Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,3%
  • erkek

OY: 88 52,7%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    167
Ben Ankaradayım burda hiç akrabam yok, herkes İstanbulda. Sırf gereksiz yorum duymamak için hiçkimseye söylemedim hamileliğimi. Annem babam kardeşim dışında hiçkimse bilmiyor😅 arkadaşlarımdan da sayılı bir kaç samimi kişi biliyor. Kafam o kadar rahat ki kfjfjdj
Ben de 2.5 kişiyle falan görüşüyorum -telefon görüşmeleri dahil- mükemmel bir şey sjfksjdk

Kızlaaar çok kötü düştüm evde terliğim kaydı göbeğime denk gelmesin diye dizimle ellerimin üstüne düştüm göbeğim hiç değmedi ama çok korktum dizim baya kötü durumda halının üstüne sürttüm resmen göbegime denk gelmedi diye içim rahat bebişin de hareketlerini hissediyorum 3 gün sonra randevum gideyim mi sizce şimdi 😫

Kızlaaar çok kötü düştüm evde terliğim kaydı göbeğime denk gelmesin diye dizimle ellerimin üstüne düştüm göbeğim hiç değmedi ama çok korktum dizim baya kötü durumda halının üstüne sürttüm resmen göbegime denk gelmedi diye içim rahat bebişin de hareketlerini hissediyorum 3 gün sonra randevum gideyim mi sizce şimdi 😫
Karnına denk gelmediyse bence gerek yok anam, sarsıldığın için panik olmuşsundur sadece bence. Yine içim rahat etmez diyosan git ama

Karnına denk gelmediyse bence gerek yok anam, sarsıldığın için panik olmuşsundur sadece bence. Yine içim rahat etmez diyosan git ama
Ucu bile değmedi karnımın kedi gibi düştüm ellerim ve dizlerim yerdeydi göbek havada kaldı nasıl oldu bilmiyorum içgüdüsel öyle toparladım kendimi düşerken aklım çıktı ama

Benim doktorum doğuma kadar kullanacaksın dedi her doktorun yöntemi farklı herhalde
Bence tekrar sorup hatırlatın. Benim doktor da ilk sorduğum da doğuma kadar hepsini kullanacaksın pardon yani sen kullan ben sana bırakacağın zamanı söyleyeceğim dedi. Yani sizin doktor da öyle demek istemiş olabilir çünkü belli bi dönem ara verilmeli bence en azından 38 den sonra bırakılmalı doğum zamanı çok kan kaybı olur sulandırıcı olduğu için

Ben de 2.5 kişiyle falan görüşüyorum -telefon görüşmeleri dahil- mükemmel bir şey sjfksjdk
Ay evet ndjdjd herkes akıl vermeye çalışıyor, benim kötü senin de kötü olacak modu. İş yerinde bir kız var, artık göbeğimden anladı o da mecbur hamile olduğumu, kendisi zor geçirdiği için ay sen hala yürüyebiliyor musun diyor her gördüğünde 😅

benim ilk cocugumu oyle birakmak mumkun degildi ne oyun halisi ne oyuncak oyalanmiyorsu gun ici asiri aktif surekli bizi istiyoe ama gece uykusu cok iyiydi ancak o zaman dinleniyorduk. bebek arabasinda sa durmazdi alip disaeda yuruyelim agla agla insanlar bize bakiyordu sokakta cocuk mu kaciriyor bunlar diye. ama 2 yasindan sonra zamanla duzeli sakinledi konusunxa yuruyunce tum icinde biriken hareketi disaei atabildi hala cok aktif cocuk ama bebekligi zor gecmisti surekli aksiyon istiyordu 😂
Ya bende zorlandığım oluyodu ama genelde sakin bir bebekti. Kucak istediği zaman bütün evi oda oda gezdirip konuşuyorum evde deli gibi burası salon burası mutfakmis ay burası odasiymis saçma sapan bı sürü anlatacak bsey bulmaya çalışıyordum😂ama bu 24 saat sürmüyodu sakinlesince duruyodu. Zeka kartları mesela onları koyuyodum karşısına baya onlara bakıp biseyler mırıldanirdi bende islerimi yapabilirdim. Sadece 20 dk yarım saat uykular beni gündüz uykusuna hasret bırakmıştı. Öğle sonu 7 gibi ağlama krizi vardı eşime yetiş derdim o saatlerde evde olmaya çalışırdı banyo yaptirir sakinlesirdi onun kucağında. Hatta çoğu zaman banyo sonrası direk ana kucagina koyardim uyuyakalirdi gece uykusuna geçerken. O sırada bende uyurdum işte erkenden öyle hani eşimle oturalım sohbet bı film izleyelim falan yapamazdim yani😂 bende tam tersi yürüme 2 yaş atakları mesela daha ağır geçti. Gece hala uyanır 4 yaşında ama böyle bir derin derin uyuyayım sabahları geç kalkayim olayı yok. Şimdi nasıl olsa ikinci bebekte de kalkacagiz diye antreman oluyor şıp diye uyanıyorum anne dediği an😂

