Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
Antibiyotik kullandım . Nidicart da günde 6 tane alıyorum . Progestan alıyorum . Demekki kasılmalardaki tedavi bu dert etme . Yalnız değilsin

Bu arada o toplanmayı sordum, totosudur dedi. Kasılma da olabilir tabii ama 10-15 dakikada 1 oluyorsa, olduğu zaman rahatsızlık acı veriyorsa dinlenince geçmiyorsa o zaman kasılmadır dedi. Benimki öyle olmuyor.

ben her gece yatakta savas veriyorum resmen dun gece 1 de uyandim sabah 5ti hic uyuyamadim sonra dalmisim.6.30 da uyandim tekrar yastik da koysam ise yaramiyor karnim batiyor yorgan rahatsiz ediyor bacak arasina koydugum yastik rahatsiz ediyor derken saatler geciyor boyle sonra tuvalete kalk su ic birsey atistir sabahi ediyorum. artik aksamlari hic sevmiyorum anksiyete oldum simdi yine yatakta donup durucam diye.
yatmadan mazgezyum aliyorum iyi uyutsun diye hic ise yaramadi, yataga sabun koyuyorum sicak su torbasi yapiyorum ilik yapmadigim sey yok.

evet senin düşük çıkmış. benim yüklemede 230 çıktı
Ondandır bebiş. Sen kullanmazsan yine o düzeylere çıkabilir o da hem bebek hem senin için tehlikeli olabilir. Benim vücudum bunu bir şekilde tolere ediyordur. Ya da en azından ben öyle umuyorum

Kız ben şimdi dert yanacaktım geceler kabusum oldu diye duygularıma tercüme olmuşsun. Ben de yatış pozisyonuna geçtiğim anda kabus başlıyor ya. Ne tarafıma dönsem yarım saat geçmiyor ki acı içinde uyanıp diğer tarafıma dönmeyeyim. Midem çok ağrıyor uykuda ve yediklerimle falan alakalı değil kesinlikle bundan artık eminim. Yatış pozisyonuna geçmek karnımı bir tarafa devirmekten ağrıyor. Karnımın derisi tümden acıyor. Artık oluşan hassasiyet o kadar yüksek ki elimi sürmek istemiyorum ya. Kremler yağlar hiçbir şey fayda etmiyor

Yok canım ben değiştirdim Sedat umurun kliniğine gidiyorum . Adatıpta yapacağım doğumu nasipse ama en son kuzenim 2 ay önce doğum yaptı 22 bine yapmıştı . Haberdar ederim
Arkadaşımda sedat beye gitmiş şimdi 2. Düşünüyor yine ona giderim çok iyi demişti medarın ücretini öğrenme şansın var mı peki ya

Ben devlete gitmiştim 25 haftalıkken 28 haftalık çıkmıştı ölçümler eğer doktorun perinatolog değilse ölçümlerinde sapma oluyor genelde, perinatologlar daha hassas ve doğru ölçüm yapıyorlar. Zaten 3 haftadan sonrasını sıkıntı sanırım

Yok canım değil, hep de önde çıkıyor zaten o yüzden dertlenmedim amaan

evet aynisi benimde ne tarafa donsem o tarafimda deri yirtiliyor gibi bunaldim cidden. gun saymaktan gunler de gecmiyor vallahi. bir sure sonra artik yatak batmaya basliyor bana psikolojik olarak yorgan yastik ne var atasim geliyor bu seferde usumeye basliyorum ya boyle neresinden tutsam elimde kaliyor
sicak su torbasi yapip sicakliyorun torbayi atiyorum bacagim boyle bir garip yine aliyorum yerden ayagima koyuyorum bacak arama koyuyorum olmuyor atiyorum derken torba soguyor ay var ya sabah kdar boyle
yatis seklimi degistiriyorum biraz da ayak tarafina yatayim diye kafam sabuna carpiyor falan ya sabun da var yatakta
esim kaciyor gece oglanin yaninda uyumaya

evet canım banada en iyi ihtimalle 1 aralıkta doğururum gibi geliyor . yıllık iznim yok malesef . ancak hafta sonları yapabilirim . hepte bir şey çıkıyor kalıyor ama dediğin gibi kasıma kalmasa güzel olacak daha rahat olacak . bu haftasonu yapmaya başlamaya niyet edelim o zaman

Sıcak su torbası hemde bacak arasına çok tehlikeli değil mi doktorun ne diyor bu duruma kabul ediyor mu

Arkadaşımda sedat beye gitmiş şimdi 2. Düşünüyor yine ona giderim çok iyi demişti medarın ücretini öğrenme şansın var mı peki ya
evet bende memnun kaldım sedat beyden . ilgili ve her şeyi detayıyla anlatıyor . benimde tüm tanıdıklarım neredeyse sedat beye gitmişti. hepsi memnun . malesef doğum fiyatını öğrenemem tanıdığım yok ama işte en son kırkı yeni çıkmış kuzenim medarda doğum yaptı 22 ödedi zam gelmemiştir diye düşünüyorum

Sıcak su torbası hemde bacak arasına çok tehlikeli değil mi doktorun ne diyor bu duruma kabul ediyor mu
hic sormadim doktora oyle cok sicak yapmiyorum gecelikle yattigim icin bacak arama koyup rahat uykuya dalmami sagliyor diye kullaniyorum ama cok yukari da tutmuyorum dizime yakin oluyor.
dogumu hizlandirdigi icin mi onerilmiyor?

hic sormadim doktora oyle cok sicak yapmiyorum gecelikle yattigim icin bacak arama koyup rahat uykuya dalmami sagliyor diye kullaniyorum ama cok yukari da tutmuyorum dizime yakin oluyor.
dogumu hizlandirdigi icin mi onerilmiyor?
Evet sıcak iyi gelmiyor düşük yaptırır doğumu başlatabilir banyo da bile ılık su ile yıkanın deniyor. Kan akışını hızlandırıp kanalları açıyormuş tabi hemen olmaz ama tam sıcaksa ve çok sık yaparsanız zararı olabilir diye düşünüyorum. Dizinize yakınsa çok zararı olmaz bence ben tam bacak arası sandım.

Ah canım yaaa valla o kadar iyi anlıyorum ki seni Ben de sabaha kadar kıpırdanma hali içerisindeyim inan en az 3-4 kez de tuvalete kalkmak bonus tabi. Çok mu mız mızım acaba diyorum kendi kendime herkesin yaşadığı şeyler değil midir İki arkadaşım yazın doğum yaptılar ikisinden de hiç duymadım böyle şikayetler valla yani dile mi getirmiyorlar yoksa rahatlar mıydı bilemiyorum. Eşim dün bir söylenir gibi oldu uyku arasında dönme artık der gibisinden tamam dedim seni göndermenin vakti gelmiş bu yataktan artık ikimiz birden sığamayız buralara Kamera almıştık izne ayrıldığımda takacağım onu bir köşeye sırf kendimi izlemek için sabaha kadar kaç kere dönmüşüm kaç kere kalkmışım ne yapmışım falan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…