Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
Canım ben kimle konuşsam ya da kimin videosunu izlesem elektrikli aldık bi köşede durdu diyor. Arkadaşım ilk aldığımda büyük hevesle atmıştı bi kere rahat rahat kullanamadı. Çocuklar sağa sola değil öne arkaya sallanmayı daha çok severmiş, bu manuel olanlar onu sağlıyor. Uyurken koydun diyelim uyanınca bi ayağını kıpırdatsa tekrar sallanacağı için uykuya dalmaları daha kolay oluyor. Biraz daha büyüdüğünde de motor becerilerini geliştirmesine yardımcı oluyormuş. Elektrikliler çok tatlı ama kullanışsız yani
Görümcem hediye aldı yaaa inşallah sever bebek😄

bizimde çevremiz hep erkek diyor kız hisseden çok az 😂 ben kız hissediyorum rüyamda da kız gördüm😍 yarın bu saatlerde randevu bekliyor olacağım çokk heyecanlı😌
Ben baştan beri erkek hissettim eşim kız ama çevredeki çoğu insan erkek bissseti benimde yarın netleşecek bakalım heyecanlıyım😄

Çiçeğim ben uygun fiyatlı bebek arabası bakarken çok baktım o markaya, genel olarak memnuniyeti de çok yüksek. Bir de Mido 2 diye bir modeli vardı yanılmıyorsam 8 kiloydu, çok beğenmiştim. Bence iyi bir markadır. İstanbul’daysan Bahçelievlerde mağazası var, gidip bakarak alabilirsin. Toplu indirim vs de olur bence.
İstanbul'a gitme durumum pek yok, yorumlara güveneceğim artık 😁 mido 2 ye bakmamıştım bakayım hemen.

Doğru canım. Benim de gebeliğin başında yaptırdığım kan tahlillerinde ferritin 5 çıktı mesela. Ki ben aralıklarla sürekli demir, d vitamini kullanan biriyimdir yıllardır ama 3 ay kulan 1 ay kullanma anında boşalıyor depolar. Yine de gebeliğin başında demir ilacı verilemedi işte 18. haftadan sonra dedi doktor. O zamana kadar sadece bu multivitamin, mineral desteğinden aldığımızla idare edeceğiz. O yüzden düzenli kullanmak elzem doğuma kadar, haklısın.
Doğumdan sonrada güç lazım bize🥹

Bu topicte bir tılsım var kız ben de burada neyim yok desem, örneğin 3 - 5 gündür hiç kusmuyorum desem aynı gün kusma atakları geçiriyorum. Olumlu durumları söylememek lazım burada kendi kendimize nazar ediyoruz :KK70: Doktoruna danışıp bu osteocare den kullan sen de istersen canım. Ben içeriğini, kullandığım multivitaminle de karşılaştırdım. Hani aynı şeyden ikisinde de varsa yüksek dozda yüklenmeyelim diye. Sadece D vitamini içeriyor ikisi de. O nedenle Devit damlanın dozunu azalttım kendi kendime :) Zaten iki ayrı haptan da az az geliyormuş diye.
Yarın gideceğim sorayım yaaa 😄gerçekten tam herkes iyi gibi bir şey çıkıyor. Neyse birlikte el ele atlatacağız bu günleri

whiterabbit whiterabbit canım kafandaki soruya cevap olur mu bilmiyorum ama Mayo clinic in Amerika’daki bir kitabını okuyorum ve orada hem bebek yatağı hem de oda konusunu detaylı işlemişler uzmanlar. Söylediklerine göre bebeğin annesi ile aynı yatakta asla yatmamasını (ani bebek ölümlerini göz önünde tutarak yazmıslar bunu), bebeğim yatağının anneye görünür şekilde olmasını ve yakın olmasını belirtmişler ilk bir sene. Bebeğin yatağı sert düz ve herhangi bir uyku oyuncağı olmaması lazımmıs ve bebeklerin sırt üstü yatması önemli imiş. Yüz üstü ya da yan yatarsa kusma durumalarını düşünerek demişler. Acil durumda annenin görmesi ve işitmesi açısından önemliymiş. İlk bir sene bebek ölümü olabileceği için bu şekilde açıklamıslar… Odanın belirli bir sıcaklıkta (soğuk ya da sıcak olmadan) bebeğin pamuklu ince giysiylerle uyumasını önermişler ve mümkünse örtü vs kullanmayın demişler. Bebekler uyanıkken anne gözetiminde yüz üstü vücut kasları gelişsin diye arada yatırılabilirmiş… kitap baya yararlı bilgiler veriyor.
olmaz mı canım, çok teşekkür ederim sana ve cevap veren diğer arkadaşlarıma😍

