Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
benm yeni anne olmuş arkadaşımda aynısını yapıyor. ne göstersem ne gerek var diyor. çok sinir bozucu
Asıl öyle hevessiz olmak çok gereksiz bence. Çocuğa 5 kıyafet al bir bezi bir battaniyesi olsun öyle de büyür. Hiçbir şeye gerek yok o zaman. Beşik falan da almasınlar yani ne anlıyor sanki beşikte yattığından di mi?

Onu hiç duymamıştım kız fareden yılandan aşırı korkar neyse ki shjsjdj Ama tuzlamayı önerebilir Üçümüzü de tuzlamışlar bu sayede az terlediğimizi falan düşünür annem
Tuza ben çok negatif değilim ya bu arada Allah affetsin dkgmf eşimin tarafında da şey var ilk kim beslerse onun gibi yermiş çocuk. Eltimin 2 bebesinde de ilk mamayı kayınvalidem verdi, çocukların boğazı açık. Dün kaynım eşime sizinkini de annem beslesin önce demiş nfnf

hiç sorma . görüntülü telsiz aldım bebem için . ne gerek varmış kendi telefon koyuyormuş yanına öyle de oluyormuş öyle de olur da çocuk neden radyasyon alsın ayrıca imkanım varken alıyorum kime ne . böyle durumlarda dire ''BEN KİMİN İÇİN ÇALIŞIYORUM BİRİCİK KIZIMA ALACAĞIM TABİ'' diyorum

Hevesleniyoruz anne ya ilk çocuğumuz 30 yaşına gelmişiz yani falan dedim. Yok annecim alın ben hiç karışmam da sonra deme yani ay çok gereksiz para harcamışım falan dedi. Yok yok bir daha çocuk olur ona kullanırız bunun kullanmadığını daha olmadı başkasına veririz ne olacak çöpe atacak halimiz yok dedim. Orası öyle tabi dedi.. Bu konularda da kayınvalidem daha iyi zaten o aksine heves ettiğiniz ne varsa alın hiçbir şey içinizde kalmasın der. Bebek bakımı konusunda da kurallara çok uyar. İyi ki ondan yana yaşamıyorum bu sıkıntıyı

Benim kv de sürekli herşeyi temiz temiz alalım derdinde djdjdjd dedim çevreden şöyle bi pahalı oyuncaklar verecek birileri yok mu dedim aa kızım temiz temiz alırız ben alırım dedi. Ama eşim asla aldırmıyor bi ton akraba var bir tanesi bi oyuncak vereydi fena olmazdı hani benim çevreden de hiç bişey gelmedi arkadaşta babyjörnler dolu hiç önermedi bile vereyim kullan sonra geri verirsin diye gözüm şeyde kaldı hatta fisher priceın kocaman bi zıplama şeysi var ya onu verir mi ki diye çok baktım da ses gelmedi

Ya zaten tuz deyince de öcü gibi düşünülmesin çocuğu tuza yatırmıyorlar ellerine biraz eriyik tuz alıp duş aldırırken sağına soluna sürüp duruluyorlar ben görmüştüm kardeşimde Mikroplar da ölüyordur hem shhdjdj Bence de öcü değil belki de eşim yokken annemle birazcık yaparız Ay benim eşim tarafı çok iştahlı onlar beslemesin yaa iştah çocukken güzel bir şey de hep öyle giderse ergenlikte yetişkinlikte iştahlı kilolu olmak iyi değil bence. Ben çok sevmem Bu arada görümcemin bebeğine de ilk kayınvalidem yedirdi bayramda bizim yanımızda. Maşallah iştahla yemişti o da. Yoğurt vermişlerdi ek gıdaya girişte Tombik de bir bebek 10 aylık falan ama bence hayat boyu tombik kalacak annesi de öyle çünkü. Bu arada özellikle her zaman kilodan muzdarip olmuş insanların çocuklarını çok yedirme hevesini hiç anlayabilmiş değilimdir.

Yok canım gebelikte normal bence böyle değerler. Benim de geçen ay bakteri 50 lökosit 15 falandı antibiyotiğe gerek duymadı. İdrarı verdiğin ortamdan bile bulaşabiliyor bakteri.

