Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,1%
  • erkek

OY: 89 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    168
hayat canim. benim de kardesimle esi ayrilmisti ilk dogumumda. Cocuklari yoktu neyseki. sonra tekrar evlendi cok mutlular simdi esiyle, bazen 2. evlilikler daha iyi yuruyor goruyorim cevremde.
hayırlısı beybi onların 10 yaşında kızı var yeni bir olay değil. kendileri bile benim kadar etkilenmiyordur flkgjgldr normalde bende durup durup onları düşünmüyorum ama gece rüyama giriyorlar

Ay bugun bi ara kasim annelerini okudum da icim sisti. Yazik yaa bi kactane hamisin kayinvalidesi hatta kayinpederi gelip 40 gun kalacaklarmis. Cus yani . Bizimkiler gelse de 2-3 gun max kalir giderler o konuda haklarini yiyemem. Hadi kv yardim etti kp neyine 40 gun kaliyor yahu

hayırlısı beybi onların 10 yaşında kızı var yeni bir olay değil. kendileri bile benim kadar etkilenmiyordur flkgjgldr normalde bende durup durup onları düşünmüyorum ama gece rüyama giriyorlar
cocuk varsa arada iste o zaman sikinti. hayirlisi olsun. seninki hormonlarindandir magnezyumda aliyorsan aksam yatmadan o da ruya gorduruyor cok

benim kayinpederi cok severim cok is yapar yardimcidir ama dogumda istemem yaninda emzirmek imkansiz. annem gelip 3 ay kalacak bu da cok geliyor bana ama yurtdisindayiz bir geldi mi uzun kalsin diye. tr icindeyse cok uzun kalmalara gerek yok ya insanin duzeni bozuluyor hele ki kayinpeder hic olmaz evde bence

Özellikle daha önce yeni doğum yapan kadın görmüş, yani doğumdan, kanamadan, emzirmeden, her türlü olaydan haberi olan bir erkeğin kalmayı bırak, ilk günler misafirliğe gelmeyi teklif etmesi dahi garibime gidiyor.

Annemlere yapışık yaşamak bizim düzenimizi çok bozmuştu, kesinlikle katılıyorum. Gelip gitme tamam, yardım tamam ama sürekli dip dibe olmak ilişkileri çok bozuyor bence.

Ayyy çok duygusal bana neden ikiz mi bebeklerin diye sormalarını şimdi anladım. Senden daha büyük olduğundanmış
Onlar halt etmiş :) ben gördüm fotini gayet haftasına göre iyi . Benimkiler daha hafta olarak küçümen 32 hafta ikiz karnı görmemişler ben gördüm şahsen

Karısı yok hizmet edecek biri lazım malum . Yicek içicek temizlik çamaşır . Bazı bu yaş grubunda temel ihtiyaçları karşılayacak donanım bulunmuyor . Bencil kişilikleri, empati yapmaktan yoksun :)

Annemlere yapışık yaşamak bizim düzenimizi çok bozmuştu, kesinlikle katılıyorum. Gelip gitme tamam, yardım tamam ama sürekli dip dibe olmak ilişkileri çok bozuyor bence.
biz de ilk defa bu kadar uzun kalacagiz. Annem 68 yasinda ilk defa yurt disina cikacak gelmisken uzun kalsin istedik ilk dogumuma gelemedi kimse pandemi sehayat yasaklari vardi.
Simdi herseye karisacak tabi hazirlikliyim ben esime de soyledim. O oyle olmaz bunu verme sunu giydirme soguk disari cikarma vs vs

annemle kvdem de 2 ay kalmayı planlıyorlar ama biraz toparlayınca usturuplu bi dille dönüşümlü gelin derim ben de. beni kalabalık ve evde her yerde insan olması çok sıkıyor. doğumla ilgili en üzüldüğüm şey uzun süre hiç yalnız kalamayacak olmam.

Ya bi tanesinin ki diyomus ki simdiden gelesim var , gel yerles yaa bence utanma

Tabii o da hevesini alsın, çok da güzel olur inşallah Sen yaş ve tecrübe olarak önceden önlem alacak, gerekli düzenlemeleri yapacak durumdasın zaten, sorun olacağını sanmıyorum

Asıl konu bebekle ilgili karışma olmuyor bence. Nasıl desem, malikanede yaşamıyorsan eşinle baş başa kalamamak, evde sürekli çekirdek aileden olmayan birinin varlığı ortamın enerjisini değiştiriyor. Baş başa kalmaktan kastım da en azından bir sohbet, bir paylaşım, rahatlama ortamı. Yani bilmiyorum en azından bana sıkıntı basıyor diyeyim. İçindeyken çok da fark etmedim ama sonrasında doğum sonrası depresyona girmemde, eşimle ilişkimizin bozulmasında bu dip dibe ilişkinin çok etkisi olduğunu gördüm. Burada muhakkak benim ve annemin, ailemin kişiliğinin de etkisi vardır, herkesin deneyimi böyle olacak diye bir şey yok

Bahsettigin yalnız kalamayacak olma hissi, hele ki herkesi evde bırakıp dışarı çıksan bile zihnini bebekten ayıramama hissi beni de bir miktar yormuştu. O da geçiyor elbette

Dönüşümlü gelmeleri de hem sana hem onlara daha rahat olur, ne güzel düşünmüşsün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…