kitabı önerir misin? ben de almayı düşünüyorum

B
Arkadaşım da bana tavsiye etmişti bunu o kullanmış çok memnun kalmış. İlk zamanlar bel ağrısı ya da dikiş yerleri ağrıdığından eğilip yaptırmak çok zor demişti. Bizim evde öğrenci evimizden kalma, artık pek kullanmadığımız eski bir masa var normal küvet alıp onun üstüne koyarız diye düşündük, galiba bu yöntemi denemeden almayacağız :KK70:
Bende sırf eğilme sıkıntısı diye şansa görüp aldım kadirhas in içinde kapanan bir magazada son kalan üründü 1.450 TL aldım inşallah memnun kalırım ama senin mantikda iyiymiş 🥰🙈 böyle pratik bilgilerde lazım. Bu arada ilkadimlarim a üye oldum ücretsiz eğitimler oluyor kızlar benim akşam evden pilatesim vardı eşim katıldı çok faydalı bilgiler var dedi not almış hastane için gerekli malzemelerdi eğitim galiba girmeyince bilemedim calislayanlar varsa gün içerisinde de oluyor kızlar tavsiye ederim 🥰

Canım ben kimle konuşsam ya da kimin videosunu izlesem elektrikli aldık bi köşede durdu diyor. Arkadaşım ilk aldığımda büyük hevesle atmıştı bi kere rahat rahat kullanamadı. Çocuklar sağa sola değil öne arkaya sallanmayı daha çok severmiş, bu manuel olanlar onu sağlıyor. Uyurken koydun diyelim uyanınca bi ayağını kıpırdatsa tekrar sallanacağı için uykuya dalmaları daha kolay oluyor. Biraz daha büyüdüğünde de motor becerilerini geliştirmesine yardımcı oluyormuş. Elektrikliler çok tatlı ama kullanışsız yani
Yaaa bak bunu ben de yazacaktım unuttum. Bayramda görümcem söylemişti bana da. Alacaksanız manuel olanından alın çocuklar onu çok seviyor. Otomatik olanlar titreşim modu falan önerilmiyor bir de çok küçükken bebek zaten sürekli uyuyor sallamanıza da gerek yok demiştim. Ama biraz büyüdüğünde hem eğlenmesi hem de dediğin gibi motor becerilerini geliştirebilmesi açısından manuel olanlar çok faydalıymış. Bim katoloğunda Pierre Cardin'in manuel ana kucağı 1200 liraydı normalde 1700-1800 civarı aynı markanın. Ben de acaba alsam mı erkenden diye düşünmedim değil.

Yaaa bak bunu ben de yazacaktım unuttum. Bayramda görümcem söylemişti bana da. Alacaksanız manuel olanından alın çocuklar onu çok seviyor. Otomatik olanlar titreşim modu falan önerilmiyor bir de çok küçükken bebek zaten sürekli uyuyor sallamanıza da gerek yok demiştim. Ama biraz büyüdüğünde hem eğlenmesi hem de dediğin gibi motor becerilerini geliştirebilmesi açısından manuel olanlar çok faydalıymış. Bim katoloğunda Pierre Cardin'in manuel ana kucağı 1200 liraydı normalde 1700-1800 civarı aynı markanın. Ben de acaba alsam mı erkenden diye düşünmedim değil.
Aa baya indirime giriyormuş en ucuz babymallde o da 2bin şu an.

Kızlar ben de bugün gittim kontrole uygulamaya göre 15+3 ultrasonda 16+1 çıktı cinsiyet için de kız dedi doktorumuz 😊 tabloya pembiş bir kalp daha ekleyebilir misiniz 🤭
outoffit outoffit
Hayırlı olsunnn, ekleyelim hemen 😊 Ay erkek senesi dedik gözümüz değdi son 10 cinsiyet falan kız gidiyor galiba. Mavi kalpler bir avuç kalacak bu gidişle hanımlar 🤭

X