Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Ay kızlar hepsini okudum ne güzel telaşlar bunlar Allahım ağzımın tadıyla geçirtsin bu dönemi ve sonraki dönemide bende baktım yavaş yavaş araştırıyorum dedikleri gibi travel kendi arkadaşlarımda önermiyor çok ağır diye kabin boy alırsın demişlerdi tabi gidip mağazada bir deneriz ondan sonra internetten indirim kovalarım ben de bebek odasını bende yapmıcam yapan arkaşlar 2 yaşına kadar kullanmadılar o odayı çünkü gereksiz durdu beşik falan sonradan sattılar zaten park yatakcıyım bende anne yanı olanlardan alıcam bir tanede dolap alırım o anlamda yeter 2 yaşına kadar sonrasıda ona çocuk odası yaparım ben biraz daha zaman geçmesini bekliyorum en azından bir beş aylık olayım diye aceleye gerek yok zaten her şey elimizin altında bugün sipariş etsem en geç iki güne geliyor bu korbellin çöp kovasını da arkadaş almıştı çok memnundu onuda almayı düşünüyorum takip edip bakalım gerçi onun çocukları bezi bıraktı belki bana verir 😄 birazda beleşcilik ben bide acaba salon için küçük sallanan beşiklerden mi alsam diyorum gereksiz mi olur çok pahalı bir şey değil diye daha bilmiyorum tabi tecrübelerinizle tecrübelencez
Screenshot_2024-06-01-09-27-35-93_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg

Ben şunu eklemişim ama ne kadar faydalıdır bilmiyorum

Şöyle bir şey al cinsiyet öğrenir öğrenmez insanı moddan moda sokuyor 😇😇 Emer emmez veririz vermeyiz bilmiyorum da evde küçük bebek itemleri bile başka tatlı oluyormuş 🥰😇

(Fotoğraf ekledim sandım eklemeden göndermişim canım 😂 @edahandro )
Bu emziği her bebek almıyor daha çok anne memesine yakın emzikler veya damagi daha düz olanlar var aventin emzikleri gibi onlar daha mantıklı bunu alıp çöpe atabilirsiniz çünkü bebekler öğürme yapabiliyo emzik konusunda. Bazıları pek önermiyor ama kurtarıcı olduğu da oluyor emzigin adeta bı susturucu😂

kızlar günaydın .
sabah erken uyanınca öyle eşimin telefonuna bakıyordum . bir şey dikkatimi çekti yabancı bir ülke numarasından mesaj vardı. tehdit falan mesajları. merak ettim haliyle. 17 yaşında bir görümcem var. bu online bir oyundan kız arkadaş edinmiş. sonra araları bozulmuş. bizim kızın numarasını şerefsiz bir çocuğa vermiş yabancı bir ülkeden . nasıl olduysa çocuk bizim kızın tüm akrabalarının numarasını bulmuş. kayınpederime ve eşime mesaj atmış. yok işte çıplak videoları var herkese yayacağım falan diye. tabi bizim görümcekte korkmuş. görümcemden para koparmaya çalışmış. şu parayı göndermezsen sülalenle grup kurar tüm videoları atarım diye. tabi görümcenin içi rahat video fotoğraf hiçbir şey olmadığı için . ama fotomontaj yaparım diye tehdit ediyor. ama eşimin tutumuna o kadar hayran kaldım ki . kardeşim isterse doğru olsun sakın korkma bizden bişi saklama polise gideriz sen içini ferah tut diyor. babamada söyle anlar o seni diyor. o kadar özendim ki. ben o zamanda başıma böyle bir şey gelse babam kemiklerimi kırardı. görümcem çok şanslı harika bir abisi var . sonra dedim evladım ne kadar şanslı biri olacak :) evladım adına mutlu oldum sonra. bana dememesi de ayrıca hoşuma gitti. sabah sabah tekrar anladım, doğru insanı baba yapmışım :KK200: :nazar: :anneadayı: öyle size de anlatmak istedimmm :)
Bu düşünceye sahip erkekler çoğalsın amin cidden çok önemli bir durum hayatı etkileyen kızların intihar etmesini neden olan bir durum maalesef ama çok şükür kız kardeşi bu durumu anlatmış ve abisi olarak da çok güzel destek sağlamış Allah uzun ömür versin böyle bir babanın çocuğunu böyle yetiştircek olması bemi mutlu etti😊

