Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Amin inşallah, Allah dağına göre kar yağdırır derler ya sen maşallah dimdik durmuşsun. İmtihanın büyük olmuş. İnşallah bundan sonra yaşadıklarını unutturacak mutluluklar görürsün 🤲
Amin Allah’ın izniyle peş peşe doğum yapacağımız günleri paylaşarız şafak sayarız 🌸

Herkese bakılsın da uygulamayı değişseler keşke evlenebilir raporu vermese sonuç çıkana kadar durumu anlatsa sonuç çıktıktan sonra aileden evrak alsa bu yönetmelik zor değil can bir sürü bebek kampanyası var görüyoruz el vicdan kimin yüreği dayanıyor o anne babalar her gördükçe krizlere giriyorum bende böyle olabilirdim oğlum yasadaydı diye
İnsanı nelere şükrettiriyorlar 😣😣 Evet kesinlikle katılıyorum sonuç çıkmadan evlenebilir raporu verilmemeli. Önce sonuç alınıp aile bu konuda sonuna kadar bilgilendirilmeli, gerekirse aile yakınları bile, doğum kontrolün, tüp bebeğin şart olduğu anlatılıp, sorumluluğu ondan sonra aileye yüklemek lazım.

Yapılıyor sadece erkeğe erkek de şüpheli çıkarsa kadında ama sonuçlar geç çıkıyor bide bilgilendirme olmuyor
Evet hatırladım şimdi doktor sonuç çıkmadan çocuk düşünmeyin gelin bakalım sonuca demişti. İyisine denk gelmek diye de bir dua var canım doktor . Şimdi baktım eşimde taşıyıcılık saptanmamıştır diyor. Kadına bakılmıyor anladığım kadarıyla öyle mi

Evet hatırladım şimdi doktor sonuç çıkmadan çocuk düşünmeyin gelin bakalım sonuca demişti. İyisine denk gelmek diye de bir dua var canım doktor . Şimdi baktım eşimde taşıyıcılık saptanmamıştır diyor. Kadına bakılmıyor anladığım kadarıyla öyle mi
2022 ağustosta evlenmiştik zorunlu değilmiş o zaman dediklerinize göre. Kasımda da sonuç çıkmış 3 ayda evet

Bunu bize de söylemişlerdi evet sonuç pozitif çıkarsa biz arayıp bilgi veriyoruz ama negatifse aramıyoruz demişlerdi. Ben zaten günde 50 kere e-nabıza bakmaktan manyak olmuştum son haftalarda. Çıktığı gün anında gördüm çok şükür. Ama pozitif olanı aramamak ne demek. Annem sağlıkçı kamu hastanesinde çalışıyor. Birinde 50’li yaşlarda bir kadına ilaç yazmışlar şikayetleri için doktor her ihtimale karşı bHCG de istemiş kadından. Öğleden sonra bakmışlar ki kadın hamile. Ulaşmayı deniyorlar kadına ulaşamıyorlar aileden birilerine ulaşabiliyorlar falan haber veriyorlar sakın ilaçları kullanmasın hamile diye. Doktor ayrıca hep takip etmiş nerede ne yapıyor diye e nabızdan. Neyse ki düşük yapmış çok kısa bir süre sonra. Annem diyor ondan beridir artık bekar bile olsa şüphe gördüğümüz herkese bHCG bakıyoruz. Ki bir kere de bekar birinde yakalamışlar böyle. Doktora söylememiş adet söktürücü istemiş doktor da kanlarına bir bakalım önce demiş orada öğrenmişler. Yani annemler diye demiyorum ama sağlıkçı bu duyarlılıkta olmalı ya. Öbür tarafta da kalıtsal hastalık tespit ediliyor ve ses edilmeden doğurması bekleniyor. Ne umdular acaba belki de sağlıklı doğar biz hiç ses etmeyelim mi dediler gerçekten akıl tutulması.
Bence bilgilendirme metni gibi bir şey imzalatmaları gerekiyor. Onu imzalatırken de tekrar tekrar söylemeleri bilgi vermeleri lazım. Nasıl ki diş yaptırırken veya özelde herhangi işlemde elli yere imza atıyoruz bir sürü şey söylüyorlar öyle olması lazım. Ama bizim ülkede malesef olay gerçekleşmeden önlem asla alınmaz. İlla bir şey olacak birinin canı yanacak sonra bir şey değişiyor ancak o da belki.
Koca ülke Ankaradaki lab a kalmış açsana her büyükşehire yani. 3-5 seneye belki değişir bir şeyler o da bu ekonomide zor malesef.

