Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Aramalarını geçtim inanın sözle uyarsalardı ya korunun deselerdi korunurduk kim bile isteye yapar bunu şucu bize yığmaya çalışmaları yok mu can yakan o İstanbul’da lab yokmuş ankaraya gidiyormuş kan ondan geç çıkıyormuş ilçe sağlık savunması Buda milyon tane hastane var sürekli açıyorsun 1/2 tane da lab aç eşimin sonucu 7 martta çıktı benim son adet tarihim 24 marttı 17 günde hayatımız değişti sınavdı geldi geçti diyemem ama karnımdaki için dik durup abisinin hakkını arıyorum susmadan usanmadan herkes çevresine söylesin bilinçlenmeliyiz

Melek olan oğlumda da sat 24 martı kardeşinde de tüp bebek olmasına rağmen ayarlamadık inanın ki Buda 24 Mart doğum 27 Aralık gösteriyor

İstanbul’da tüp bebek yapan devlet hastaneleri var yanlış anlaşılmasın fakat pgt yapan yok genetikli sadece o şuan Ankara’da yapılıyormuş sma tasıyıcılıgı artık 35 kişiden 1 kişi popülasyon çok düştü

Bunu bize de söylemişlerdi evet sonuç pozitif çıkarsa biz arayıp bilgi veriyoruz ama negatifse aramıyoruz demişlerdi. Ben zaten günde 50 kere e-nabıza bakmaktan manyak olmuştum son haftalarda. Çıktığı gün anında gördüm çok şükür. Ama pozitif olanı aramamak ne demek. Annem sağlıkçı kamu hastanesinde çalışıyor. Birinde 50’li yaşlarda bir kadına ilaç yazmışlar şikayetleri için doktor her ihtimale karşı bHCG de istemiş kadından. Öğleden sonra bakmışlar ki kadın hamile. Ulaşmayı deniyorlar kadına ulaşamıyorlar aileden birilerine ulaşabiliyorlar falan haber veriyorlar sakın ilaçları kullanmasın hamile diye. Doktor ayrıca hep takip etmiş nerede ne yapıyor diye e nabızdan. Neyse ki düşük yapmış çok kısa bir süre sonra. Annem diyor ondan beridir artık bekar bile olsa şüphe gördüğümüz herkese bHCG bakıyoruz. Ki bir kere de bekar birinde yakalamışlar böyle. Doktora söylememiş adet söktürücü istemiş doktor da kanlarına bir bakalım önce demiş orada öğrenmişler. Yani annemler diye demiyorum ama sağlıkçı bu duyarlılıkta olmalı ya. Öbür tarafta da kalıtsal hastalık tespit ediliyor ve ses edilmeden doğurması bekleniyor. Ne umdular acaba belki de sağlıklı doğar biz hiç ses etmeyelim mi dediler gerçekten akıl tutulması.

Melek olan oğlumda da sat 24 martı kardeşinde de tüp bebek olmasına rağmen ayarlamadık inanın ki Buda 24 Mart doğum 27 Aralık gösteriyor
Gerçekten inanamıyorum çok ilginç bir tesadüf olmuş. Allah kaderlerini benzetmesin kuzum bu bebişin su gibi berrak ömrü olsun analı babalı büyüsün Sen tabloda var mıydın madem Aralık annesisin yoksan ekleyelim seni de bana bilgilerini gönder özelden

bu sma testi evlenmeden önce yapılmıyor muydu?

