Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
edahandro edahandro bana da doktor bunu yazdi gunde bi tane ac karnina iciyorum mide bulantisi ya da kabizlik yapmadi ama soyle bisey ki . Demirimin durumuna da bakmadi 🤣 tam kan sayimi yaptirdi ama icinde demir yok yani . Degisik bi durum .

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    94,7 KB · Görüntüleme: 11
Aaa evet evet canım gördüğüm kesin buydu. Bundan alalım biz de en iyisi uzun süre kullansın. Bu arada dün atletin pedli olup olmadığını sen mi sormuştum? Ben emzirme sütyeni ile karıştırdım sanırım pedli değilmiş kuzum bugün yıkamak için çıkarıp bakmıştım da 😕 Umarım güvenip almadın. Ben zaten hep göğüs pedi kalkanı kullanırım diye düşündüğüm için özellikle pedli aramadım açıkçası 😕
evet ben sormuştum bebiş olsunn almadım zaten :) 3 tane almıştım lcw den yeter diye düşündüm şimdilik

Kızlar biberon emzik temizleme için ne aldınız acaba 😂 orayı kaçırmışım🤪 dolaplarım gelmiyor bende bavulumu hazırlıyım bari dedim artık 32 ye giriyoruz malum☺️
Valla ben de e bebekte son şeylerini tamamlarken kendi markası olan baby me aldıydım içerik olarak çok da araştırmadım nedense suyla akıp gidiyor diye heralde😅

Müstelanın pişik kremi losyonu ve yağı içeriği iyi mühendisoğlu diye bir sayfa var instada orda bakabilirsin ama şampuanı için aynı şeyi söylememiş fazla kimyasal bulmuş onu mesela
Bende mustela tercih ettim ama yağ almadim diğer 3 çocuğu yagladim bunda da bı fenomen doktor var yaglamayin bebeğin gozeneklerini kapatiyosunuz diye video paylaşmıştı bende nemlendirici surecegim zaten mustela çok güzel oda ayni iş görür diye düşünüyorum bı denicem bakalım evde yarım şişe mustela yagim var tatmin olmazsam kullanicam
Kızlar 30. Hafta olup hala demir ilacı kullanmayan var mı? Benim doktorum hala vermedi? Kendim mi kullansam acaba ya?
Ben sabah akşam kullaniyorum bı kere kullandığında bile aşırı düşüktü 2 ye çıkarttık düzenlendi kendime geldim resmen

Eşim istedi bizde de bana da farklı geldi ya beğendim bende baya da benimsedik oğlum da bu ismi benimsedi kardeşinin ismi ne olacak dediklerinde direk Hazar diyo🙂sağlıkla gelsin hepsi ismiyle yaşasınlar 🙏
Amin canım inşallah 🥰 Büyük oğlunun adı ne ?

Kızlar 30. Hafta olup hala demir ilacı kullanmayan var mı? Benim doktorum hala vermedi? Kendim mi kullansam acaba ya?
Sağlık ocağında bir tahlil yaptır sonucuna göre karar ver kuzucum genelde kansızlık olmasa bile önerilir ama sen sonuçla beraber sorarsın hem aile hekimine hem kadın doğumcuna. Bana aile hekimi 3 aydan sonra önermişti ben kadın doğumcuyu dinledim 20den sonra başladım ve hep düşük seyretti ondan sonra. 2 aydır günde 2 tane almama rağmen düşmeye de devam ediyor 😕

evet ben sormuştum bebiş olsunn almadım zaten :) 3 tane almıştım lcw den yeter diye düşündüm şimdilik
Evet evet bence de yeter. Ben açıkçası bir de belim kapalı olsun diye aldım kışın. normal atletler küçük geliyor göbekten dolayı kapatmıyor. Doğumdan sonra da hemen ha deyince erimeyebilir ya da diğerleri sıkabilir bunları evire çevire giyerim artık shshsh Evde sütyen takmayı pek düşünmüyorum normalde de asla takamam ama belki takmazsam acır bir de sarkmasın falan diye emzirme sütyeni de aldım yine de. İlk zamanlar kullanırım kalkan falan da kullanabilmek için. Plan program çok ya bakalım doğumdan sonra bu kadar sağlıklı bir şekilde uygulayabilecek miyiz her şeyi 😂😂 Annem diyor ne aldığını neyinizin olup olmadığını bile unutursunuz 😂