Kızlar şu tiroid ilacı öğlen de içilebilir mi demiştiniz, misafirlikteydim ya kadın aç aç duruyosun deyip sinirlendi kahve yaptı içtim mecbur ilacı içemeden 🥲 öğlen içebilir miyim ilacı

Bu düşünceye sahip erkekler çoğalsın amin cidden çok önemli bir durum hayatı etkileyen kızların intihar etmesini neden olan bir durum maalesef ama çok şükür kız kardeşi bu durumu anlatmış ve abisi olarak da çok güzel destek sağlamış Allah uzun ömür versin böyle bir babanın çocuğunu böyle yetiştircek olması bemi mutlu etti😊
evet allah korusun intiharla bile sonuçlanabilir böyle bir olay. amin allah razı olsun :KK200:

kızlar günaydın .
sabah erken uyanınca öyle eşimin telefonuna bakıyordum . bir şey dikkatimi çekti yabancı bir ülke numarasından mesaj vardı. tehdit falan mesajları. merak ettim haliyle. 17 yaşında bir görümcem var. bu online bir oyundan kız arkadaş edinmiş. sonra araları bozulmuş. bizim kızın numarasını şerefsiz bir çocuğa vermiş yabancı bir ülkeden . nasıl olduysa çocuk bizim kızın tüm akrabalarının numarasını bulmuş. kayınpederime ve eşime mesaj atmış. yok işte çıplak videoları var herkese yayacağım falan diye. tabi bizim görümcekte korkmuş. görümcemden para koparmaya çalışmış. şu parayı göndermezsen sülalenle grup kurar tüm videoları atarım diye. tabi görümcenin içi rahat video fotoğraf hiçbir şey olmadığı için . ama fotomontaj yaparım diye tehdit ediyor. ama eşimin tutumuna o kadar hayran kaldım ki . kardeşim isterse doğru olsun sakın korkma bizden bişi saklama polise gideriz sen içini ferah tut diyor. babamada söyle anlar o seni diyor. o kadar özendim ki. ben o zamanda başıma böyle bir şey gelse babam kemiklerimi kırardı. görümcem çok şanslı harika bir abisi var . sonra dedim evladım ne kadar şanslı biri olacak :) evladım adına mutlu oldum sonra. bana dememesi de ayrıca hoşuma gitti. sabah sabah tekrar anladım, doğru insanı baba yapmışım :KK200: :nazar: :anneadayı: öyle size de anlatmak istedimmm :)
Eşimin teyzesinin kızında oldu benzer bi mevzu. Kız 16 yaşında falanmış o zaman. Karı koca o kadar güzel arkasında durmuşlar ki kızın helal dedim. Ben ödev atan bi arkadaşıma teşekkürler canım dedim diye amcam tarafından dayak yemiştim :)) babanı seçemezsin ama çocuğuna baba olacak kişiyi seçebilirsin derler ya aynısı olmuş 🙏🏿

Aynısı valla benimde favorilerimde bu var😅 o yüzden sordum acaba gerekli mi gereksiz mi diye
Orangegreysky Orangegreysky benim arkadaşım yeni doğum yaptı sayılır . ondada bu attığınız beşikten vardı. günlük oturduğu odasına koydu . gün içinde çok kullanışlı olmuştu. şimdi yeni kaldırdı onu 4 aylık oldu bebesi. şimdi ana kucağı kullanıyor

Orangegreysky Orangegreysky benim arkadaşım yeni doğum yaptı sayılır . ondada bu attığınız beşikten vardı. günlük oturduğu odasına koydu . gün içinde çok kullanışlı olmuştu. şimdi yeni kaldırdı onu 4 aylık oldu bebesi. şimdi ana kucağı kullanıyor
A iyi bari kullanışlı demek bazı bebişler için. Ana kucağı daha ilerleyen aylarda mı kullanılıyor

