Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Yaparsın yaparsın ben de neler yiyorum şimdi ama o zaman başka oluyor bi de benim şansım annen baktı ve benim kurallarına uygun kayinvalidem baksa bu kadar uymazdi sanırım. Kendi kızına bile uymuyor
Benim annemin yaşı 70, onun zamanındakilerle bizimki asla aynı olmadığı için bizde tam tersi olur muhtemelen. Midem bulanıyo deyince daha çocuğun saçı yok ki niye bulanıyo der mesela ona göre mide bulantısı çocuk saçından oluyor

Olur olur biz de çok duyuyoruz bebeğin saçı kaşı cinsiyeti her şeyin ipucu var

Kuzum bana devam etti dedi doktor geçen hafta gittiğimde 11+4 lekelenmem olmuştu çünkü minikte olsa
bende 14 haftalıkken gideceğim için devam edeceğim ne olur ne olmaz diye. lekelenmem falan hiçbir şeyim olmadı benim hiç . geçenlerde stres yapınca iki kere geldi çok az . yoksa ben gebelik başından beri hiç lekelenme yaşamadım. ama ultrasona baktığında herhangi bir kanama olmaması için tedbir amaçlı dedi. zararı yok kullanalım bakalım :)

mide yanman varsa çocuk saçlı olacak derler bizim burada bulanırsayı ilk defa duydum olsun ikisi de saçma zaten
Aynen duymuştum onu çocuk da şok saçımın ne alakası var konuyla diye dkfk annem de gıdıklar saç ondan mide bulanır derdi ben kk'ye üye olup hamilelik topiclerini okuyana kadar öyle sanıyodum

Aynen duymuştum onu çocuk da şok saçımın ne alakası var konuyla diye dkfk annem de gıdıklar saç ondan mide bulanır derdi ben kk'ye üye olup hamilelik topiclerini okuyana kadar öyle sanıyodum
gıdıklar he ah şu eskiler jfgnjk
benimde çocikime nasipse annem bakacak . içim rahat o yüzden . kayınvalideye çocuk vermem . inşallah tabi allah o günleri görmeyi nasip etsin :)

gıdıklar he ah şu eskiler jfgnjk
benimde çocikime nasipse annem bakacak . içim rahat o yüzden . kayınvalideye çocuk vermem . inşallah tabi allah o günleri görmeyi nasip etsin :)
Ben veririm de azcık sınır çizmem gerekecek ya. Eşimle konuşuyorum bak ekran zararlı ekranla yemek yiyeceğine hiç yemesin açlıktan ölecek hali yok falan diye çünkü eltimin bebişi öyle alıştırdılar, ekran karşısında yediği için taneli yiyemiyodu. Doğru diyo haklısın diyo bakalım 9 ay anlatırsam kafasına girer bence bana öğretsin alt nasıl değiştirilir bebiş nasıl yatırılır nasıl yıkanır nasıl emzirilir, sonrasında destek olacaksa ev işinde olsun ben bebişe bakarım inşallah bi aksilik olmazsa

Ben kayınvalidemin yüzüne uzun süreli bakmıyorum bile benzemesin diye zaten yaşlı çocuğa bakamaz Allahtan o da beni arayıp arayıp oğluna benzemesi ile ilgili dua ediyor ve ısrarla erkek olacak diyor bizim kızı duyunca şaşıracaklar… Eşimde nipt ile kesinleşsin söyleyeceğim diyor… o değil de kızı erkeğimi olur çocuğun Allah sağlıklı, hayırlı, merhametli versin demek lazımken… garip :) Orangegreysky otuzaazkala

kızlar günaydın .
sabah erken uyanınca öyle eşimin telefonuna bakıyordum . bir şey dikkatimi çekti yabancı bir ülke numarasından mesaj vardı. tehdit falan mesajları. merak ettim haliyle. 17 yaşında bir görümcem var. bu online bir oyundan kız arkadaş edinmiş. sonra araları bozulmuş. bizim kızın numarasını şerefsiz bir çocuğa vermiş yabancı bir ülkeden . nasıl olduysa çocuk bizim kızın tüm akrabalarının numarasını bulmuş. kayınpederime ve eşime mesaj atmış. yok işte çıplak videoları var herkese yayacağım falan diye. tabi bizim görümcekte korkmuş. görümcemden para koparmaya çalışmış. şu parayı göndermezsen sülalenle grup kurar tüm videoları atarım diye. tabi görümcenin içi rahat video fotoğraf hiçbir şey olmadığı için . ama fotomontaj yaparım diye tehdit ediyor. ama eşimin tutumuna o kadar hayran kaldım ki . kardeşim isterse doğru olsun sakın korkma bizden bişi saklama polise gideriz sen içini ferah tut diyor. babamada söyle anlar o seni diyor. o kadar özendim ki. ben o zamanda başıma böyle bir şey gelse babam kemiklerimi kırardı. görümcem çok şanslı harika bir abisi var . sonra dedim evladım ne kadar şanslı biri olacak :) evladım adına mutlu oldum sonra. bana dememesi de ayrıca hoşuma gitti. sabah sabah tekrar anladım, doğru insanı baba yapmışım öyle size de anlatmak istedimmm :)

