Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
esler doguma giremiyor mu sehir hastanesinde ve devlet hastanesinde? bunun mantigi ne acaba? Burda giriyorlar gayet hem sezaryane hem vajinal doguma.
Sırf bu yüzden 32. hafta bitecek hala bir doktorum yok, yarın bir başkasını daha deneyeceğim. Bir noktada parayı pulu geçiyorsun ama aldığın hizmet de böyle işte. Tek istediğim müdahalesi az normal bir doğum yani, yurt dışında olsam ilk doğumum da normal olduğu için sezaryen konuşulmazdı bile ama burada böyle işte.

Eğitimin özelinin de içinde bulunan bir insan olarak o da aynısının laciverti hatta. Bunların üstüne git bir şükür namazı kıl 😀

Bekir Kaan, Bekir Baran, Bekir Çağan, Bekir Taylan, Bekir Görkem, Bekir Alp, Bekir Aras, Bekir Efe, Bekir Erdem, Bekir Evren, Bekir Giray, Bekir İlbey, Bekir Meriç, Bekir Mete, Bekir Poyraz..
Bunlar geldi kuzucum aklıma. Yan yana kulağa hoş geliyorlar bence.. Tek kullanımda da güzel sanki hepsi de 🤗
Evet çok güzeller hoşuma da gittiler teşekkürler🥰

Aynen kuzucum. Amin inşallah 🙏 Biraz dikkat edeceğim meyveye, tatlıya, ekmeğe falan kalan aylarda. Bol bol salata, sebze tüketirim artık napim. Etle de aram yok bu gebelik sürecinde kuru baklagiller onun yerine de 😏
Ben yemediğim halde bu çocuk böyle oldu genetik sanırım 😅

Kızlarrr lohusa set olarak fotoğraf cekımı ıcın şunları aldım 😅aslında lohusa icin değil ama gayet uydu bence geldı gıydım güzel bırde gecelıgı var onu da alcam saten biraz ıdaalı ama sabahlık altından bır şey olmaz 😂

Eklentiler

• IMG_3965.png
    IMG_3965.png
    393,9 KB · Görüntüleme: 60
  • IMG_3964.png
    IMG_3964.png
    312,7 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_3963.png
    IMG_3963.png
    453,1 KB · Görüntüleme: 61
İlk adı dedesinin adını aldı malesef 😅 tabi ben fazla uyan isim bulamadığım için ikinci isim olarak bırakacam hep kendim kullanacağımız başka güzel isim arıyorum ama bulamadım
Bekir alp falan ikinci isim olabilir bak. Alp kullanırsınız. Çocuklarda genelde eski dede isimlerni falan sevmiyor ilerde o yüzden ikinci bir isim mutlaka koy dede adı koyacaksan

Ben bu konuda yazmak istedim ama tadınızı kaçırmak da istemedim, konusu açıldı madem yazayım.

Hepimiz haliyle hep doğuma, doğum hastanesine falan odaklıyız ama 3-5 gün arası bir bebek kontrolü var ve doğum yaptığımız hastaneler hemen kendi doktorlarına randevu alıp elinize randevu kağıdını tutuşturuyorlar. İlk günlerin şokuyla, önceden de bildiği tanıdığı doktor yoksa insan haliyle gidiyor. Ben bu olaydan önce aynı hastanenin çocuk bölümüne gitmemeye karar vermiş ve bir doktor bulmuştum ama şimdi bunu daha da doğru buluyorum ve sizlere de tavsiye ederim. Kendi doktoruna değerleri atıp, o değerler için hastanede yatmaya gerek olmadığını öğrenenler bebeklerini yatırmamışlar mesela.

Bu olay üzerine eşime de tembihledim. Allah korusun ama acil bir durum olursa beni şehir hastanesine götürmesini istiyorum. Doğumda eşimin yanımda olmasını istemesem devlet hastanesinde doğurmayı kesinlikle düşünürdüm.
Çok mantıklı ben şehir hastanesine gidiyorum. İyi özeller gerçekten çok iyi ama çok duyulmamışlar özellikle kaygılandırdı beni bu olaydan sonra. Özele giden anneler bunu yapmalı mutlaka çok mantıklı buldum. İnsan o an düşünemiyordur birde hastaysa bebeğime bir şey olursa diye kabul etmişlerdir. Gerçekten korkunç bir şey

Ben plastik aldım, kalınlar iz yapabilir diye düşündüm genelde kıyafetlerini asmak istiyorum çünkü iki askı bölümüm var. İkisi de güzel duruyor bence.
Canım hm nin anvelop iiçe giydirme zıbınını yenidoğan mı? 1-2 ay mı alayım? İlk doğduğunda giydiricem?

Eklentiler

• 17292561848085231692462796829535.jpg
    17292561848085231692462796829535.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 50
Ben tam olarak üstteki ahşap görünümlüyü sipariş verdim canım. 24lü. Daha güzel göründüğünü düşünüyorum

Ben üsttekinden aldım, alttakinden de alacaktım hepsi tek model olsun diye üsttekinden almaya devam ettim. Cici bence ama kullanışını bilemicim 1 tane bişi asılıyor tabii diğerinde askılı bi şeyler de asılır köşelerinden

Ben plastik olandan aldim mavisini gayet guzel geldi kuzum

Fiyatları ne kadar uyguuuunnn. Ebebekten 6lısını 80e almıştım iyi ki çok almamışım 🥲

Ben plastik aldım, kalınlar iz yapabilir diye düşündüm genelde kıyafetlerini asmak istiyorum çünkü iki askı bölümüm var. İkisi de güzel duruyor bence.
Sağolun canım arkadaşlarım. Plastikten sipariş verdim. Daha az yer kaplıyormuş. Daha kullanışlı diyolla. 48 tane aldım 😅😅 abarttım sanırım.

