Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Şu hastanelerde yenidoğan bebekleri öldürmeleri olayını aşamıyorum. Kaç gündür aklımda en güvenilir yer bizim karnımızmış bebelerimiz mışıl mışıl uyuyor orada diyorum…
Bu hastanelerin listesiymiş. Aramızda varsa bu hastanelere giden önlem alsın

Eklentiler

• IMG_8383.png
    228,5 KB · Görüntüleme: 42
Anacım sabah tam buğdaylı krep yemesen, yerine istediğin kadar peynir, zeytin, yumurta, kaymak, yağ yesen tahmin ediyorum 137den de düşük çıkar Unlu gıdalar ve glisemik indeksi yüksek meyveler şekeri sapıtıyor. Çok sevindim, koca bir maşallah sana

Valla bu sadece İstanbul. Bi çocuk doktoru Ankara'daki hastaneler de incelenmeli, çocuk doktoru olarak uyarıyorum demiş. Korkunç çok korkunç
Ben bu konuda yazmak istedim ama tadınızı kaçırmak da istemedim, konusu açıldı madem yazayım.

Hepimiz haliyle hep doğuma, doğum hastanesine falan odaklıyız ama 3-5 gün arası bir bebek kontrolü var ve doğum yaptığımız hastaneler hemen kendi doktorlarına randevu alıp elinize randevu kağıdını tutuşturuyorlar. İlk günlerin şokuyla, önceden de bildiği tanıdığı doktor yoksa insan haliyle gidiyor. Ben bu olaydan önce aynı hastanenin çocuk bölümüne gitmemeye karar vermiş ve bir doktor bulmuştum ama şimdi bunu daha da doğru buluyorum ve sizlere de tavsiye ederim. Kendi doktoruna değerleri atıp, o değerler için hastanede yatmaya gerek olmadığını öğrenenler bebeklerini yatırmamışlar mesela.

Bu olay üzerine eşime de tembihledim. Allah korusun ama acil bir durum olursa beni şehir hastanesine götürmesini istiyorum. Doğumda eşimin yanımda olmasını istemesem devlet hastanesinde doğurmayı kesinlikle düşünürdüm.

Mantıklıymış, ben daha çocuk doktoru arayışına girmedim hiç bi bakayım ufaktan ona da. Çevremde 2 hastane var biri doğumu planladığım hastane diğeri de arada kontrole gittiğim hastane. Eğer diğerinde iyi doktor varsa belki ona gideriz çok teşekkürler valla düşünmemiştim. Ben de birini bebenin başına dikmeyi düşünüyorum bebe nereye o oraya bi süre. Gözünü ayırmasın, ben kendi başımın çaresine de bakarım gerekirse ölmeyiz yani. Ne derece etkili olur bilmiyorum

İnşallah normal doğururuz sağlıkla gelsinler kilo olayı gibi boy da hiçbir zaman zaten net bilgi veremez doktorlar ancak doğunca anlaşılır
Aynen kuzucum. Amin inşallah Biraz dikkat edeceğim meyveye, tatlıya, ekmeğe falan kalan aylarda. Bol bol salata, sebze tüketirim artık napim. Etle de aram yok bu gebelik sürecinde kuru baklagiller onun yerine de

Doktorumun olduğu yerde çocuk doktoru varmış 2 tane, semtimde en iyi çocuk doktoru diye aratınca 2'si de ilk sırada çıkıyor. Ama hastane değil tabii özel muayenehane yine. Bunlar daha mı iyi olur?

sağ ol kuzum bakmadı ya hiçbir şeye. hamilesin zaten pek bi şey veremem dedi. sıvı verelim dedi. kendi doktoruma yazdım. reflor içebilirsin dedi.
Reflor beni 4-5 günde toparlamıştı canım. Bende de aşırı ishal oluştu ya 2 önce. Serum verdiler sonra da onu kullandım günde 2 kere. 7 tane içtiğimde kesilmişti devam etmedim sonra. Probiyotik o zaten bağırsak florası için de faydalı aslında

Evet bunu ilk çocuğumda da yaptım ve yine yapacağım kısmetse. Çocuk doktoru aynı odanın içinde ama farklı bir bölmede muayene ediyordu ama eşime tembihledim sakın gözünü ayırma diye. Aynı şekilde topuk kanı falan alınırken hemşire ben götürür getiririm diyor ama yok, eşimi hep gönderdim bebeğimizin yanında. Önce Allah'a emanetler elbette ama biz de gözümüzü açık tutacağız.

Doktorumun olduğu yerde çocuk doktoru varmış 2 tane, semtimde en iyi çocuk doktoru diye aratınca 2'si de ilk sırada çıkıyor. Ama hastane değil tabii özel muayenehane yine. Bunlar daha mı iyi olur?
Burada şu devreye giriyor. Özel hastaneler genelde ilk gidişlerde anlamadığımız bilmediğimiz çeşitli testler istiyorlar, bilmediğimiz bir konu olduğu için kabul ediyoruz tabii ki. Muayenehanede bu daha düşük oluyor çünkü genelde dışarıya gönderiyor oradaki doktor. Bir de benim bulduğum doktorun 1 ay kontrol süresi varmış, kontroller de zaten aylık. Haliyle ne zaman istersen bir cevap alıyorsun muhtemelen. Bu doktoru kızımın arkadaşının annesinden duydum, büyük ergen çocuğunu ve küçüğünü hep buna götürmüş ve güveniyor. Bu şekilde çevrende büyük çocuğu olup, uzun süredir belli bir doktora götüren arkadaşın varsa ona da sorabilirsin.

İlk adı dedesinin adını aldı malesef tabi ben fazla uyan isim bulamadığım için ikinci isim olarak bırakacam hep kendim kullanacağımız başka güzel isim arıyorum ama bulamadım
Bekir Kaan, Bekir Baran, Bekir Çağan, Bekir Taylan, Bekir Görkem, Bekir Alp, Bekir Aras, Bekir Efe, Bekir Erdem, Bekir Evren, Bekir Giray, Bekir İlbey, Bekir Meriç, Bekir Mete, Bekir Poyraz..
Bunlar geldi kuzucum aklıma. Yan yana kulağa hoş geliyorlar bence.. Tek kullanımda da güzel sanki hepsi de

esler doguma giremiyor mu sehir hastanesinde ve devlet hastanesinde? bunun mantigi ne acaba? Burda giriyorlar gayet hem sezaryane hem vajinal doguma.

esler doguma giremiyor mu sehir hastanesinde ve devlet hastanesinde? bunun mantigi ne acaba? Burda giriyorlar gayet hem sezaryane hem vajinal doguma.
Devlet hastanesinde doğumda eşler olamıyor. Mantık aramaz olduk artık, hangi birine yetişelim?
Doğumdan sonra tek kişilik odada kalırsan refakatçi olarak eşin kalabiliyor, yoksa aynı odada başka hasta da varsa bir kadın kalmak zorunda bildiğim kadarıyla.

Bekir kaan ve bekir aras daha uyumlu soyleyişi digerlerini pek soylerken uymlu bulamadimtabi yinede son karar senin olcak icine nasil sincekse adiyla yasasin hepimizinki sag saglim dogsunlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…