Ben emzik konusunda çok kararsızım ya, emme refleksini artırdığı için daha iyi memeye tutunacağını söyleyen doktorların sayısı da çok fazla. Bi de ani bebek ölüm sendromunu azaltıyormuş
Ben kullandım ama biraktima gibi bı durum yaşamadım. Yani vermesem de olurdu ama susturucu dedikleri çok doğru😂😂 damaklı olanları sevdi bı tek bı sure kullandik. Sonra balkondan attı. Bı daha aldım. Bı hafta sonra falan bı daha attı. Tamam artık emzik yok attik gitti yaptım bay bay emzik yaptım öyle bıraktık. 😂Yani aslında emzik biberon meme bırakma gibi olaylar ben hiç yaşamadım.10 aylıkken kendi emmek istemedi. Önce tek göğüs bıraktı sonra diğerini almadı baya reddetti. Ara ara denedim ama almadı. Ek gıda mama ile çok da zorlamadi beni bu durum. Göğüs ağrısı süt birikme olayı da yaşamadım demek ki süt azaldı bitti mi artık ondan mı bebek istemiyordu bilmiyorum artık. Bı de ayakta olunca emiyodu oturunca emmiyodu😂 akışla alakalı biseydi galiba işte tatmin olmuyordu heralde. O yüzden şimdiki bebiş nasıl olacak bakalım yaşamadigim şeyleri de bu yaşatabilir😂

Hiç iştahım yok ya ağlıcam valla. Ne kahvaltı ne öğle yemeği ne akşam yemeği, zorla ağzıma tıkıyorum 1-2 bi şey. Çok üzülüyorum gerekli besinleri alamıyo muyumdur diye, sonra bebeğin depolardan beslendiğini düşünüp rahatlıyorum ama yine geliyor üzüntü peşine. Bi tabak yemek koydum 1 saat oldu didikle didikle yarısını anca yedim :KK43:

Hiçbir şey olmaz merak etme korkmussundur sadece biraz uzan Dınlen 😇

Hiç iştahım yok ya ağlıcam valla. Ne kahvaltı ne öğle yemeği ne akşam yemeği, zorla ağzıma tıkıyorum 1-2 bi şey. Çok üzülüyorum gerekli besinleri alamıyo muyumdur diye, sonra bebeğin depolardan beslendiğini düşünüp rahatlıyorum ama yine geliyor üzüntü peşine. Bi tabak yemek koydum 1 saat oldu didikle didikle yarısını anca yedim :KK43:
Ayy bende ne yesem kilo alıyorum bu aralar yemeye çalışıyorum zorlamaya çalış çünkü bebekler bu haftalarda kılo alıyor doktor bana proteın ağırlıklı beslen yoksa bebek zayıf kalır demıstı psıkolojık olarak mı ne yiyip durdum ıkı hafta da üç kılo almışım🤣🤣32. Haftada kontorlum var bakalım ne olacak kilosu

Normalde şeker olunca açlıktan duramazsın iştahın aşırı açık olur acaba şekeri kestiğin için mi iştahın gitti nedir belkide senin vücudunun ihtiyacı vardır

Normalde şeker olunca açlıktan duramazsın iştahın aşırı açık olur acaba şekeri kestiğin için mi iştahın gitti nedir belkide senin vücudunun ihtiyacı vardır
Kesmedim anam kesince bebonun hareketleri de kesildi diye şekerimi kontrol edip yiyorum yine istediğimi

Ayy bende ne yesem kilo alıyorum bu aralar yemeye çalışıyorum zorlamaya çalış çünkü bebekler bu haftalarda kılo alıyor doktor bana proteın ağırlıklı beslen yoksa bebek zayıf kalır demıstı psıkolojık olarak mı ne yiyip durdum ıkı hafta da üç kılo almışım🤣🤣32. Haftada kontorlum var bakalım ne olacak kilosu
Bana da karbonhidrat ağırlıklı beslen dediği için öyle abandım ki balık ye dedi kırmızı et falan onları bollaştır dedi bebeğin kilo alması için yarın kontrolüm var bakalım 10 gün dde ne kadar kilo almış ben 1 buçuk kilo almışım

Midem ağzımda ya bunu da zorla yedim işte protein almak için. 75 gr falan hak getire asla alamıyorum o kadar ama zorlicam kendimi bakayım

Çok geçmiş olsun bebo, bence hiçbi şey olmaz onlar çok korunaklı şu anda ama bi anormallik hissedersen git tabi

Ben de sabahları öyleyim, iştahsız yiyorum sonra da kusuyorum zaten. Akşamları yemeye çalışıyorum

Ben de sabahları öyleyim, iştahsız yiyorum sonra da kusuyorum zaten. Akşamları yemeye çalışıyorum
Ben de yesem kusucam belli, şu an bi lokma daha yesem gitti yani. Midem sürekli bulanıyor bu ara zaten öyle kusmalı değil ama mide ağızda gezmeli günler, ilaçları bile bazen atlıyorum beyime yalvar yakar çünkü içsem kusucam biliyorum. Bi şeyler hep eksik kalıyor, izne çıkmiyim son ana kadar bekliyim diyorum ama bakamıyorum da kendime bilmiyorum çok canım sıkkın

Çok geçmiş olsun. Merak etmeyin onlar bizden daha korunaklı yerde. Hareketleri hissettiğiniz sürece sorun yok bence. Geçen hafta ben de düştüm ama hareketleri rutinde devam ettiği için hayatıma devam ettim. Biraz korkuyor insan sadece

X