Kızlarrr lohusa set olarak fotoğraf cekımı ıcın şunları aldım 😅aslında lohusa icin değil ama gayet uydu bence geldı gıydım güzel bırde gecelıgı var onu da alcam saten biraz ıdaalı ama sabahlık altından bır şey olmaz 😂
Çok tatlı kuzum çok beğendim ❤😍

Canım hm nin anvelop iiçe giydirme zıbınını yenidoğan mı? 1-2 ay mı alayım? İlk doğduğunda giydiricem?
Hastanede vereceğim vücudu sarsın diyorsan 0-1 ay, azıcık büyük gelse de sorun değil 15 gün sonra tam olsun diyorsan 1-2 ay bence. Zara’da 0-1 ay 56 cm mesela, hm 0-1’i 50 cm yazıyor 🤷‍♀️ ben hm yenidoğan takımları 1-2 ay aldım.

Kontrolden çıktık, çalışamaz raporumuzu aldık teyzoşlar 🫠 Tosbik 34+4’le uyumlu tabi ki aşağısını beklemiyorduk, 2,5 hafta öndeyiz 🥲🥲 2342 gram geldi alırız bir maşallah 🫠🧿
Klasik güzel kızlar eklesin pozumuzu bırakıyorum buraya 😂

(Kansızlık için demir ilacı dışında yapacak bir şey yok dedi, günde 2 devam. D vitamini kapsülü yazdı her gün içmelik. Tüm şikayetler için magnezyum shshsh. İdrar yolu enfeksiyonu için de tek kullanımlık antibiyotik)
Maşallah maşallah canım bizde kontroldaydik 32+1 im bugün 1930 Gr 42 cm kizce 34. Haftada tekrar kontrol

Çok mantıklı ben şehir hastanesine gidiyorum. İyi özeller gerçekten çok iyi ama çok duyulmamışlar özellikle kaygılandırdı beni bu olaydan sonra. Özele giden anneler bunu yapmalı mutlaka çok mantıklı buldum. İnsan o an düşünemiyordur birde hastaysa bebeğime bir şey olursa diye kabul etmişlerdir. Gerçekten korkunç bir şey
Burada ismi geçen hastane Ankara medikal park'tı mesela, şube ismi yazmıyordu ama hastane isminden eminim.

Özel hastanelerin nasıl bir ortam olduğunu hamile kalmadan önce sağ olsunlar bol bol deneyimlediğim için 🤬 Sürekli korkutarak sonu paraya çıkacak işlemler dizisi maalesef.

Kızlar bebolar canınızı yakmaya başladı mı sizin de? 28.haftadayım, geçen haftaki kontrolde baş aşağı duruyordu şu anda sağ tarafta başı bence, aniden o tarafta hareketlendiğinde canım acımaya başladı ajfksks dün akşam sakinleşsin diye dolaştım evin içinde biraz. Sola yattığımda da ayağıyla acıtıyor 😂 biraz erken değil mi bunlar için ya sizde de var mı

Kızlar bebolar canınızı yakmaya başladı mı sizin de? 28.haftadayım, geçen haftaki kontrolde baş aşağı duruyordu şu anda sağ tarafta başı bence, aniden o tarafta hareketlendiğinde canım acımaya başladı ajfksks dün akşam sakinleşsin diye dolaştım evin içinde biraz. Sola yattığımda da ayağıyla acıtıyor 😂 biraz erken değil mi bunlar için ya sizde de var mı
31+5 olduk bu hafta acıtmaya başladı artık . öncesi böyle değildi . şimdi hiç durmuyor ve hareketleri çok sert :)

Devlet hastanesinde doğumda eşler olamıyor. Mantık aramaz olduk artık, hangi birine yetişelim?
Doğumdan sonra tek kişilik odada kalırsan refakatçi olarak eşin kalabiliyor, yoksa aynı odada başka hasta da varsa bir kadın kalmak zorunda bildiğim kadarıyla.
haremlik selamlik mi bu ne boyle. burda hamile kalmanla baslayan surec tamamen ucretsiz kontroller detayli ultrason hastane yatis dogum anne ve cocuk sagligi vs ama 10 kisilik genis odalarsa kaliyorsun. perdeyle ayriliyor bolmeler, esin yanina gelebilir ama gece kalmasi icin yatak yok koltuk var sadece.
tek kisilik oda talep edebilirsin o ucretli o zaman kaliyor icinde yatak da var. saglik sigortan karsilayabilir ama cok yuksekten odemen lazim.
doguma falan es giriyor burda her asamada var sadece aksam kalmaya yer yok
bir de yalnizca dogum hastanelerinde oluyor hamilelikte baslayan surecin dogum yapincada 3-5 gun arasi kalip cikiyorsun sonra bur daha isin olmuyor o hastaneyle. baska yerde kontroller ve dogum yapilmiyor sadece buyuk dogum hastaneleri onlarda devletin zaten. Bizdeki Zeynep Kamil dogum hastanesi gibi aslinda, Istanbula geldigimde hamileliklerimde hep oraya gittim ben evimize de yakin bir de daha cok guven verdi bana dogum hastanesi olmasi

X