İnsanı nelere şükrettiriyorlar 😣😣 Evet kesinlikle katılıyorum sonuç çıkmadan evlenebilir raporu verilmemeli. Önce sonuç alınıp aile bu konuda sonuna kadar bilgilendirilmeli, gerekirse aile yakınları bile, doğum kontrolün, tüp bebeğin şart olduğu anlatılıp, sorumluluğu ondan sonra aileye yüklemek lazım.
Keşke ama zor uygulama yıllarca okumuş ama vicdan sahibi olmayan insanlarla çok zor uygulama

Bence bilgilendirme metni gibi bir şey imzalatmaları gerekiyor. Onu imzalatırken de tekrar tekrar söylemeleri bilgi vermeleri lazım. Nasıl ki diş yaptırırken veya özelde herhangi işlemde elli yere imza atıyoruz bir sürü şey söylüyorlar öyle olması lazım. Ama bizim ülkede malesef olay gerçekleşmeden önlem asla alınmaz. İlla bir şey olacak birinin canı yanacak sonra bir şey değişiyor ancak o da belki.
Koca ülke Ankaradaki lab a kalmış açsana her büyükşehire yani. 3-5 seneye belki değişir bir şeyler o da bu ekonomide zor malesef.
arkadaşım sözde genetik hastalıklarla alakalı hastaneye yapılacaktı İstanbul’a 2 sene oldu bi temel atmadılar sağlık sistemimiz batmış bugün İstanbul’un en büyük hastanelerinden medipolmegada vefat etti bebeğim kimin hastanesi olduğunu söylememe gerek yok benden yenidoğan yoğunbakımda yatan bebeğin ilaçlı mr için para istediler elimde evrak var batmış sağlık sistemi insanların canı yansın kendilerine aman bişey olmasın

Evet canım erkek negatifse kadına bakmıyorlar büyük ihtimalle masraftan kaçmak için oda

arkadaşım sözde genetik hastalıklarla alakalı hastaneye yapılacaktı İstanbul’a 2 sene oldu bi temel atmadılar sağlık sistemimiz batmış bugün İstanbul’un en büyük hastanelerinden medipolmegada vefat etti bebeğim kimin hastanesi olduğunu söylememe gerek yok benden yenidoğan yoğunbakımda yatan bebeğin ilaçlı mr için para istediler elimde evrak var batmış sağlık sistemi insanların canı yansın kendilerine aman bişey olmasın
Ahh o kadar çok şey var ki o konularda girsem çıkamam. Allah sonumuzu hayır etsin.
Bildiğim kadarıyla bebek doğduktan 28 gün içerisinde yapılan tüm tetkikleri hastane karşılamak zorunda. Zaten onu geçtim doğum orada gerçekleştiyse kendileri karşılamalı. Devlet acilinden özele sevk edildiyse yoğun bakımı devlet karşılamalı. Size ücret çıkmaması lazım asla. Benim iki abimin ikiz ve üçüz çocukları, 46 gün kalan var yoğun bakımda bir lira ödemediler. Olması gereken bu. Zaten her ay maaş kadar para kesiyorlar hepimizden yazık valla yazık.

Sorma sorma, Ben de şeker atıyorum, sakız atıyorum, leblebi atıyorum ağzıma. Metal tadı var, acı acı ağzımda. Öğütüyor sürekli.
3 aydan sonra geçer diyorlardı. Ben halen aynıyım. Okulda karpuz kesmişlerdi bugün baya da tatlıydı. İnsanın karpuzu yedikten sonra ağzında nasıl ilaç tadı kalır. O tat gitsin diye her tenefüste biraz yedim yok geçmiyor. Az önce soda içtim limonlu yine aynı ne yesem içsem o tat orada midem sürekli bulanıyor. Doktorum yine prilam yazdı 16. haftaya kadar kullanilirsin diye. İnşallah o kadar sürmez 😔

