Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Ben çocuğu doğururum altı aylık ederim sonra işe dönüş yaparım lohusa biter uykusu düzene girer bizimki hala annem kardeşim vs vs kafası ile devam ederse nerde kalmıştık derim bakarım önüme… bu süreçte saygılı sevgili düzgün davranırım… ileride de oğluma derim elimden geleni yaptım. Herkes rahat. Vicdanlar rahat… perocuk35 Kumraladamavituna1

Bacım dünya yansa biz bu koca tarafını sevemeyiz ya, yeminle aydınlanma geldi şu an ahfksjdksk

İnsan yine de duysunlar kudursunlar istemiyor mu sbshshhs

Bugün de benim için net kararlar alıp çat çat konuşup kesin çizgileri çekme dönemi olacaktır. Kafamda herşeyi kurguladım. Ağlama isteğim yavaş yavaş geçiyor. Yarın akşama konuşana kadar iyice sindirmiş olucam. Dediğin gibi net çizgi çekicem ama net çizgi herşeyi yıkmak üstüne değil çocuğum için bu çizgiyi çekiyoruma gelicek. Daha da derdi olursa ağlayarak günlüğüne yazar artık ne diyim

Bacım dünya yansa biz bu koca tarafını sevemeyiz ya, yeminle aydınlanma geldi şu an ahfksjdksk
Bak hep diyorum koca tarafı bal olsa yenmez. Benim anneme kalsa bal mesela bizimkiler. Yani eşimin tarafı. Bana diyor kırk kapı gezsen öylesini bulamazsın. Senin sorun dediğin şeyleri millet nimet diye öper başına koyar falan. Ama bana ne. İnsanların daha büyük derdi var diye benim derdim bana yük olmasın mı Sevmiyorum sinir oluyorum birçok şeylerine. Sırf aldığım aile terbiyesinden, saygıdan, görgüden susuyorum sakin davranıyorum. Ama kimse de bunu suistimal etmeye kalkmasın.

Kızlar hastane çantası hazırlamak için çok erken daha dimi 26+3 deyiz
ya bana da çok erken geliyor ama çevremdekiler hazırla hazır dursun diyor… hatta onların demesiyle emzirme atleti sütyeni terlik falan aldım hazır olsun diye gerçekten. bi de valiz organizer aldım o da gelince hazırlar koyarım

benim annem de bizimkiler için öyle diyor ama ben de sevemedim ya bir türlü. özellikle kv nin illa bir şeyi batıyor bana. bişey demese çok konuşması bile sinir ediyor beni bir de bizimkiler alt katta oturuyor haftada 1 anca görüyorum o da 5-10 dk dır. mesafe herşeyden güzel

benim eşimle annesi de her gün konuşur ama öğlen arar eşim her gün aynı saatte arama adeti var. akşamları kayınvalidem önemli bir şey varsa arar. ben veya eşim hastaysa,doktora gitmişsek o gün vs. onun dışında biz çağırmadan gelmez merak etse de aramaz karışmaz.

geçen dizi çok ağrıyor diye hastaneye gitti. doktor iğne yaptırcaksın demiş iğnenin biri 2500 tl. aradım söylemedi hiç bana mesela üzülmeyeyim diye. sonra eşim söyledi iğne olacak da bu ay birini alacakmış öteki ay birini dedi. biz alabiliriz hayatım bebeğimiz olacak ama sonuçta annelerimizin sağlığı söz konusu olunca vericez. şükür eksiğimiz kalmadı dedim verdik parayı. bu ay tutturdu geri ödicem diye mesela.
1 haftadır bizde mesela pazar günü kardeşimin eşi bana laf söyleyince o da sabaha kadar uyumamış benim ağlayışıma üzüldüğünden. benim bu hayattaki ebeveyn açısından tek şansım kvdem. umarım asla değişmez.

Allahım sen koru ya rabbim değil alt katım 500 km’den yakınıma yaklaşmasınlar inşallah

kızlar kış gelmeden bi mont alayım diyorum. var mı aklınızda baktığınız hamilelik için uygun mont ya da kabanlar.
Bence alma zaten şurada ıkı ay var doğuma sonra gıyer mısın bılmem benim oversize montlarım var onları giyerim diye düşünüyorum

benim montlarım minicik yaa doğumdan sonra asla olmaz o yüzden kuşaklı kaban alasım var rahat rahat giyerim doğumdan sonra.
Bence alma zaten şurada ıkı ay var doğuma sonra gıyer mısın bılmem benim oversize montlarım var onları giyerim diye düşünüyorum