Şu an eltimin küçüğü 8-9 aylık oldu herhalde hareketlendi çok doğal olarak kilo verdi. Ailece onu dert ediyolar. Kilolu çocuk iyi çocuk değildir yav yani anne olunca belki biz de dertleniriz şimdi bol keseden atmiyim de fkfk zorlamaya gerek yok yani

Oyuncak sektörü asıl bel bükecek valla doğru diyorsun. Ben dün eşime dedim valla şu ana kadarki masraflara hiç takılma bile asıl oyuncak dönemine geçince ve biraz da büyüyüp talep etmeye başlayınca yandık dedim En makbulü oyuncağın ikinci eli dermişim Ama ben de hemen vermezdim tekrar çocuk düşündüğüm için düşünmesem birkaçını ayırıp verebilirdim

Valla ben de yok zannediyordum . Arkadasim aradi bir suru fisher price ouncak gosterdi bunlari sana ayirdim sakin alma diye iclerinde aldiklarim da vardi oyuncak degil de pyanolu mattan ama almistim ben uzdu beni bu durum

Ya tabi ki değil çocuktur verir deyip obez yapmaya da gerek yok yani. Veremeyen de hep şişman kalıyor. Yiyebileceği kadar yedir tamam. Hele ki ailede yatkınlık olan ekstra dikkat etsin yani. Görümcemin 3 yaş halimde şişman çocuk 33 yaşında hala kilolu işte. Yani obez gibi değil de 68-70 kilonun altına hiç düşmez. Ama anlatamazsın işte ve herkesin kendi çocuğu bize ne deyip çekilmek lazım.

Valla ben de yok zannediyordum . Arkadasim aradi bir suru fisher price ouncak gosterdi bunlari sana ayirdim sakin alma diye iclerinde aldiklarim da vardi oyuncak degil de pyanolu mattan ama almistim ben uzdu beni bu durum
O benim görümcemde var ama o da hiç teklif etmedi vermeyi belki de oturarak falan oynuyordur çocuk hala bilemedim. Bir arkadaşım geçen ısrarla ben bir şey alacağım ne eksik söyle ona göre alayım dedi. Hem de anısı kalsın diye ondan istedim ama fisher price falan diye kasma fark etmez dedim ondan gelecek bakalım unutmazsa

Ablamın arkadaşında hepsini verip sonra geri istemişti başka arkadaşlarında gezdirmişti. O kadar sağlam oluyor ki o oyuncaklar da bişey olmuyor yani. Ablama ilk çocuğunda aldığım şeyi şimdi 4. Çocuk olarak ben kullancam. Resmen kendime yatırım yapmışım

Eşimin de obez bi dönemi olmuş mesela yatkınlık var bence, dikkat etmek lazım dediğin gibi

O piyanolu mat da iyi para he keşke en başta söyleseymiş bi işe yarasaymış ben şimdilik öyle oyuncaklara başlamadım. Eşim lego almış bir sürü. Normalde ben lego hastasıyım evde bir sürü legom var bari onu ben alaydım dedim

Günaydın kızlarrr güzel bir gün olsun hepimiz için ty de dagide indirim var 2 al 1 öde emzirme sütyenlerinde haberiniz olsun benim kulplu ihtiyacım vardı aldım
Günaydınn, ya bi ben mi yakalayamıyorum şunu anlamadım. 2 tane almıştım beğendim yedekleyeyim diyorum da denk gelemedim, her modelde var mıydı?

Benim arkadaş da teklif etmedi ya çocuğu 7 aylık sanırım şimdi de baya oynuyorlar. Elinden çıkartcakları bana vercekti hop görümcesinin hamile olduğunu öğrendi yıkıldı. Eşi direk demiş kardeşime göndeririz diğer yakın arkadaşım da abisinin eşi hamile kalmış benimle bir herşey ona gitti. Normalde ablamdan daha çok alırdım o da geçen yıl doğurdu. O kullanmayı bıraktığı gibi ben alıyom elinden resmen nasıl bi şanslı zamana denk geldim herkesin doğurcağı tuttu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…