Ahh o kadar çok şey var ki o konularda girsem çıkamam. Allah sonumuzu hayır etsin.
Bildiğim kadarıyla bebek doğduktan 28 gün içerisinde yapılan tüm tetkikleri hastane karşılamak zorunda. Zaten onu geçtim doğum orada gerçekleştiyse kendileri karşılamalı. Devlet acilinden özele sevk edildiyse yoğun bakımı devlet karşılamalı. Size ücret çıkmaması lazım asla. Benim iki abimin ikiz ve üçüz çocukları, 46 gün kalan var yoğun bakımda bir lira ödemediler. Olması gereken bu. Zaten her ay maaş kadar para kesiyorlar hepimizden yazık valla yazık.
Devlette çam Sakura da doğum yaptım önce medicalpark Bayrampaşa 15 gün kaldı orda sonra medipol de 6 gün yoğun bakım ücretlerini almadılar ama mr ücretliymiş ilaçlı olduğu için hepsiyle hem bu dünyada hem ahirette hesaplaşacağım

Devlette çam Sakura da doğum yaptım önce medicalpark Bayrampaşa 15 gün kaldı orda sonra medipol de 6 gün yoğun bakım ücretlerini almadılar ama mr ücretliymiş ilaçlı olduğu için hepsiyle hem bu dünyada hem ahirette hesaplaşacağım
Sanki ilaçlı mr keyfi bir şey gibi neden karşılamıyorlar mantıksız. Nereden tutsan elinde kalıyor. Yaptıkları yanlıştan bir an önce dönerler inşallah daha fazla uğraştırmazlar sizi🤦‍♀️

Kızlar selam size birsey sormak istiyorum. Kızım 9 yasında kesinlikle kardes istemiyorum diye hep aglardı . Tabiki biz bu kararı ona bırakmadık. Fakat şimdi kardeşinin konusu açılınca gereksiz tepkiler veriyor istemiyorum susun filan diyor . 6 aydır uzman desteği alıyoruz kızım için ama bu durum canımı çok sıkıyor.Umarım kardeşini kabullenir bu durumu yasayan oldu mu?

Ben kullandim . Evet ben de okudum onu ama doktor kullan dediyse vardir bir bildigi. Asiri agrin olursa kullan dedi . 1 kere kullandim ama bana degisik etkileri oldu . Fitili koyar koymaz 10 dakika sonra tuvalete kostum😂
Bu mesajı şuan gördüm vallahi önceden görsem bugün o fitili koymazdım tualete zor yetiştim 😅

Kızlar üzülürek bu satırları yazıyorum şu anda inanın ağlayamıyorum da yarın sabah 9 buçukta kürtaj olacağım zaten beklediğim bir şeydi ama onun korkusu da var içimde bu akşam acile gittim sancılarım vardı ve bebeğin kalp atışları olmadığını öğrendim hakkımızda hayırlısı olsun inşallah sizler sağlıklı bi şekilde bebeğinizi kucağınıza alırsınız ♥️ dualarım sizinle yine arada girmeye çalışacağım foruma sizlerle tanıştığıma çok memnun oldum 😔

Kızlar üzülürek bu satırları yazıyorum şu anda inanın ağlayamıyorum da yarın sabah 9 buçukta kürtaj olacağım zaten beklediğim bir şeydi ama onun korkusu da var içimde bu akşam acile gittim sancılarım vardı ve bebeğin kalp atışları olmadığını öğrendim hakkımızda hayırlısı olsun inşallah sizler sağlıklı bi şekilde bebeğinizi kucağınıza alırsınız ♥️ dualarım sizinle yine arada girmeye çalışacağım foruma sizlerle tanıştığıma çok memnun oldum 😔
Canım benim çok çok çok üzüldüm😔😔 Rabbim en kısa zamanda yerini doldursun😔😔 geçmiş olsun sana şefaatçi kılsın inşaAllah 😔😔

İkinci bi doktor görse miydi acaba.? Şuan nasılsın kanaman var mu.?

Çok üzüldüm bulut :KK43: kanaman falan oldu mu sadece sancın mı vardı? Başka doktora bi göründün mü

Ya canım geçmiş olsun Allah acını alsın kalbini ferahlatsın bu dünyada alacak nefesi yoksa ne yaparsan yap olmuyor rabbim şifa buldursun sana

X