Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Erkek negatif çıkarsa bi sorun olmuyor bayandan da istemiyorlar bize bekleyin çocuk sahibi olmayın bu çok önemli bi olay vs deselerde ben doğal yolla gebe kalmazdım o anlamda söyledim
Basınız sağolsun Rabbim size sabırlar versin rabbim kimseyi evladiyla sınamasin çok üzüldüm yaşadığınızda inşallah aynı seyleri tekrar yaşamazsınız. Sağlık ocağında sonuçlar çok geç çıkıyor evet 5.6 ay beklemiştim bizde sonuç çıkınca da bilgi vermediler ben kendim sorup öğrenmiştim.

Benim de hiç yıldızım barışmadı sağlık ocağıyla ya. Çok tuhaflar. Sözde aile hekimim, beni bilecek tanıyacak, yol gösterecek ama nerdeeee

Doktorun görevi orda oturup önüne gelene evlenilir raporu vermek galiba oradaki hemşire ve doktorların ne iş yaptığını anlayamadım hemşire kan alıyor doktor ilaç rapor haftanın 4 günü 9/5 bi dünya hak etmediği kazanç bide hak ve vebal hakkım asla helal değil sağlık bakanlığı da hasta takip etseydi e nabzı portalından demiş çekişmeli bi şekilde davamız sürüyor bakalım şuan tüp bebekle 9 haftalık hamileyim bunları yazarken hem sinirlendim hem üzüldüm inanın

Benim de hiç yıldızım barışmadı sağlık ocağıyla ya. Çok tuhaflar. Sözde aile hekimim, beni bilecek tanıyacak, yol gösterecek ama nerdeeee
Afedersiniz ama it gibi korkuyorlar benden kan için aradı gelir misin dedi canım isterse gelirim dedim hatalarının bana ne kadar büyük olduğunu yaşattırdıklarının farkındalar cenazaye felan da geldiler herşey önce insan olmakta başlıyor karşındakini anlamak için önce insan vicdan sahibi olmak gerekiyor

Canımm çok üzüldüm başınız sağ olsun Rabbim doğacak çocuğunuzu / çocuklarınızı size bağışlasın Gerçekten çok zor bir imtihan ve çok büyük bir ihmal söz konusu. İnşallah kazanırsınız davanızı da. Biz de bebek sahibi olmaya karar verdiğimiz dönemde bu sma konusu epey gündem olmuştu. Eşim Ocak ya da şubatta kan verdi. Nisan ayı geldi sorduk ortada ne kan var ne sonuç. O arada eşim askerde. Alt tarafı 28 gün yapıp gelecekti bana dediler ki fark etmez senden alalım. Tamam dedim ben verdim. Temmuz oldu, Ağustos oldu yine sonuç yok. Soruyoruz soruşturuyoruz aramadığım yer kalmadı. Yine ortada sonuç yok kanlar laboratuvara ulaşmıyor bile ya çıldırırsın yani. Hepsini şikayet ettim sağlık bakanlığına falan. Sonra doktor aradı beni diyor ki zaten doğru olan eşinizden kan alınması. Dalga mı geçiyorsunuz ya dedim 6-7 ay oldu yapamıyorsanız yapamıyoruz deyin yani. Derken o ara taşındık. Yeni geldiğimiz yerde ilk iş yine aile hekimine gidip kan vermek tabi. Doktora da baştan göz dağı verdik artık biz geldiğimiz yerde böyle bir sorun yaşadık hepsi hakkında şikayetçi olduk falan dedik. Buradaki hekim tekrar eşimden aldı Kasımda çıktı sonuç. Derken geçti gitti 11 ay. Tabi daha kötüsünü yaşamaktan iyidir ama gerçekten ilk zamanlar o kadar hiçbir şey bilmiyorlardı ki. Herkes bir sal*k gibi davranıyor doktor Lab.a suç atıyor, Lab. Bizlik bir durum yok kan yolda bozulmuştur diyor. Deli saçmasıydı gerçekten aklıma geldikçe sinirlerim zıplıyor.

Çocuk olarak nasıl bakılıyor biz eşimle gittimizde eşimden kan almışlardı ozaman hamile değildim . Onda temiz çıktığı için benden almadılar. Hamileyken dahaki farklı oluyor?
Hayır canım bir kere bakıldıysa tekrar bakılmasına gerek yok onu kast etmedim ben. Daha önce test yaptırmamışlar ve bir çocukları olmuş, doğan çocuk sağlıklı doğunca bundan sonra yapılmasına gerek yok diyenler olmuş. Bu yanlış demek istiyorum. Sonuçta kalıtsal hastalık bir çocukta çıkmadı diye ikincisinde çıkmamasının garantisi yok. En sağlıklı olan babadan alınan kanla taşıyıcılığın olmadığının kanıtlanması.