canım, arkadaşımın bebek bakmakla alakası yoktu. çocuk doğunca prof oldu. kucağıma alınca sanki güncelleme geldi her şeyi nasıl bu kadar doğru yapabiliyorum ki diyor o yüzden yapamam endişesine kapılma biz doğuştan anneyiz :) ayrıca elbette yardım al helekiii lohusa dönemini rahat geçirebilmek için bence şart

ben kayınvalideyi çok severim . yetiştirdiği evlatlarda güzel . ama ben şunu verme desem arkamdan annene deme diyip verir sırf bu yüzden nau nau yani
cinsiyet önemli değilki evlat evlattır ne farkeder sağlıklı olsun eli ayağı tam olsun

otuzaazkala sırf aileleri duyar diye korkusundan istismar edilen, tehdit edilen o kadar çok çocuk var ki. Çocuk doğduğunda ne olursa olsun ailesi ile paylaşmayı ve korkmamayı bilmeli… Ne güzel cesaret edip eşine söyleyebilmiş… Eşin anlayışlı konuşulabilen bir insan olmasa muhtemelen söyleyemezdi… Benim ailem hata dahi yapsan bize söyle dediler ve bu yaşıma geldim. Hala hata yaptığımda konuşuyorum.. hiç bir zaman saklamadım ve bu hep bana güven verdi. Hamilelikte çocuk gelişimi ile ilgili çok şey öğrenmemiz gerekiyor bence. Ben bebek için alırsam temel şeyler dışında bu konuları araştıracağım okuyacağım… Celal Şengör ün çok güzel bir sözü var. “bir çocuğu 7 yaşına kadar bana verin sonra kim alırsa alsın o çocuk benimdir.”

Canım çok geçmiş olsun kendini ve bebeğini de düşünumarım durumları iyidir

evet canım bana da philips biberon hediye gelmişti iyiydi o baya, emzik de mam ve nuk kullanmıstık baya uzun süre. Detaylı ultrasonu geçeyim ben de baslıcam tekrardan bakmaya
Ya bu detaylı ultrason benim kafamı karıştırdı arkadaşla konuştum yani bu süreci yaşadığını bilmiyordum hamileyken detaylıda çocuğuna anomilisi var yaşamla bağdaşmayan şekilde ya karnında ölür yada doğunca en fazla bir yıl yaşar diye doktor heyetinden geçmiş o kadar çok doktora gitmişki hepsi aynı şeyi söylemiş gebeliği sonlandıralım diye oda aldırmamış doğurucam ben demiş çocuk doğmuş ve gayet normal bir çocuk şuan 4 yaşında sağlıklı bir çocuk eğer o zaman aldırmaya karar verseydi çocuk şuan yaşamıyordu bunu bir kişiden daha duydum düşündüm böyle böyle kaç tane sağlıklı çocuk gitti acaba

Evet o kremler benim de aklımda almak lazım. İki sene önce ilk bebek denemelerine başladığımda hemen bebeğim olacak sanıp gümüş meme ucu, süt pompası gibi şeyler almıştım onlar duruyor bazada.
Lansinoh krem çok güzel ,ben iki kutu almıstım duruyor hala doğuma iki üç hafta kala kullanılmaya başlansa daha oyuymuş doğum yaklaştıkça göğüsler baya dolgunlasıyor

Ay çok güldüm kaflsld

söz tüylerimi diken diken etti . o kadar doğru ki. istismar edilen onca çocuk var evet. lisede benide tehdit etmişlerdi annemlere asla söyleyememiştim . hata yaptığımda hiç anlatamadım . belki dinleselerdi daha az hata yapardım . neyse geçti gitti. rabbim evlatlarımızı korusun . geçen eşimle yolda yürürken dedim nasıl bir baba olmanı isterim ? heleki kız olursa. senden hiç korkmasın ama sana hep saygı duysun . bence olayın aslı saygı ve korkuyla büyümemek. görümcem korkuyla hiç büyümedi ama bunun peşine şımarıklık geldi saygı aza indi. öğreneceğimiz çookk şey var. daha bilinçli olmak beni mutlu ediyor. umarım başarırız

Ay kızlar hepsini okudum ne güzel telaşlar bunlar Allahım ağzımın tadıyla geçirtsin bu dönemi ve sonraki dönemide bende baktım yavaş yavaş araştırıyorum dedikleri gibi travel kendi arkadaşlarımda önermiyor çok ağır diye kabin boy alırsın demişlerdi tabi gidip mağazada bir deneriz ondan sonra internetten indirim kovalarım ben de bebek odasını bende yapmıcam yapan arkaşlar 2 yaşına kadar kullanmadılar o odayı çünkü gereksiz durdu beşik falan sonradan sattılar zaten park yatakcıyım bende anne yanı olanlardan alıcam bir tanede dolap alırım o anlamda yeter 2 yaşına kadar sonrasıda ona çocuk odası yaparım ben biraz daha zaman geçmesini bekliyorum en azından bir beş aylık olayım diye aceleye gerek yok zaten her şey elimizin altında bugün sipariş etsem en geç iki güne geliyor bu korbellin çöp kovasını da arkadaş almıştı çok memnundu onuda almayı düşünüyorum takip edip bakalım gerçi onun çocukları bezi bıraktı belki bana verir birazda beleşcilik ben bide acaba salon için küçük sallanan beşiklerden mi alsam diyorum gereksiz mi olur çok pahalı bir şey değil diye daha bilmiyorum tabi tecrübelerinizle tecrübelencez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…