Kızlar yazdıklarınızı okuyunca dehşete düştüm. Yaşadıklarınıza çok benzer şeyler yaşadım bazı açılardan çok daha kötüsünü yaşadım ve 25 yaşındaydım. Uzlaşmaya alttan almaya çalıştım ilk birkaç ay ama tepeme çıktı her şey. Ki ben aşırı asabi biriyimdir, öyle bağırış çağırış değil kalkıp çakarım iki tane ağzının üstüne jfjdjd 6. ayın sonunda sakince bir gün eşime tercih yapmasını söyledim çok açıkça. Oldukça ciddi ve net blöf yapmadan, orda işler değişti. 6 aylık alttan almaların yerini bir ciddiyet çözdü. Eşim hep der ki her erkek fıtrat gereği bir kadının himayesindedir. Anne, eş, abla. Bunların hiçbiri yoksa kesin aldatıyordur. Demem o ki boşanmak evlilik yürütmekten daha zor bir süreç çok iyi biliyorum, ama kendinize saygınızı kaybettiğiniz, uzatılmış bir mutsuzluk yetersizlik yaşadığınız evlilik hayatı hiçbir boşanmadan daha iyi daha sağlıklı değildir. Eşinizi belli tercihler yapmaya zorlayın. Anne olmayı tercih ederek biz de çok şeyden vazgeçtik. Bakalım kim kime ne kadar kıymet veriyor.

Eşin sana güveniyor o yüzden bu kadar rahat diye düşünüyorum biraz rahatsız olduğunu bellı et kızma da bu guvenı sen vermıssın malesef

Canım bu saydıklarının hepsini benim kayınvalidem de yapar fazlasıyla. Maddi olarak da hep vericidir. Derdimle dertlenir. İş yerinde bile o gün canımı sıkacak bir şey olsa kızar kendince onlara beni üzdüler diye teselli eder falan. Yani şu süreçte beni üzecek zor durumda olacak her şeyin karşısında durur. 13 bin lira mı ne emekli maaşı var mesela bana üç tane bilezik takmanın hevesinde hala. Geçen sene de abla doğum yaptı diye ona 2 bilezik takmıştı ona takarken bana da almış özenirim üzülürüm falan diye. Geldiklerinde üç valiz yiyecek içecek getirir oraya gitsek ne dersek onu yapacam diye uğraşır. Annemin de kızdığı taraf bu yani seni en az bizim kadar düşünüyor sen daha bunaltıyorlar diyorsun diyor. Ama öte yandan değişik geliyorlar işte bana anlatabiliyor muyum? Yani kendi çocuklarına düşkünlükleri bile çok acayip ve abartı dolu geliyor. Olayları kolay dramatize ediyorlar. Yemeyi içmeyi aşırı sever mesela bize geldiklerinde güya canı çok sıkkın olduğu için yemeden içmeden kesilmiş. Eşim ısrar ediyor ki hadi masaya gel nolur diye. Gelince de üç kişilik yemek yiyip kalkıyor. Hani iştahın yoktu canın bir şey istemiyordu nazlanıyorsun işte oğlun ısrar etsin de öyle oturasın istiyorsun. Bana batan şeyler genel olarak böyle.

benim montlarım minicik yaa doğumdan sonra asla olmaz o yüzden kuşaklı kaban alasım var rahat rahat giyerim doğumdan sonra.
Yani giyecek bır seyın yoksa al tabi ki kuşaklı değilde böyle doğum sonrası giymek ıcın daha rahat bir şey alabılırsın benim kış kombımın bellı oversıze mont sweat ve tayt

Yürü be ahfkskdks

Hmnin önden fermuarlı kanguru ile takılabilen montları vardı. Baktın mı hiç bilmiyorum. Ben hm sevmem ama seviyorsan öneri olabilir

Benimki de öyle diyordu ama son mevzularda annemin bile dudağı uçukladı batıyor anam batıyor yemek yemesi nefes alması boş boş konuşması herrrrrrr şeyi. Mecbur kalmadıkça istemiyorum görüşmek, mecburiyetleri de ortadan kaldırma niyetindeyim elimden geldiği kadar. Bakalım kısmet

Eşin sana güveniyor o yüzden bu kadar rahat diye düşünüyorum biraz rahatsız olduğunu bellı et kızma da bu guvenı sen vermıssın malesef
Ailesine habersiz geçtim aldığı şeyi gizleyerek eşya aldığı için çok kavga çıktı. Tekrarlanmamıştı bu. 5 yılın sonunda böyle bi olayı beklemiyordum açıkçası. Güvenin alasını verdik canım ipin ucunu alamıyorum bu sefer tepeme çıktı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…