Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
hadi oğlan anaları bizim kızların bari yüzü gülsün düpdüzgün oğlanlar yetiştirin skljlk
valla bence bu bir dongu melek olsa kayinvalide genelde sevilmiyor gelinler tarafindan, bir oylama yapilsa bir elin on parmagini gecmez kv seven
erkek cocukla anne arasinda bag mi oluyor artik ne oluyorsa o sinir asiliyor bir sekilde. Bakalim benim de oglum var guya ev isleri yapan kibar bir cocuk yetistirmeye gayret ediyorum ama dengeyi bulmak zor :)
bize de bir gelin geldi simdi esimin kardesi uzaktan hersey iyi bir arada sik bulunursak kesin batar ona da birseyler
belki ben de kv ye yakin yasasam bana da batabilir ama kendi oglundan sira gelmiyor esim cok takar annesine her lafina sinir olmaya hazir, ben genelde yatistirici ara bulucu taraf oluyorum. Esime de diyorum her lafa takma her lafi duyma, biraz duymazliktan gel insanin psikolojisi daha rahat ediyor- her lafa takilirsak insan iliskileri zor diyorum. O yine de kuruluyor annesinin her sozune. Belki o oyle olmasa coktan sinir olmustum ben de, var garip garip huylari benim kvnin de - her insanin oldugu gibi cunku :)

Son düzenleme:
benimki de aynı ayol annesinin dediklerine sinir olur tersler. çok konuşmasını falan kaldıramaz laf söyler devamlı. başlarda senin gibiydim ben de aralarını yumuşatırdım, eşime böyle yapma kadını üzüyorsun falan derdim. sonra ben de sinir olmaya başlayınca saldım ne yalan söylim hoşuma bile gidiyor şimdi o laf söylüyor kv ye benim içimin yağları eriyor ben bişey diyemediğim için

Canım benim de öyleydi bu hafta azaldı. Burada bir arkadaşa doktoru söylemişti göğüs kafesi genişleyince rahatlayacaksın diye sanırım o oldu. Daha rahatım şu an. Halen yanma ve rahatsızlık var midemde ama o ejderha gibi olma olayı çok şükür azaldı. Çay kahve de içiyorum yani seyrek de olsa. O sıra asla içemezdim, boğazımda alev var gibi oluyordu.

ben 28+2 yim ilk defa dün gece yandı. oda masterchefi izliyorduk annemle, adana yapıyolardı annemde köfte kızartayımmı dedi gece gece köfte yiyince alev aldım bi daha mı töööbee

Aynen ben de öyle. Eşime hep çok hayırsızsın hiç arayıp sormuyorsun hep anneni tersliyorsun falan diyordum hep bana gösterilen ebeveynliğe göre evlatlık yapıyorum, benim anneme bir kere yüz verirsen geçmiş olsun diyordu. Ne kadar haklı olduğunu sonradan anladım

ben soylerim cok kizdirsa beni ama genelde beni hedef almiyor kv ortaya konusur ogluna ya da kocasina laf sokar. ustune alinsan alinirsin belki aman bana ne deyip geciyorum oyle olunca belki iliskimiz yumusak gitti basindan beri. Bir de esim artik diken ustunde gibi bekliyor birsey dese annesi birbirine girecekler, her yaz boyle olay yasiyoruz gerginlikten ben bikiyorum ikisine de geri adim at demekten dilimde tuy bitiyor. Bir tatil geciricem kafam rahat onu da birbirine iki zit karakter yuzunden yapamiyorum. kp sessizdir ben gibi daha cok duymaz alttan alir basin agrimasin diye dusunur, ben de oyle iki gunluk dunyada sinirlerimi bozamam mesafeli olurum cikarim evden yuruyus yaparim gecer gider.
bilmiyorum hangisi dogru catismak mi rahatlatir insani bosvermek mi bilemedim

ben 28+2 yim ilk defa dün gece yandı. oda masterchefi izliyorduk annemle, adana yapıyolardı annemde köfte kızartayımmı dedi gece gece köfte yiyince alev aldım bi daha mı töööbee
Yaa ondan olmuştur mutlaka ben de şu an izliyorum dünkü masterchefi ve bugün de eşim ne yemek yapayım diye sorunca kendine ciğer bana da kebap söyleyelim dedi iyi ki de demiş izleyince canım istedi fena halde neyseki Antepteyiz Benim 26-29 arası çok fenaydı. Rennie tablet ve şurupla sodayı katık etmiştim artık. Bir de o yanma olduktan sonra tahriş oluyor bir iki gün boğazımda fena acı oluyordu.

hahah menü muhteşem ben köfteyle terbiye ettim kendimi ama etmez olaydım valla tek gece dayanamadım 1 ay çekmişsin çok zor. ne kadar kötü olabilir ki mide yanması diyordum ama çoğu şeyden daha kötüymüş zaten gece asla yemek yemem kendimi bildim bileli ilk defa yemiştim başıma neler geldi

