Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Çok geçmiş olsun umarım sonuçlar kısa zamanda ve çok çok güzel şekilde temiz gelir

Bizimki de 2.5 ayda çıktı, 10 günde çıkan sma ilk defa duydum ne kadar hızlıymış
Emin olmak için aile hekimi bir arkadaşa sordum o da biz garanti olsun diye bir ay diyoruz ama daha erken çıkıyor dedi. Ben toksoplazmaya falan bakilmamasina da çok şaşırmıştım. Sağlık ocagimiz üniversite hastanesine bağlı belki o yüzden kapsamlı ve hızlıdır bilemedim.

Yasadiklariniza çok üzüldüm. Sizlere sabır diliyorum. İnşallah bebeğinizi saglikla kucağınıza alırsınızAllah işini iyi yapan insanlarla, doktorlarla karşılaştırsın bizi

Ay çok şükür temiz çıkacak Allahın izniyle

kızlar Allahın gücüne gitmesin ama ya bu bulantı biticek ya ben biticem gibi hissediyorum takatim dermanım enerjim yok. bayılmam kalmam dimi eşim de gececi bugün iyice stresliyim

kızlar Allahın gücüne gitmesin ama ya bu bulantı biticek ya ben biticem gibi hissediyorum takatim dermanım enerjim yok. bayılmam kalmam dimi eşim de gececi bugün iyice stresliyim
Aşırı kusma yaşarsan, aç kalırsan tansiyonun düşer bayılabilirsin de tabi. Prilam alıp uyusana canım o ilaç uyku da yapıyor zaten vakti uykuda geçirmeye çalışsan..

akşamları az da olsa yiyorum artık korkudan… mide bulantım uyurken bile geçmiyor…
Kaçıncı haftadasın canım sen ? Şu birinci sayfadaki tablo bilgilerini bana gönder de ekleyelim seni bak böyle bilemiyoruz kaçıncı haftada olduğunu falan

Merhaba denizlide yaşadığınıza dair bir bilgi paylaşmışsınız hangi doktora gidiyorsunuz acaba

Oda yalan elimde durum bildirir raporuyla koskoca çam Sakura da koridor da kaldım sağlık bakanlığı orda yapılıyor dedi cam sakuranın genetiği bana burda yapılmıyor diye evrak verdi sadece Ankara’da da yapıyormuş istanbuldan git gel çok zor olacaktı özel hastane de yaptırdık rapor işini de sgk çözemedi Allah razı olsun benim doktorum tanıları değişik girdi bişeyler yaptı o şekilde rapor çıktı

Aynen öyle canım. Akrabalık durumu var mıydı eşinizle aranızda?
Yok ben Malatyalıyım eşim Trabzon ama genetik doktoru şey dedi ya amca ya dayı çocukları olmanız lazım bu kadar benzemesi şaşırtıcı dedi artık akrabalığa bakmıyor 35 kişiye düşmüş taşıyıcılık oranı

Tabi ilaçlar da ciddi anlamda indirim sağlandı Allah var hak yiyemem ama doktorum sayesinde oldu bi ton şart koymuştu sgk 3 sene evlilik şartına takılmıştık biz tüp bebekte de %5 gibi bi indirim oldu ama işin genetik kısmında kesinlikle bi yararı olmadı dolar bazında yapıldı herşey ama değer hep sonu güzel olsun dedik Elhamdurillah tuttu saglıklımız

Çok zor yaşadıkların. İnşallah bu gebeliğin bir nebze olsun acını dindirir. Sağlıklı huzurlu geçer. Eşim sma testi için ağustos 2023 de kan vermişti, ekim gibi aradılar ve kanın pıhtılaştığını test yapamadıklarını söylediler. O arada biz şehir değiştirdik. Diğer ilde bir sağlık ocağında sağolsunlar durumu anlatınca misafir kaydı açarak tekrar test aldılar. Onun sonucu da 1.5-2 ay içinde çıktı. Sonuç için sizi aramazlar mutlaka kontrol edin dediler en baştan beri. Biz de bakıyorduk arada. Bizim olumlu çıktıktan sonra korunmayı bıraktık. Ama bu durumu kişiye bırakmaları yanlış. Kötü çıktığında bence aramaları gerekiyor çok hassas bir konu. Gebelik testi verdiğinizde sağlık ocağı pozitif çıktıysa siz gitmeseniz bile arıyor takip için. Asıl sma testi için aramaları lazım olumsuzsa.

Yazdığın iki şeye de o kadar şaşırdım ki. Bize zamanında akraba değilseniz daha önce düşük, ölü doğum öykün falan yoksa çok endişe etmeyin ikinizde aynı anda çıkmaz muhtemelen falan demişlerdi. Öte yandan tüp bebek sadece Ankara’da yapılıyor da ne demek ya. Her şehirde yapılmamasını bir derece anlarım da büyükşehirlerde yapılır en azından tüm şehir hastanelerinde, araştırma hastanelerinde falan deselermiş. Canım çok talihsiz şeyler yaşamışsınız Rabbim sabrınızı arttırsın gerçekten inşallah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız ve hepsi geride kalır bunların Doğum ne zaman nasipse?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…