Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,3%
  • erkek

OY: 88 52,7%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    167
Beni de herkese açıklama yapmak yordu. Neyse ki bizim düğün dernek işleri bitti.

Kızlar selam bugün bilkent şehir hastanesinin gebe okuluna gittik eşimle. Güzeldi baya birçok çift vardı. Bebeklerde ilkyardım, eş desteğinin önemi, birkaç egzersiz hareketi, emzirme, banyo gibi konuları anlattılar. Emzik ve biberon ilk etapta mümkün olduğunda önermiyoruz meme reddine sebep olmamak için dediler. Süt emzirdikçe muhakkak gelecek sakın korkmayın, akraba va. kulak asmayın dediler. Emzirmede de eşin ilgisi desteği çok önemliymiş. Genel bilinen şeylerde anlattılar eoey güzeldi. Banyo yaptırmakta anne bebek bağı için önemli eşiniz ve siz yaptırın mutlaka aile bireyleri çok fazla sürece dahil olmak isterler ama siz yaptırın dediler. Doğum zamanı da sancı çekilen oda ve doğumun olduğu ıda aynı oda eş doğum anına geçilene kadar kalabiliyor pilates topu duş pilates matı var tek kişilik. Bebeğin muayenesi falan hep o odada yapılıyormuş. 2 saatin ardından. Normal odaya geçiliyormuş onda da tek kişilik oda olursa eşle kalınıyormuş. İnşallah denk gelir banahafta içi de sadece kadınlar için 5 gün kurs varmış onada gitmeyi düşünüyorum izne ayrıldığımda. Eşime hamile göbeği denettiler zormuş baya falan diyor ki daha bizim ekstra ödem göğüs falanda var. Öyle güzel geçti yani Ankara’da düşünen olursa diye anlatmak istedimbirazda doğum odasını falan görünce normal doğuma olan isteğim hevesim arttı pozitif anlamda etkiledi beni görmek

Oh böyle pozitif şeyler çok iyi geliyor dinleyince

Ben emzik konusunda çok kararsızım ya, emme refleksini artırdığı için daha iyi memeye tutunacağını söyleyen doktorların sayısı da çok fazla. Bi de ani bebek ölüm sendromunu azaltıyormuş

Oh böyle pozitif şeyler çok iyi geliyor dinleyince
Korkutma olanları söylemiyorum ama diğer yorumlar da negatif değil aslında, sadece gerçekler diyelim :) Mesela bir arkadaş yazmış, benim bebeğim hiç oyun halısında durmadı diye, benimki de durmadı ya da dışarıya göre pozitif ya da negatif etiketlenecek pek çok şey yaşandı, hala da yaşanıyor elbette. Nihayetinde hepsi geçiyor, yeter ki sağlıklı olsunlar bebekler büyüyorlar, hayat değişiyor, bambaşka güzellikler katıyorlar hayatımıza

Fazlaca beklenti içinde olmak ya da etraftaki diğer bebeklerle kendi bebeğimizi karşılaştırmak insanda bir miktar haksızlığa uğrama mı diyeyim, bebeğine hirslanma mı, insanı anlık bile olsa depresif ruh haline sokabiliyor. En azından benim deneyimim bu yönde oldu diyebilirim :)

Ben emzik konusunda çok kararsızım ya, emme refleksini artırdığı için daha iyi memeye tutunacağını söyleyen doktorların sayısı da çok fazla. Bi de ani bebek ölüm sendromunu azaltıyormuş
emzigin zararini gormedim ben de vericem. hastanede ilk yan tatafimda yatan kadin vermisti ogluma emzigi nasil basi sistiyse artik

aynen insan yetistiriyorsun her asamanin kolayligi da zorlugu da var. herkesin sabir sinirlari da farkli deneyimi bilgisi isi gucu kimine daha kolay geciyor kimine zor bu surec. ornegin ben lohusa olmadim esimden firsat kalmadi o olmustu
bizim aileler gelemedi pandemi de kendimiz bakmistik cogu seyi yapmadik ne bileyim kiyafeti su derece yikama utuleme vs gibi vaktimiz yoktu esim tam zamanli calisiyordu evden de olsa , ben doktora tezimi vermistim sozlu sinavina hazielaniyordum bir de bebek cikagelmisti.
oyle boyle bakildi mukemmel olmasa da, 1 bucuk yasini gecince krese basladi zaten, alerjik degildi bagisikligi da iyiydi bu anlamda zorlamadi bizi ornegin

30-40 günden sonra vermeyi düşünüyorum. İlkinde vermedim, emmeyi bırakır diye çok korktum ama yolculuklar, aşılar, uykular için işleri kolaylaştırabilir diye düşünüyorum. Burada önemli olan bebek ne düşünecek tabii ki, o da isterse diyeyim

Ben de şey duymaktan sıkıldım ‘ bunlar daha iyi günlerin ‘ sağolun ya çok rahatlattınız içimi. Özür dilerim daha kötü olmadığım için. Belim ağrıdığı için ne yapsam ne etsem affettirsem size kendimi

Ay harikaymıs . Ankara’da oturuyorum bende hiç gene okulundan falan habersiz bomboş yasıyormuşuz orada takipli olmasak da katılabiliyor muyuz acaba?
Sizin için de ne güzel olmuş. İnşallah dilediğin odada kolaylıkla kucağına alırsın yavrunu

Benim deneyimimde senin yasamadiklarindan yaşadıklarım var mesela ama bak şimdi ikimiz de buradayız :) geçti, geçiyor, geçecek. Öte yandan bazı insanların deneyimlerini de yaşamadık, buna da sonsuz şükürler olsun Günün sonunda müthiş bir hayat deneyimi, kalp doluluğu

Ben Ankaradayım burda hiç akrabam yok, herkes İstanbulda. Sırf gereksiz yorum duymamak için hiçkimseye söylemedim hamileliğimi. Annem babam kardeşim dışında hiçkimse bilmiyor arkadaşlarımdan da sayılı bir kaç samimi kişi biliyor. Kafam o kadar rahat ki kfjfjdj

Bu sitede seneleeeer seneler önce troll falan yokmuş öyle dalga geçenler yok yani, kızın biri hamilelik sorusunda "yengemin bebeği kola içti diye eridi" yazmış
“Yükseğe uzanırsan kordonun kopar” benim de favorilerimden. Geçen gün temizliğe gelen kadın söyledi nefesim kesildi sjfkdks

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…