Sizin durumlarınızın aksine bizim ailede kendi ailesinden kopamayan bendim. Hayır diyemiyordum asla eşimden gizli bir şey yapmam maddi manevi ama borç verme durumlarında ona sormadan evet dediğim oldu bir kere. Tabi ki kavga ettik. Kötü niyetim yoktu ama bunun sorun olacağını düşünmemiştim yani toyluk diyelim. O an eşime asla hak vermemiştim bana o kadar normal geliyordu ki çünkü kendi ailem maddi konularda çok laçka yani kimin kime ne borcu var belli değil. Bunu normal gibi düşünüyordum. Değilmiş tabi. Eşim aklımı başıma getirdi diyebilirim. Bir daha asla ona sormadan evet hayır demedim hiçbir şeye. Baktım ki ailem bana da kendi kurduğum aileye de bu şekilde daha çok saygı duymaya başladı. İnşallah da bozmam bunu çünkü o kadar zor geliyor ki bu kodlarla büyüdükten sonra bunu değiştirmek. Sanki ihanet ediyormuşum gibi geliyor aileme. Ama asla sağlıklı değil yani.

Bulantıda yemeği görmek bile istemiyorsun, yanmada yemeği yemek istiyorsun ama boğazından geçerken sanki yarıp geçiyor orayı öyle diyeyim Halen daha sola yatınca midemin ağrısı sırtıma vuruyor diye sola yatamıyorum Bu birkaç gündür azaldı ya buna şükür dönmez inşallah geri

Çok üzüldüm durumunuza. Eş ve eş ailesi gerçekten neler yaşatıyor insanlra. Üstelik kadınlar sınırı çizebilirken erkekler daha da yapamıyorum ailesine bağımlı olanlar evlenmese keşke güzel güzel kadınlar böyle üzülmese. Umarım hatalarını görür ve anlar zaten aksi takdirde karşısında güçlü ne yapacağını bilen bir kadın var ona göre de karşılığını bulur. Sağlıkla bebeğini kucağına al net şekilde de tavrını koy umarım eşin sorunlarını görür ve aşar

Evet destek çok önemli ya gerekirse ilaç bile kullanırım tabiki bu süreçte değil. Eşimi de buna alıştırdım bazi seyler içinden çıkamadığımız hal aldığında ya aile terapisine ya psikiyatra filan gidiyoruz. Bu sefer sen yalnız gitmelisin diye ısrar etti ama ben yine de benim bu hale gelmemde senin payin var kendi başıma böyle olmazdım diye ısrar ettim .bakalım şimdi yoldayız

Onun parasına muhtaç değilsin zaten ama bir erkek her koşulda eşine bakmak ona rahat bir hayat sunmak zorunda bu bir erkeğin görevi yani senin görevin değil. Çoğumuz zaten eve destek oluyoruz çabalıyoruz ortak paramız diyerek bizimde maddi olarak zor durumumuz şu an bebekte sürpriz oldu aldığımızla anca evi döndürüyoruz ekstra kalmıyor o da ikimizin parası. 120 bin borç verebiliyorsa her ay senden para istemesin sana yok demesin. Yani bencede biraz keyfi harcama yapmak en mantıklısı o sana bakmak zorunda bebeğe de bakmak zorunda ücretsiz izin kesinlikle kullan paranı da harca ihtyacım vardı de kardeşine verebiliyorsun benimde bunları ihtiyacım vardı de hatta ondan da iste bir şeyler aldırmaya çalış

ay çok güldüm yaaa benim resimde yok flu muydu kafam

Bunu bende hep düşünüyorum yani yargılamadan gerçekten yürekten cevaplar veren anlayan bir sürü kız arkadaşdaha ne olsun. Bide o kadar yakın rahat hissediyorum ki size karşıhiç bir resmiyet samimiyetsizlik yok özlüyorum giremediğimde acaba naptılar diyorum

Aşırı cringe bir aile yaa

allah affetsin ben de kk ne ya diye hep dalga geçerdim ama tüp bebek sürecine girip buraya girmemek imkansız oldu sonra burdaki herkes bana arkadaş oldu bakıyorum yalnız değilmişim. Kadın olmak çok zor ama çok güzel, burası da burdaki kızlar da iyi ki var.

Çok geçmiş olsun cumartesi günü bende aynı şeyi yaşadım ya dayak yemiş gibiydim asla da yerimden kalkamadım berbat bı agriydi iki üç gün sürdü şuan geçti çok şükür. Parol içtim mecbur ben hastaneye gidebilecek durumda değildim yerimden kalkıp ta belki serum falan verirler rahataltici kas gevşetici şeklinde bişey veriliyor mu hamilelere bilmiyorum.

Gerçekten saf kötülük bunlar bilinçli çekemiyorlar istemediler demek ki pislikler yaptıklarının fazlasını bulsunlar o kadar sinirlendim ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…