Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Ay ben e bebekte indirim olunca hep tulum falan aldım bir de piyanolu oyun halısı eğitici kartlar falan galiba ilgimi hep bunlar çekti

Sağlık açısından baktığında evet cici bebeye kötü dediler şeker için tuz için ilk 6 ay su için ama şu bi gerçek hepimiz öyle büyüdük bunları aşamayız ki 0 tuzsuz şekeriz bi beslenme biçimini ne vakte kadar yapabiliceksin Herşey ölçülü olur ne aşmak iyidir ne de yoksunlugu bence bunun için düşünme ben kafamda ne senaryolar kurdum ilkinde doğum özelde olacak eve kimseydi 40 ı çıkana kadar almicam yok daha neler neler ama acil devlette doğurdum kimseyi almicam dediğim ev cenaze de tıklım tıklım doldu 40 ını mezarda çıkarttım yani bi doğsun sağlıkla afiyetle bi al kucağına sonra düşün bunları vallahi en son iştir bunları düşünmek

Ay ben e bebekte indirim olunca hep tulum falan aldım bir de piyanolu oyun halısı eğitici kartlar falan galiba ilgimi hep bunlar çekti
Cinsiyetiniz belli mi tulum alırken pamuk olması dışında ortadan düğme almayın naçizane tavsiyem hem çocuk hareket ettikçe deliklerden çok hava giriyor hem giydirmesi çıkartmak zulüm ben yandan almıştım yada fermuarlı boyun kısmında da muhakkak koruması olanları almıştım fermuar boynuna zarar vermesin diye

Kuzum illaki, hiçbir şeyi 0 düşünmüyorum sıfır şeker sıfır tatlı sıfır ekran mümkün değil zaten bu devirde. Ama burnunu kapatıp da çocuk nefes alamazken ağzına yemek sokmak falan uç şeyler. Ya da sabah akşam 12şer tane cici bebe vermek kilo alsın diye uç. Ya da daha ağız tadı oluşmamış canlının daha sağlıklı versiyonunu yeme şansı varken sırf kilo alsın, biz de öyle yapıyorduk diyerek anlamsız gıdalar dayamak da gereksiz. Zamanı gelecek tatlı da yicek zamanı gelecek hastayken, keyfi yokken kurabiye süt eşliğinde film de izlicez beraber ama işte onlara erkenden, yoğun bi şekilde başlatmak istemiyorum. Çok erken farkındayım ama ben bunu daha hamile kalmadan önce de düşünüyordum

Ben babyjörn , yataş reflü yatağı , bebek arabası, oto koltuğu , gümüş kapak, otomatik göğüs pompası , ateş ölçer , philips avent biberonları vs bu tarz büyük başları hallettim. Kıyafeti sona bırakmayı düşünüyorum kolay geliyor

Hanımlar 2 hafta sonra ikili teste gel demişti doktor sıkışık da gel dediği için ense kalınlığına falan bakacak demiştiniz. Renkli ultrason mu çekiliyor onun için

Aa evet ateş ölçer falan da başta alınır çok iyi yapmışsın

Günaydın kızlar Dün en sevdiğim konu konuşulmuş. Bebek alışverişi kızımdan kalan her şeyi sakladım travel bebek arabası hariç:) birkaç küçük eksik daha var onlara bakacağım. Göğüs ucu kremi lansinoh ve gümüş kalkan alacağım. Benim elektrikli süt sagma var müthiş ise yaradı. Bir de monchi miydi markası öyle bir pompa var bir memeden emerken diğerinden akanlari topluyor sağım yapıyor. Yeni bir biberon markası çıktı toparlak gibi bi de ondan alacağım. Travel bebek arabası çok kullanışsiz ve ağır geldi bana hiç sevemedim. 7 aylıkken chicconun ohlala diye bir baston puseti vardı. Bayıldık. İnanılmaz hafif sonrasında hep onu kullandık. Şimdi de aklım doona da temiz bir ikinci elini bulursam onu alırım ya da muadillerine bakarım. Çünkü 6-7 ay sonrasında ohlala ya gececegim insallah

Bebek arabası kısmı o kadar karışık ki okudukça kafam karışıyor nesi kolaydır neye dikkat etmeli mesela

Ek gidayla ilgili şöyle bir durum var. Ben çok kuralcı davrandım. 1 yaşa kadar tuz yok. 2,5 yasa kadar şeker yok. Her besini organik yumurta hala oyle.. 2,5 yasa kadar ekran yok gibi gibi.. kızım hiçbir zaman tombik bir bebek olmadı. Hep böyle beslediğim için eleştiri aldım. Ama sonuç şu ki şekerle erken tanisildiginda hem bağışıklık sistemi zayıflıyor hem de kontrolsüz davranışlar hiperaktivite gibi artıyor. Evet bir yere kadar koruyabiliyoruz ama ne kadar korursak o kadar iyi.

Ben o kadar yapamam herhalde ya çünkü şimdi de öyle beslenemiyorum ağız tadı damak zevki zaten oluşmaya başlamıştır benim yediklerimle

Bebek arabası kısmı o kadar karışık ki okudukça kafam karışıyor nesi kolaydır neye dikkat etmeli mesela
Mesela hafiflik kolay sürülebilir olması tek başına rahatlıkla açılır kapanabilir olması önemli. Pusetin çift yönlü olabilmesi önemli. Çünkü ilk 6 ayda bebek anne babayı görsün deniyor etraftan çok uyaran almasın diye. Sonrası da çeviriyorsunuz etrafı izliyor pusetsiz halinin de yatabilir olması önemli. Bence

Evett çift yönlü ekledim hep favorilerime okumuştum onu, yatabilirliğine dikkat etmemişim hiç

Ben o kadar yapamam herhalde ya çünkü şimdi de öyle beslenemiyorum ağız tadı damak zevki zaten oluşmaya başlamıştır benim yediklerimle
Yaparsın yaparsın ben de neler yiyorum şimdi ama o zaman başka oluyor bi de benim şansım annen baktı ve benim kurallarına uygun kayinvalidem baksa bu kadar uymazdi sanırım. Kendi kızına bile uymuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…