Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
Bu arada idrar tahlilim temiz çıkmış. Herhalde ilk defa oluyor bu şok şok. Tabii öncesinde üst solunum yolu enfeksiyonum için 1 kutu antibiyotik kullandım kesin onun etkisidir ama olsun dmfmf demir yeterli dedi yine vermedi

Canım düne nazaran iyiyim en azından böbreğim ağrımadı çok şükür. Bugün idrarda hep gördüm zaten tanecikli bir şeyler, bulanıklık falan sanırım döküldü kum 🥺 Akıntım var bayağı iltihap gibi :KK43: Alt karnımda sancı falan devam ediyor. Antibiyotik kullanmadan düzelmeyecek galiba ya 🥺

Ben de 1-2 hafta önce yaşadım. Hiçbir ağrıya benzemiyo, en son idrar tahlilinde taş olduğu göründü. Çok ağrı çektim ama ilaç kullanmadım günde 3 litre su içtim. Düşürdüm taşı. Doğum sancısından beter bişey malesef bazılarında hamilelikte oluyomuş kalsiyum falan alıyoruz ya.
Aslında ben almıyorum da ya. Doktor da sordu da yok yani düzenli kullandığım bir tiroit hapı bir de demir ilacı var :KK43: Bence bugün ben de döktüm canım biraz rahatlama hissettim böbrekten yana. Ama alt karnımda sancı, yanma, kötü akıntı falan devam ediyor 😞

Kızlar göbeğin en üst kısmı, memelerin hemen altı olan bölgede bir karıncalanma, uyuşma hissizlik hissi yaşayan var mı? Her gün birkaç kez, özellikle dönme hareketleri sırasında?

Kızlar göbeğin en üst kısmı, memelerin hemen altı olan bölgede bir karıncalanma, uyuşma hissizlik hissi yaşayan var mı? Her gün birkaç kez, özellikle dönme hareketleri sırasında?
Evet ben öyleyim sağ üst göğüs altıma denk gelen karın bölgem karıncalı ve sanki güneşte yanmışım gibi dokununca hassasiyet var 🥹

Kızlar hamile işçi 32. Haftadan önce ücretsiz izne çıkarsa 16 haftalık rapor parasını alamaz mı? Hiç çevresinde vs bu durumu yaşayan yok mu? Sgk ya soruyorum yemin ederim bilmiyorlar 5 ayrı kişi ile görüştüm herkes farklı bir şey söyledi .
Bu sorunun cevabını ben de merak ettim valla.

Evet ben öyleyim sağ üst göğüs altıma denk gelen karın bölgem karıncalı ve sanki güneşte yanmışım gibi dokununca hassasiyet var 🥹
Ya çok enteresan. Ayak uyuşması gibi benimki de, oradaki karıncalanma hissi gibi tıpkı. Derisinde bir hassasiyet hissetmiyorum direkt giriyor yani.

Ya ben bir şey daha sorucam, uzak kaldım ya buradan da biraz sorularım birikti, psikolojim de çok bozuk zaten bugün shjsjsj
Ben dün öyle aşırı böbrek ağrısı çektiğim esnada doktor parol dışında bir şey veremeyiz dediğinde bunun hiç faydası olmuyor canım çok acıyor dayanamıyorum falan diye ağlıyordum. Kendi doktorum buscopan iç dediğinde çok sevindim. İçip de fayda görünce daha çok sevindim. Gebelikte önerilmez yazdığı halde içtim gerçi içeriği sonradan okudum ama yine de içerdim. Daha güçlü bir iğne falan verse onu da kabul edecek gibiydim. Ya o esnada kendimi daha çok düşündüm sanki. Bebeğe zararı olur mu olmaz mısını düşünmedim. Sadece o sancıyla doğum yapar mıyım erken doğar mı ondan korktum onu sordum doktora.
Dünden beri şunu düşünüyorum. Ben bebeğimi yeterince düşünmüyor muyum? Kendimi ondan çok mu düşünüyorum ? 😣😣

Öyle mi diyosun, valla ben 4.5 ay günde 5-6 kez kustuğum için o dönem çok Cappy karışık içtim bayılmalarımda 😂 karbonhidrata da abandım hep, ihtimal veriyordum çıkar belki diye
Ben sen miyim acaba kustuğum dönem sürekli portakal limon suyu içmiştim makarna hamur falan derken dedim kesin çıkacak bende ama çıkmadı shdjdj neyse buna şükür geçmiş olsun yarın sabah gel birlikte sigara böreği pişi falan kızartalım 🤭🩷😂

Kızlar alarma alarma son bir haftadır kıyafet olayını bitireyim diye son gaz alışveriş yaptım sizce eksik neler? Açık olanlar genelde 0-2 ya da 0-1 ay katlı olanlar 0-3 ay. Sizce alt almalı mıyım yoksa tulumlar yeter mi?

Bunlara ek hastane çıkışı alacağım iki adet set.
Konudan bağımsız o deri montu ısırabiliyor muyuz ya 😬😬😬

Ya ben bir şey daha sorucam, uzak kaldım ya buradan da biraz sorularım birikti, psikolojim de çok bozuk zaten bugün shjsjsj
Ben dün öyle aşırı böbrek ağrısı çektiğim esnada doktor parol dışında bir şey veremeyiz dediğinde bunun hiç faydası olmuyor canım çok acıyor dayanamıyorum falan diye ağlıyordum. Kendi doktorum buscopan iç dediğinde çok sevindim. İçip de fayda görünce daha çok sevindim. Gebelikte önerilmez yazdığı halde içtim gerçi içeriği sonradan okudum ama yine de içerdim. Daha güçlü bir iğne falan verse onu da kabul edecek gibiydim. Ya o esnada kendimi daha çok düşündüm sanki. Bebeğe zararı olur mu olmaz mısını düşünmedim. Sadece o sancıyla doğum yapar mıyım erken doğar mı ondan korktum onu sordum doktora.
Dünden beri şunu düşünüyorum. Ben bebeğimi yeterince düşünmüyor muyum? Kendimi ondan çok mu düşünüyorum ? 😣😣
Sen mutluysan bebeğin mutlu sen sağlıklıysan sağlıklı. Hamilelik psikolojisiyle bazen çok hassas düşünyoruz hepimiz üzülecek takacak bir şeyler buluyoruz. Ama sen iyi değilsen sağlıklı nefes alamazsan acı çekersen bebeğin stres hisseder ki bazı doktorlar stresin bebeği sigaradan bile daha çok etkilediğini söylüyorlar. Sen sağlıklı güçlü bi anne ol ki bebeğine tam fayda sağlayabilesin. Senim bebeğini senden daha çok kimse düşünemez ki 🫶🏻 bunu yazarken bile kendinden daha çok düşündüğünü hissettirdin bana 😍

Kuzum ilacı doktorun vermiş. Doktor veriyorsa artışını eksisini değerlendirip veriyor zaten, assssla kullanılmaz denilen bi hapı vermeyeceğini bildiğin için tereddüt etmemişsindir. Bu ağrıyı bebo yüzünden çekiyosun beboyu düşünmesen çok daha farklı şeylere de yönelirdin, alt tarafı ağrı kesici içmişsin öyle düşünme. Ki bunu düşünüyor olman bile bebeni düşündüğün anlamına gelmiyor mu

X