Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Günaydın kızlar, çok tatlı konular konuşmuşsunuz. İnşallah aldığımız her şeyi sağlıkla ve mutlulukla kullanırız bebişlerimizle . Ben de ufak tefek başladım alışverişe. İndirimde denk geldikçe bez stokladım . Molfix marka aldım daha çok umarım memnun kalırız. Daha hamile kalmadan önce e bebek indirimine denk gelmiştim ordan alışveriş yaptım çok aşırı değil ama bi 10-15 parça almıştım , tabi hangi ayda doğacağını kestiremediğimden büyük aldım çoğunu. Cinsiyet belli olunca tekrar indirim beklicem o zaman tamamlarım çoğu kıyafetini. Ana kucağı olarak Baby björnün yorumları çok iyi , içime sindi cidden. Onu sahibinden de ikinci el buldum . Yarı yarıya fark ediyor fiyatı. Videosunu gönderdi sahibi tertemiz görünüyor. Akşam canlı olarak görecem eğer bi lekesi sorunu yoksa onu alacam.

Muhendisinoglu diye bir instagram sayfası var. Ürün incelemesi yapıyordu arkadaşlar bezden mamaya güneş kreminden deterjana hepsi inceleniyor. Sayfasında coook eskilerde kalmıştır muhtemelen ama one çıkanlarda vardı diye hatırlıyorum. Oradan da fikir alabilirsiniz. Çok bilindik markaların içeriği mesela tehlikeli zararlı kimyasallarla dolu bu mu diyecekleriniz de tertemiz. Ben çok yararlandim ondan. Unuttuklarima yine bakacağım. Size de fikir olsun diye yazmak istedim

Kızlar selam dünkü mesajları okudum. 2. Çocuk tecrübemle yazıyorum.

1. 2-3 ay kullanılacak elektrikli salllanan ana kucakları vs bebekten sonra ihtiyaca göre alın. Çünkü o dönem tek ihtiyaçları anne ile temas oluyor kullanılmıyor. Onun yerine sling öneririm. Göğsünüzde olması çok daha huzurlu oluyor. Kızıma hamileyken şuna koyar uyuturum şunda oynatırım derken kolikti arabayla her gün 2 saat turluyorduk

2. Biberon emzik anne göğsüne yakın da dense meme reddinin başlıca sebebi oluyor. Birer tane hastane vs için alın bence başka almayın.

3. Bebek arabası tamamen yaşanan yer ile ilgili. Yollar düzse hiç travel almayın ancak yolları kötüyse diğerlerinin sürüşü çok zorluyor.

4. Korbell candır.

5. Aile büyükleri ne kadar iyi niyetli olursa olsunlar sınır koyun bence. Onların zamanında ne kadar masum gibi görünse de şimdi kızımın yaşında erken ergenliğe girmiş ya da girecek bir sürü çocuk var. Paketli gıdalar çok masum değil. Ben vermiyor muyum veriyorum şu an zaten arkadaşları yerken yasaklayabileceğim bir şey değil ama ne kadar uzak kalırlarsa o kadar iyi.

6. Ben öncelikle anne yanı beşik ya da park yatak, bol bol pamuklu kıyafet, sling yada kanguru( bacakları m şeklinde olacak neko boba vs çoğu ergonomik açıdan uygun değil çünkü), bez, bebek arabası, pompa, göğüs ucu için krem gümüş kapak önceliğiniz olsun.

Kızım biberon emzik kullanmadı aldıklarım çöp oldu. O zaman bu kadar bilgili değildim iyi ki kullanmamış. Sallanan vs aldığım her şey çöp oldu. Tamamen doğduktan sonra alışveriş yaparsınız bence.