Herşeyin usülü var canım benim eşim şüpheli çıkmış kalp atımı alındıktan sonra hamileliğin sisteme düşüyor seni kan için nasıl arıyorlar aylık takip için ki bu çok daha büyük bişey senin bu kanı benden en erken zaman alman lazım yeni gelen tayin olan doktor fark etmiş beni çağırdılar söylemiyorlar durum böyle diye 20 haftalık hamileyim benden gizli kan alıyorlar ikili testim temiz detaylım temiz herşey normal 30. Hafta bebek hareketlerini hissetmeye başladım doktorum çözüm bulamadı perinatologa gittim yok kalp delik dedi bi anda anlı açık neler neler evladım doğdu sezeryan 36. Hafta da 2kilo 400 gram kolları kırık 21 gün küvezde yok cam kemik dediler yok trizomi ay neler yaşadım bir ihmaldir Allahım kimseyi evladıyla sınama imtihanlarımızı küçük eyle

Kim bu riski alır kimse almaz neler yaşadığını sen en iyi bilirsin biz sadece tahmin edebiliriz. Allah insanın da sağlıkçının da iyisiyle karşılaştırsın. Benim aile hekimliğinde insanlar ilgiliydi hep uyardılar ki olması gereken bu. Sonucun bize düşmeyebilir Ankaraya gidiyor e nabızdan kontrol edin diye. Uyarmasalar ben de olumsuz olsa ararlar diye düşünürdüm. Sonuçta her zaman yaptırdığımız bir test değil bu.
Kan bozulup test yapamayınca aranmayanlar da olmuş okumuştum. Ama çok fazla şikayet almışlar mecbur arıyorlarmış o durumda artık. O yüzden iyiki şikayet etmişsin. Sen sus, ben sus yazık oluyor diğer insanlara. Susmayınca biraz kendilerini düzeltirler belki.

Anladım canım genetik bakılmadan yapılmıyor yani sma durumunda. Doğrudur yaa o kadar çok sma’lı çocuk var ki işte görüyoruz sosyal medyada, televizyonlarda Bağışlarla yaşatılmaya çalışılsalar da ne kadar sağlıklı bir ömür sürecekler hep şüpheli Rabbim o kuzulara şifa ailelerine de sabır versin. Neyse ki iki sene önce falan zorunlu oldu galiba bu sma testi yaptırmak. Daha evlenirken bakılıyor diye biliyorum artık. Herkese böyle bakılsın da en azından bir hastalıkla etkin mücadele edelim…

Asla hakkımı helal etmiyorum o gebelik sürecim doğum 21 gün küvez sonrası zaten ah konuşmakla anlatabileceğim bişey değil imtihanlarımızı küçük mükafatlarını büyük eylesin rabbim

bu sma testi evlenmeden önce yapılmıyor muydu?
İki senedir zorunlu diye biliyorum canım. Biz evlenirken (2020de) zorunlu değildi. Biz 2022de kendi isteğimizle hatta zorlamamızla diyeyim yaptırdık işte bir senede zar zor neticelendi. İki senedir evlenirken yapıyorlar neyse kiz

Herkese bakılsın da uygulamayı değişseler keşke evlenebilir raporu vermese sonuç çıkana kadar durumu anlatsa sonuç çıktıktan sonra aileden evrak alsa bu yönetmelik zor değil can bir sürü bebek kampanyası var görüyoruz el vicdan kimin yüreği dayanıyor o anne babalar her gördükçe krizlere giriyorum bende böyle olabilirdim oğlum yasadaydı diye

Asla hakkımı helal etmiyorum o gebelik sürecim doğum 21 gün küvez sonrası zaten ah konuşmakla anlatabileceğim bişey değil imtihanlarımızı küçük mükafatlarını büyük eylesin rabbim
Amin inşallah, Allah dağına göre kar yağdırır derler ya sen maşallah dimdik durmuşsun. İmtihanın büyük olmuş. İnşallah bundan sonra yaşadıklarını unutturacak mutluluklar görürsün

2021de evlendim asla bu kadar yaygın değildi bu test. Ben mutlaka yaptırırdım. Şu an yaygın ama keşke daha da yaygın olsa Ankaraya gitmese testler.
Gerçekten ya herkesinki kendi şehrindeki laboratuvarlarda bakılabilse keşke. O zaman böyle 3 ay beklemeye de gerek kalmazdı. Çok olsa 15 güne çıkardı yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…