Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Ilık süt denedim bende ama yok yani işe yaramadı. Ağzıma geliyor sürekli bazen aşırı oluyor ne tetikliyor onu çözmeye çalışıyorum.
Bazen beni yediğim meyve bile tetikliyor geçen şerbetli tatlı yemiştim acayip yakmıştı baharatlı yiyecekler zaten tetikliyor bana da çok şükür iyi gelen şey soğuk süt bir de bazen ekmek yiyorum dümdüz bastırsın diye geçen süt yoktu yoğurt yemiştim o iyi gelmişti

Belki sadece mental olarak kendimi anneliğe hazırlamak istiyorsundur, belki her şeyi kendin yapmak istiyorsundur yani bunları düşünmek gerek bir de insan eşiyle başbaşa kalmak istiyor olabilir artık başbaşa son zamanlarımız sonuçta kv limon sıkacak illa

Yahu çok şükür bakımlık bir durumun da yok yani, squat yapan kadınsın, onlar kendilerine baksınlar Ben evde tek başıma zaman geçirmeyi çok seviyorum ve bebekten sonra da bu hissi çok özlemiştim, bebeği babası alıp dışarı çıksa bile belli bir zamana kadar aklın onda kalıyor çünkü. Kaliteli bir yalnız zaman geçiremiyorsun. Hazır fırsat varken istediğini yer içer, istediğini izler, istediğini okursun, oh! Yani evde biri varken konuşma, onu eyleme zorunluluğu bile beni çok yoruyor, değil ki verilecek akılları duymak, en azından mecburen kafa sallamak... Doğuma hevesli olan da kendisi doğursun Benim ailemin büyük kızımdan başka torunları yok, kısmetse bu ikinci olacak ve yıllar sonra yani, hani her sene de doğurmuyorum ama inan hiç böyle hevesleri yok. Sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum

Merhaba cuma günü kan testi vermiştim 16.30 çıktı beta bugün verdiğimde 200 çıkmış fazla artış göstermemiş mı normal mi böyle artmasi bir anda

Bende 31+4 bebek 2 kilo umarım normal doğuma engel olacak kadar kilolu olmaz bende tok gidim madem bana demediler birşey

kızlar inşallah bir terslik olmazsa bu kış hayatlarımızın en güzel kışı olacak. hayatımda hiç havanın soğuduğuna bu kadar sevinmemiştim
ay bende ya . normalde bu aylardan nefret ederim . işten çıkıyorum hava kararıyor gün bitiyor diye üzülürdüm . ama şimdi oh diyorum bebişimin geleceği zamanlar yaklaşıyor :)

Limon, mandalina ve baharatlar aynen onlardan sonra çok kötü oluyorum bende. Yoğurt kefir sürekli tüketiyorum ama işe yaramıyor bende.

Hanımlar çalışır raporunu erken alan var mı? Ya 25 ya 28 ekimde alabilirsin dedi benim IK, doktorumun yönlendirdiği diğer doktorda iki tarihte de randevu yok. 23'ü erken mi olur rapor için 31+1 oluyorum

E sen ilk etapta sadece annemi istiyorum demiştin sanki, şimdi ikisi de orda mı olacak?
Yok bebiş. Annem 7 aralık itibariyle gelecek, doğum daha sonra beklendiği için. Ama bebeğin erken gelmesi durumu olursa annem erken de gelebilir tabi. Onun kalabileceği 3-4 hafta maksimum. Biz de bu sürecin olabildiğince büyük kısmını doğum sonrasında geçirelim beraber istiyoruz. Kayınvalidemler normal şartlar altında annemler gidince gelecek. Yani bebek 20 günlükken veya bir aylıkken. Ama o da hep diyor ki doğuma geleyim aynı gün gerekirse geri dönerim 20-30 gün sonra tekrar gelirim. Ben de diyorum ki hayır. İşte bunu bildiği için son haftalarda ben sana bakmaya geleyim diye bir teklif getirebilir. Gelmişken de doğumu görür öyle gider. Ama ben ona da hayır diyeceğim. Bunlar yaşanmış değil de yaşanması muhtemel durumlar doğum izni süreciyle birlikte..

Hanımlar çalışır raporunu erken alan var mı? Ya 25 ya 28 ekimde alabilirsin dedi benim IK, doktorumun yönlendirdiği diğer doktorda iki tarihte de randevu yok. 23'ü erken mi olur rapor için 31+1 oluyorum
Yasal izin 32+0 diye biliyorum. 31+1de zaten çalışabilir görünüyorsun ki. Ayrıca İK ne alaka ya 25 ya 28 ne demekmiş? Doktor veriyor bu raporu.

Yasal izin 32+0 diye biliyorum. 31+1de zaten çalışabilir görünüyorsun ki. Ayrıca İK ne alaka ya 25 ya 28 ne demekmiş? Doktor veriyor bu raporu.
Yok benim 32 tam 29 Ekim'de oluyor, o da resmi tatil ya. Ben doktora sormayı unutunca IK'ya sordum erken alabiliyo muyum diye, 28'i ya da 25'i alabilirsin dedi. O zaman 28'inde de mi alamıyorum bu mantıkla

Senin annen de yakın zaten boşver kv'yi çağırıp ne strese sokacaksın kendini. Ben kendimde her şeyi yapabilecek gücü görüyorum ya Allahın izniyle hallederim bence hepsini tek başıma Bende olmayan tek şey zamandı. Misal şu an hala iş yerindeyim eve varışım 7-7.30. 9da pilates var sonra duş almam lazım falan hani nerede zaman? Ama evde kaldığımda öyle olmaz yaparım inşallah. Evet anne ve kv de asla bir olmaz. Benim annem ben tüm gün yatsam da devamlı dolanır durur nerede ne iş bulurum da yaparım diye ama kayınvalidem her şeyi ya benim söylememi bekler ya da ben oturdukça kendi de oturur dinlenir. Zaten evimin düzenine çok müdahale etmek istemediği için genelde de çok karışmaz işlere. Ama o durumun bana faydası yok işte. İndirecek kaldıracak dağıtacak toplayacak, foşur foşur her yeri deterjanla domestosla yıkayacak. Benim yapamayacağım her işe el atacak. Ama benimki domestos zararlı aman sakın kullanma, aspirin asla sıkma, kireç çözücü zehir evine bile alma falan diyen biri. O yüzden kalsın anacım bi yemekse onu da kendimi yaparız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…