Haklısıniz evet şimdi anladım demek istediğinizi.birincide olmadı ikincide olmaz diye bişey yok malesef biz gene baktiralim takdir Allah'ın. Bende şimdi genetik test yaptırmak istiyorum hamileyim ailede bazı kalıtsal hastalıklar var ama devlet Hastanesi'ne 14 gün randevu bulabildim. Allah yardimcimiz olsun

Kızlar bu arada bizim durumla ilgili bir güncelleme yapayım. Eşim bugün tekrar ultrason çekildi. Yine aynı şekilde lezyon görülmüş. 14x13x10 mm çapında diye not düşmüşler ve MR önermişler. MR randevusu bir ay sonrasına verildi sanırım yine özelden çekileceğiz beklememek adına. Sonra da duruma göre şehir hastanesindekini de çekiliriz. Ultrasonu çeken kişi şey demiş etrafında kanlanma yok tümör olduğunu sanmıyorum ama MR çekilmeden net bir şey söylememek lazım demiş. Özeldeki doktor da gel burada çekelim başka bir yerde de yorumlatırız CD’yi olmazsa falan dedi. Öyle yapacağız artık.

Geçmiş olsun canım inşallah kötü bir sonuç çıkmaz Sağlıkla kucağımıza alırız inşallah hepimiz çocuklarımızı

Koskoca sağlık bakanlığı bu kadar önemli mi durumu ne doktoruna hastayla paylaş diyor ne lab kuruyor sonuçları hızlandırmak için 23 yaşında büyük imtihan verdim bu böyle olacaktı ben kaybedecektim evladımı rızkı o kadardı amenna Allah’ın takdiri Elhamdurillah derim ona fakat bir sürü anne babayı yaktılar benim gibi kendi hakkımızı biz aramazsak başkası bizim için kılını kıpırtdatmaz benim 1 buçuk sene önce tüp bebek yapacak durumum yok muydu sanki doğal yolla kaldımda böyle olmasını istemişim gibi bilirkişi açıklama yapmış geçen hafta geldi evraklar ah ah

E yani aynen tabi ki haklısınız bir de sma çekinik bi gen anne baba da yok taşıyıcılık mesela çocukta taşıyıcılık bile oluyor atadan dededen geliyor ama araştırmaya kalksak ne kadar çok hastalık çıkar bizlerde de ne yaptılar bize anlamıyorum

Tabi ki canım kim bile bile riske atar çocuğunu ya. Yaşayan çocuklar da can çekişiyor görüyoruz işte sosyal medyada Allah yardımcısı olsun hepsinin gerçekten zor imtihan veriyorlar. Anne babanın taşıyıcı olması durumunda devlet tüp bebek masraflarını karşılamak zorunda diye biliyorum zaten. Yani durumunuz olmasa bile o aile ve bebek hep takipli olmak zorunda. Ama bilinmesi gerekiyor işte tüm bunlar için

Aynen öyle canım. Akrabalık durumu var mıydı eşinizle aranızda?

Aminn , bebekli olmak tek maaşa düşmek ve taşınmak artan kira rakamları neyse bunları düşünmeyeceğimmmm
Gercekten bu kiralar ne olsu oyle ya, istanbul icin soyle insanin oturabilecegi normal bir ev 30-50 bandinda. Bir de siz temizlikcilerinizi nereden buluyorsunuz, altin gibi degerliler su an

Ben de ikinci çocuğuma hamileyim bebek istediğimizde ilk iş olarak sağlık ocağına gidip tahlil yaptırdık sma taraması da istedik. Yani yapılıyor

Gercekten bu kiralar ne olsu oyle ya, istanbul icin soyle insanin oturabilecegi normal bir ev 30-50 bandinda. Bir de siz temizlikcilerinizi nereden buluyorsunuz, altin gibi degerliler su an
Istanbulda yaşamak çılgınlık. 7 yıl oldu gideli. Evimiz var aslında aileme ait ama bedava bile olsa yaşayamam o şehirde artık zorunda kalmadıkça, cook zor trafigi kalabalıgı, hele cocukla iyice zor ama seviliyor o ayrı :)

Aa neden öyle bizimki 10-15 gün sürmeden çıkmıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…