Kızlar dualarınızı bekliyorum 4 cm açılmam olmuş. Doktorlar inşallah uzun zamandır açıklık vardır dayanıyorsundur dediler. Her hafta kontrolüm oluyordu rahim ağzı kısaydı ama açıklık bakılmamıştı. Dün bel ağrım oldu 3 hastane gezdim son eğitim araştırmaya yatışım yapıldı. En gelişmiş burası olduğu için burda karar kıldık. Bebek makat geliş 6cm olursa sezeryana alınıcam. Ciğer geliştiriciler vuruldu. NST temiz sancı var ama sancı doğum sancısı değilLütfen bana dua edin bebeğimi sağ salim sorunsuz alayım. 1-2 hafta daha dayansın. Böyle açıklıkla dayanan falan duydunuz mu? ( tek tek cevap veremezsem kusura bakmayın telefon yasak)

edahandro edahandro bana da doktor bunu yazdi gunde bi tane ac karnina iciyorum mide bulantisi ya da kabizlik yapmadi ama soyle bisey ki . Demirimin durumuna da bakmadi 🤣 tam kan sayimi yaptirdi ama icinde demir yok yani . Degisik bi durum .
Ben de uzun süredir bundan kullanıyorum. Her zaman kan testlerinde ferritin diye bakmıyorlar. Hemoglabin değeri de gösteriyor ya değeri ona bakmış olabilir.

Kızlar dualarınızı bekliyorum 4 cm açılmam olmuş. Doktorlar inşallah uzun zamandır açıklık vardır dayanıyorsundur dediler. Her hafta kontrolüm oluyordu rahim ağzı kısaydı ama açıklık bakılmamıştı. Dün bel ağrım oldu 3 hastane gezdim son eğitim araştırmaya yatışım yapıldı. En gelişmiş burası olduğu için burda karar kıldık. Bebek makat geliş 6cm olursa sezeryana alınıcam. Ciğer geliştiriciler vuruldu. NST temiz sancı var ama sancı doğum sancısı değilLütfen bana dua edin bebeğimi sağ salim sorunsuz alayım. 1-2 hafta daha dayansın. Böyle açıklıkla dayanan falan duydunuz mu? ( tek tek cevap veremezsem kusura bakmayın telefon yasak)
Canım yengem ikizlere hamileyken 27.haftada 1cm açıklığı vardı. Bir ay kadar daha durdurdular doğumu sadece 1 hafta küvezde kaldılar, çok şükür şimdi okula bile başladılar. Senin de hayırlı haberlerini alacağız inşallah hiç korkma en deneyimli doktorlar yine araştırmada. İçini ferah tut dualarımız seninle 🤲❤️

Canım yengem ikizlere hamileyken 27.haftada 1cm açıklığı vardı. Bir ay kadar daha durdurdular doğumu sadece 1 hafta küvezde kaldılar, çok şükür şimdi okula bile başladılar. Senin de hayırlı haberlerini alacağız inşallah hiç korkma en deneyimli doktorlar yine araştırmada. İçini ferah tut dualarımız seninle 🤲❤️
Bugün sat 32+0 oldu inşallah 2 hafta da benim bebeğim dayanır. Tek iyi haver şu an açılma sabahtan beri aymı ve nst de doğum sancısı denen şey yok. Küveze girmeme ihtimali de var mıdır ki? Çok korkuyorum küçücük olacak bakımı büyümesi sağlıklı olsun yeter ama kendi akranlarıyla bir olur mu onun telaşındayım

Bugün sat 32+0 oldu inşallah 2 hafta da benim bebeğim dayanır. Tek iyi haver şu an açılma sabahtan beri aymı ve nst de doğum sancısı denen şey yok. Küveze girmeme ihtimali de var mıdır ki? Çok korkuyorum küçücük olacak bakımı büyümesi sağlıklı olsun yeter ama kendi akranlarıyla bir olur mu onun telaşındayım
Benim abim 8 aylık doğmuş küveze almamışlar. İkizler de kendi solunumunu yapıyordu 32de sadece önlem amaçlı tuttular aslında bir hafta. Evet çok ufaklardı tabi ikiz oldukları için kiloları biraz daha azdı ama hiç korkma şimdi kocaman oldular. Diğer abimin de üçüzleri var onlar da 31.haftada doğdular hatta biri 900gramdı şimdi 3.5 yaşındalar en büyükleri o. Premütere bebekler çok güçlü oluyorlar ❤️ İnşallah biraz daha bekler bebiş hayırlı zamanda gelir. 🤲❤️

Benim abim 8 aylık doğmuş küveze almamışlar. İkizler de kendi solunumunu yapıyordu 32de sadece önlem amaçlı tuttular aslında bir hafta. Evet çok ufaklardı tabi ikiz oldukları için kiloları biraz daha azdı ama hiç korkma şimdi kocaman oldular. Diğer abimin de üçüzleri var onlar da 31.haftada doğdular hatta biri 900gramdı şimdi 3.5 yaşındalar en büyükleri o. Premütere bebekler çok güçlü oluyorlar ❤️ İnşallah biraz daha bekler bebiş hayırlı zamanda gelir. 🤲❤️
Çok saol canım güzel şeyler duymak moralimi yükseltiyor.riskleri mecbur sayıyorlar onlar düşündükçe kötü oluyorum. Doktorun bi tanesi sana ihtimalleri sayacakşar 32 de küveze almadığımız benek de oluyor bazen 37 de küveze alıyoruz bunu bildmeyiz dedi

X