Eşimin teyzesinin kızında oldu benzer bi mevzu. Kız 16 yaşında falanmış o zaman. Karı koca o kadar güzel arkasında durmuşlar ki kızın helal dedim. Ben ödev atan bi arkadaşıma teşekkürler canım dedim diye amcam tarafından dayak yemiştim :)) babanı seçemezsin ama çocuğuna baba olacak kişiyi seçebilirsin derler ya aynısı olmuş 🙏🏿
senin adına üzüldüm ama bende yakalansaydım aynısı olurdu . o zamanın doğrusu buydu bizim aile için . babam beni çok severdi öyle böyle değil. ama çok sinirli bir insandı. panik atak oldum bu yüzden . hep dua ederdim çocuktum daha allahım ne olur sinirlenemeyen bir eş nasip et bana diye. çok şükür kabul oldu. 4 senedir beraberiz daha bir kere sesini yükseltmemiştir. istese de yapamıyor karakterine çok ters sesi çıkmıyor ahhahaah :KK70:

Korbellden da bahsedilmis. Arkadaşlar ek gıdaya kadar birikmedikce çok bir sıkıntı yok ama ek gıda ve özellikle yumurtayla işin rengi de kokusu da dokusu da degisiyor 🤣🤣 o yüzden alabilen alsın 👍 bir de kızımda reflu yatağı kullanmıştım şimdi onun daha güzel sarıp sarmalayanlari çıkmış onlardan alacağım.

A iyi bari kullanışlı demek bazı bebişler için. Ana kucağı daha ilerleyen aylarda mı kullanılıyor
bence en baştanda kullanılır . ben böyle bir şey düşünüyorum günlük için ama emin değilim henüz

Korbellden da bahsedilmis. Arkadaşlar ek gıdaya kadar birikmedikce çok bir sıkıntı yok ama ek gıda ve özellikle yumurtayla işin rengi de kokusu da dokusu da degisiyor 🤣🤣 o yüzden alabilen alsın 👍 bir de kızımda reflu yatağı kullanmıştım şimdi onun daha güzel sarıp sarmalayanlari çıkmış onlardan alacağım.
bende kesinlikle reflü yatağı istiyorum . şöyle bir şey beğendim bunun için sizin kullandığınız hangisi . daha tecrübelisiniz

benim babacigim Allah uzun omur versin hep anlayisli sinirlarimiza saygi gosteren bir insan oldu. Lisede benden hoslanan cocuk telefon acmisti bizim eve, evimiz iki katli asagi katta da telefon var babamda ayni zamanda telefon calinca ordan acmisti, bizim sesimizi duyunca hemen kapattı telefon bana diye 🙂 hic de demedi ne konusuyorsun bu erkekle diye. Universitede kendim tek basıma eve ciktim hep destekledi, esimle evlenmeden o yaz bir sure ayni evde kaldik sesini cikarmadi.
Kardeşim de eşiyle evlenmeden aynı evde yaşadılar bir süre onu da normal karsıladı. Turkiye burası yani sıcak bakmaz aileler evlenmeden birlikteliğe normalde
Ayni sekilde erkek kardesim de babam gibidir. Eşim ve eşimin babası da oyle. Erkekler yonunden şanslıyız ailecek

Eşimin teyzesi bana kilo mu aldın dedi ya 🥲 3 kilo vermişim halbuki ama karnım çok şiş. Karın şişliği mi iç karnım küçük diye karnım şimdiden çıkmaya mı başladı bilmiyorum bana şişlik gibi geliyo

bende kesinlikle reflü yatağı istiyorum . şöyle bir şey beğendim bunun için sizin kullandığınız hangisi . daha tecrübelisiniz

Heh evet bu sefer bu tarz alacağım ben de. Biraz daha küçük diğer reflu yataklarına göre ama daha kullanışlı ve güvenli olduğunu düşünüyorum.

bende 14 haftalıkken gideceğim için devam edeceğim ne olur ne olmaz diye. lekelenmem falan hiçbir şeyim olmadı benim hiç . geçenlerde stres yapınca iki kere geldi çok az . yoksa ben gebelik başından beri hiç lekelenme yaşamadım. ama ultrasona baktığında herhangi bir kanama olmaması için tedbir amaçlı dedi. zararı yok kullanalım bakalım :)
Stres ve ayakta kalma etkiliyor gerçekten ama benim şu sıra hep stress hayatımda son 2 haftam kaldı kızlar şükürler olsun bitiyor çalışma😂

X