin akraban sayılır artık. Ayıp bence ds
Sana özelden mesaj attım ama özelden mesaj kapalı imiş. Ben de sana yemek getireyim diye teklif edecektim kabul edersen. Göksu tarafına gezmeye gideceğim 2 çeşit de yemek yaptım dün kabul edersen senin belirlediğin yere getirip bırakıp döneyim. Hazır yemek ev yemeğinin yerini tutmaz diye düşünüyorum 🙂 ayrıca hamileyi en iyi hamile anlar.

Ay ben olsam lafı geçirmeden duramazdım düşüncesiz yaw düşüncesiz insanlardan nefret ederim

Sorun su ki bu tarz insanlar (yakin veya uzak arkadas) hep cevremizde olacak, dogum ayiklama icin bir firsat ama ben ne sekilde ilisik kesilir hic bilemiyorum, o kadar icice durumdayiz ki, telefonu acmasan bi turlu instagramdan silsen bir turlu, kapidan kovsak bacadan girerler
Iste aramicaksin , aradiklarinda eskisi gibi yakin konusmicaksin her seferinde bi bahane bulacaksin boyle boyle arasi uzayacak ve zamanla bitecek sanirim

Kııız duygulandırma beni 🥹🥹 dün yapmıştım anam ver yemeğim, eksik olma çok mutluş oldum yedim saydım ellerine sağlık 🧡
Sana özelden mesaj attım ama özelden mesaj kapalı imiş. Ben de sana yemek getireyim diye teklif edecektim kabul edersen. Göksu tarafına gezmeye gideceğim 2 çeşit de yemek yaptım dün kabul edersen senin belirlediğin yere getirip bırakıp döneyim. Hazır yemek ev yemeğinin yerini tutmaz diye düşünüyorum 🙂 ayrıca hamileyi en iyi hamile anlar.

Ya sürekli klima açıyorum markete bile gidemiyorum bilmiyorum hormonlar falan mı yükseldi ne oldu dün en son sahile gittik orda baya oturduk eşimle ackk hava iyi gelir belki dedim orda bile bı iki bulantı geldi gitti. Tüm gün öyle geçince ne zormus
Evet zor ama iyiki bu belirtiler var diyorum bi yandan. Belirti olması bebeklerimizin varlığının ve büyüdüğünün kanıtı. Benim de sabahtan beri bulantım var maalesef gün öyle başladı mı aynı devam ediyor hayırlısı bakalım belki geçer ilerleyen günlerde. Allah yardımcımız olsun.

Kııız duygulandırma beni 🥹🥹 dün yapmıştım anam ver yemeğim, eksik olma çok mutluş oldum yedim saydım ellerine sağlık 🧡
Vallahi çok ciddiyim. Kıymalı yeşil fasulye ve kıymalı patlıcan oturtma var. Seversen getireceğim önce onay almak istedim hani herkesin yapısı farklıdır. Sen özelden yaz bana nereye dersen getiririm.

Valla ben o 😂 bende yemek yapiyim yiyim , yediriyim ama temizlik yapmiyim mumkunse 😂
Ya ikisine de okeyim bak biri devamlı evi toplasa temizlese sürekli yemek yapayım tamam ya da ben sürekli temizlik yaparım ama dolapta da her an her dk yemek olsun. İkisi de olunca çıldırıyorum çıkamıyorum işin içinden 😂 bütün günüm yemek temizlik yapmakla geçmiş gibi hissediyorum. Dün mesela ayıptır söylemesi karışık dolma yaptım sarma sardım tam 2 saat sürdü sırtım ağrıdı bunaldım camdan aşağı atmak istedim o an tencereyi. Bir de o kadar çok söyleniyorum ki bunları yaparken hani kimsede yiyecek iştah kalmıyor 😂 benim bir izin günüm var o da mutfakta geçti, çalışan kadınların kocası zahmetli yemek beklemesin, makarna salata neyimize yetmiyor bizim, bir daha kendime bu eziyeti yaparsam iki olsun falan bıdı bıdı bıdı hiç susmuyorum bir noktadan sonra 🤣🤣🤣

Görümcelerin bu hayatta işe yaradığı bi alan var mı ya, gereksiz bir oluşum

Ya tabiki ve olgun yaşta yani en küçük çocuğu 20 li yaslarda öyle deyim hani öyle engel olavak küçük çocuğu falan yok çoluk çocuk hepsi işte. Gün içinde gelebilir yürüme mesafesi ve çok çok yakın. En azından rahatsız olduğum zamanlarda görüyor zorlandığımi. Bana sıcakta çıkma klimayı aç yat diyor.yatinca yemek kendiliğinden pismiyo o kadarını bende biiyorum yani en azından bı teklif edebilir yapılacak bişey varsa beraber yapalım iş güç falan gibi ölmedi yani insanlık. Gerçi ben kimlerden ne bekliyorum. Bizim sitede mangal yapılması serbest barbekü yeri var biz de bayramda işte yaptık falan oturcak yeri de var orda da yedik ama kalan eşyalar tabiki yukarı çıkacak elime tutuşturdu bildiğin eşimle biz tasidik yani bulun bulaşık yıkaması falan nasıl olacak hamile halimle düşünmedi ye iç kaç yaptı bildiğin ve hep böyle. Ama baksan kızım gibisin falan filan baksan da çok samimi davraniyo

Allah yardımcınız olsun. Ben de aynı durumdayım. İnsanlar yanlışlıkla bişey isteriz diye arayıp sormayı bile bıraktı 😔 eltilerimle 5 dakikalık mesafedeyim. Başta bi hayırlı olsun dedi. Sonra sesini bile duymadım. Telefonda bile aramadı. Normalde çarşıya çıkmıştık sana bi uğrayalım dedik diye 10 dk öncesinden arayıp gelirlerdi çat kapı. Yer içer kalkarlardı. Şimdi nasılsın bile demedi 4 aydır. Gerçekten hamilenin bi çorbaya bile dua edecek jkadar ihtiyacı oluyor. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. 😑😑

Ya tabiki ve olgun yaşta yani en küçük çocuğu 20 li yaslarda öyle deyim hani öyle engel olavak küçük çocuğu falan yok çoluk çocuk hepsi işte. Gün içinde gelebilir yürüme mesafesi ve çok çok yakın. En azından rahatsız olduğum zamanlarda görüyor zorlandığımi. Bana sıcakta çıkma klimayı aç yat diyor.yatinca yemek kendiliğinden pismiyo o kadarını bende biiyorum yani en azından bı teklif edebilir yapılacak bişey varsa beraber yapalım iş güç falan gibi ölmedi yani insanlık. Gerçi ben kimlerden ne bekliyorum. Bizim sitede mangal yapılması serbest barbekü yeri var biz de bayramda işte yaptık falan oturcak yeri de var orda da yedik ama kalan eşyalar tabiki yukarı çıkacak elime tutuşturdu bildiğin eşimle biz tasidik yani bulun bulaşık yıkaması falan nasıl olacak hamile halimle düşünmedi ye iç kaç yaptı bildiğin ve hep böyle. Ama baksan kızım gibisin falan filan baksan da çok samimi davraniyo
Tabii yav kimse gel benim evimde sıfırdan yemek yap gel temizlik yap demiyor ama kötü olduğunda da bi kap çorba getirmekten ne zarar gelir. Hep mi böyleler

X