Oda konusunda kullanmasalar da insan heves ediyor. bir de beyaz gürültü ya da böyle nefes alıp veren uyku arkadaşları var. Uyku süresini arttırıp hayat kalitenizi yükseltiyor kesin bilgi

Kızlar şu tiroid ilacı öğlen de içilebilir mi demiştiniz, misafirlikteydim ya kadın aç aç duruyosun deyip sinirlendi kahve yaptı içtim mecbur ilacı içemeden öğlen içebilir miyim ilacı
Hayır canım sabah ilk işin kalkıp aç karnına içmek içtikten sonra bişey yiyip içmeyeceksin en az yarım saat ben 2 yıldır troit hastayım endokrinlerde sürünüyorum

kiraz çekirdeğinin hiçbir işe yaramadığını söylemişti arkadaşım ama belki başka bebelere iyi gelir
Yarayani var ama sanırım hafif gaz sancilarinda kolikse falan bir işe yaramiyormus. Ben o konuda şanslıydım hiç gaz sancısı çekmedik o yuzden kullanmadan verdim darısı ikinciye

günayyyydın kızçeler
harika şeyler konuşmuşsunuz hepsini okudum favladım kesinlikle altın değerindr bilgiler
ben alabileceğim temizleyip kullanabileceğim herşeyi letgodan bulup gidip bakarak almayı planlıyorum. hem boşuna bir sürü para vermeyim hem de tüketim çılgınlığına katkıda bulunmayım diye.
bir de bizim ilk bebiş olacak ve iki tarafın da aileleri biraz havalı tiplerden oluşuyor. bebek odası yapmazsak eminim bir sürü dedikodumuzu yaparlar, hiç uğraşamam onlarla o yüzden bir oda takımı ikinci el ikea kıstırıp alacağım.
bu sallanan elele ana kucağını ben de görmüştüm ve bayılmıştımmm kendi hevesim için alabilirim
diğer ayrıntılı şeyleri hatta odayı bile son aylarda almayı planlıyorum ama şimdiden araştırıp karar vermek lazım sonradan iki ayağımız bir pabuç olmasın

Bizim ev zaten 2+1, bi odada boydan boya kitaplık karşısında çalışma masası var. Çalışma masasını cam önüne iteleyip bi köşeye dolap koymayı planlıyorum herhalde başka bi şey de sığmaz büyüyesiye büyük bi eve geçeriz inşallah

bizim de 2+1 canım bir de senin kaynana mevzusunu okudum, bizim ilişkimize benziyor, ama bizimki bizim alt katta oturuyor öyle bir fark var kendi annem de gelip kalır ilk zamanlar ama o hep burda yani

Kızlar biz bebek arabasını , pusetini ve park yatağını aldık bu hafta biraz erken biliyorum ama kayınpederim ne istiyorsan alalım gel dedi bende fırsat bu fırsat aldım Bebek arabası olarak joie Litetrax 3 modelini aldım puset üstüne takılıp çıkabiliyor aynı markanın puseti, park yatak olarakta joie allura modelini aldım yatak odamız küçük olduğu için minimal bir model tercih ettim çünkü ayrı bebek odası yapmayı planlıyoruz inşallah memnun kalırım tabi

Eklentiler

• IMG_2358.jpeg
    74,1 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_2359.jpeg
    94,6 KB · Görüntüleme: 41
İyi yapmışsın kuzum erken değil biz de onu konuştuk dün boşver. Çok güzeller hayırlısıyla kullanmak nasip etsin rabbim

ne güzel kayınpedermiş o

İçiyorum ya misafirlikteydim su bulamadım insanlar uyanınca içerim demiştim de kadın illa da bişi ye iç deyip kahveyi koyunca önüme şey oldu annem de 125'lik içiyor her sabah 9'da arayıp ilaç vaktiiiii diyorum doktor aynı saatte iç demiş ona baya uçmuştu değeri. Sen de çok yüksek kullanıyormuşshn

Bizim bebek arabası da kayınvalideden olacak çoktan koymuş kafaya benim annem de illa ahşap beşik alcam çok tatlı dşyorn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…