Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,2%
  • erkek

OY: 87 52,7%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    165
Açlık şekerine baktırıyorum kan verdikçe en yüksek 87 gördüm. Genelde 80 falan çıkıyor. Salı günü kontrolüm var tekrar soracağım doktora

Moralini bozma canım. Biraz karbonhidrat ağırlıklı beslen zaten şekerin de yok o da suyu fazlalaştırmakta faydalı olur. Benim de suyum fazlaydı ben fark edilmeden önce günlük 2 tane havuç rendeleyip zeytinyağı tuz limon karıştırıp yiyordum. Suyumu o da fazlalaştırmış olabilir. Doktor su fazla der demez havuç yemeyi bıraktım. Bir de nst de hareket anında nasıl sancı oldu acaba sertleşmeyi hareket olarak mı hissediyorsun. Hani poposunu dayamış gibi mi olunca sancı çıktı. Kiloya da takılma bende su azalsın kasılma geçsin diye fitil kullanırken kilosu 10 gün geride kalmıştı. Şimdi yakaladı gününü. Zaten anlık ölçümler yarın gitsen belki günğnde çıkacak üzme kendini Sorun olmayacaktır

Çok geçmiş olsun sen dediklerini yap doktorun su normale döner inşallahartık epeyce büyüdüler sağlıkla gelcekler inşallah

Açlık şekerine baktırıyorum kan verdikçe en yüksek 87 gördüm. Genelde 80 falan çıkıyor. Salı günü kontrolüm var tekrar soracağım doktora
İşin ilginç yanı benimde hastanede açlık normal çıkıyor . Ama evde genelde yüksek . Öyle böyle dikkat ediyorum mecbur :) sadece hastaneye baksak benimde şekerim yok ama var diyolllaaa

Benimde suyum azdı canım hatta 24. Haftalardaydım. Ama şimdi fazla bile . Eğer şekerin yoksa tatlı da tüket oda arttırıyor . Güzel beslen ve dediği gibi havuç suyu tüket . Şekerin yoksa eğer günde 2 su bardağı hatta 3 içebilirsin . Sıvı şeyler tüket kavun karpuz mevsimi geçti ama bulursan iyi geliyor . Bir de armut sulu sulu . Hiç endişe etme ben çok ettim ama haftalarımızda kötü değil artık . Biraz daha iteleyerek gideceğiz bundan sonra. Sancın çok çıkarsa onun içinde ilaç veriyolar oda epey sancıyı azaltıyor . Artık her şeyin bi çözümü var Allahın izniyle sağlıkla haftalarımızı tamamlayacağız

Evet karbonhidratı doktorda önerdi kilo konusunda sıkıntın yok bol bol tüketebilirsin diye hani seyirme hareketleri oluyor ya birde dediğin gibi bir yere dayıyor kendini karnım yükseliyor o sırada çıktı ağrı 10 gün sonra tekrar bakıcaz nst ye dedi çok şükür sağlık konusında sıkıntı yok da suyu azalmış olması canımı sıktı sadece belkide hastalık geçirdim bir hafta çok iştahsızdım ondan da öyle olmuş olabilir bakalım 10 gün özellikle dikkat edicem değişiklik olacak mı

Ya canının sıkılması kadar doğal bir şey yok ama hiçbiri ciddi değil canım öyle düşün. Sıkı takip eder doktorun düzelir bence, zaten en kötü ihtimalde bile bebelerimiz yaşam sınırında çok şükür. Suyu neden azalıyormuş acaba söyledi mi?

Arkadaşımlada konuştum oda sıkıntı etme dedi bir kontrol de suyum azdı diğerinde normal çıktı dedi bakalım doktorun dediklerini dikkate alıcam tatlı dediğin gibi daha çok tüketmeye çalışayım demekki ondan canım daha çok tatlı çekiyormuş aslında vücut sinyal gönderiyor çok sağol canım

Muhtemel yeterli beslenemedim o hastalık döneminde sebebini söylemedi ama bana karbonhidrat fazla tüket dedi yani iştahın iyi olsun dedi

Havuç suyu çok iyi geliyor cidden düzenli tüketirsen bence hemencik normale döner canım benim, canının sıkılması normal ama dert etme yine de

evet yükselmemesi için tam yağsız ve az yemem gerekiyor. mesela salata falan hiç yükseltmiyor. ama ufacık karbonhidrat aman allahım yani
Yok aşkım azcıcık da yesen uçuyo bazen geçen havuçsuz patatessiz zeytinyaglj enginar yedim 147ye cikti. Barbunya bi gun cikariyo bi gun cikarmiyo

Geçmiş olsun beybi cok strese sokma kendini doktorun ne dediyse uyarsan problem kalmayacaktır. Kendimizi sıkacak zamanları geçtik artık kontrollü beslenme kontrollü hareketle tutabildiğimiz kadar tutcaz beboları

Kızlar endokrin ve diyetisyene göründüm. Bu hafta fena değil dediler. Öğleni de bi doz artırdı. Artık 3 gün ust uste 140 ustu gorursen kendin artirabilirsin dedi. Diyetisyen de 32. haftaya kadar diyetin aynı dedi. Haftada bir sutlu tatlı ya da dondurma yiyebilirsin dedi ama öğlen saatlerinde sadece. Şimdi dondurma yicem çok heyecanlıyım jxhfh

Bu bir yere birikip karnın yükselmesi olayı kasılma oluyor sanırım. Bir arkadaşım henüz 26. haftada yaşamıştı hatta ciğer geliştirici falan vurulmuştu ama bir sıkıntı olmadı taa 39da doğurdu. Senim haftan ona göre çok çok iyi. Bir sıkıntı olmaz bence, havuç suyunu da normal doğumu bekleyip suyu azalanlar falan da içiyor ve baya faydasını görüyor. Bir sonraki kontrole düzelir hepsi inşallah

İşin ilginç yanı benimde hastanede açlık normal çıkıyor . Ama evde genelde yüksek . Öyle böyle dikkat ediyorum mecbur :) sadece hastaneye baksak benimde şekerim yok ama var diyolllaaa
Ben sağlık ocağında ölçtürüyorum kan vermeye gidince şu cihazlar var ya evde ölçülen onlarla. Kan verince daha düşük çıkıyor benim de cihazlar çok hassas değil sanırım

32. haftadan selaam. Minik kelebeğim 2048 kilo olmuş boyuda 43 cm olmuş. her daim kıpır kıpır olan kızım doktor kontrolünde elini yüzüne koyup uyuyor. bu sefer ayak parmaklarını yüzüne getirmişti her şey yolunda dedi doktor.32+5 le uyumluymuş. iş için raporumuda aldım. 22 kasım günü için totem yapmıştım tutarsa son 5 haftam diyorum

Oy maşallah kız baya tombik bir bebik benim arkadaşım 2200le doğurmuştu. İnşallah bizlerinki 3 ve üstü kg olarak doğarlar ❤sertleşmelerin sancı olmamasına sevindim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…