Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Ben aşırı nutella, tatlı yiyorum ama aşırı. İki saatte bir ağzıma nutella tıkıyorum, incir üzüm meyve yiyorum. Poğaça, ekmek sınırsız yiyorum. Kendini durduramıyorum. Prilamın da etkisi diye düşünüyorum. Açlık şekerim normal çıkmıştı. Şeker yüklemesi yapılmadı. İnşallah bir sıkıntı olmaz ya. Yiyip yiyip sonra endişe ediyorum. 5 ayda 10 kilo aldım. Doktorum kiloma birşey demiyor. Yeme demiyor. Suyum normal çıktı.

Ay iyi bari korktum hiç olmamıştı böyle
Bişey diyeyim mi bence 22-23ten sonra bir şeyler oluyor zaten aniden. Belki sizde de olur inşallah olmaz da. Valla bir baş dönmeleri bir sancılar kramplar. Yok ishal yok kabız. Tam ikinci trimester bitimine yakın yeni güncellemeler geliyor. Ve bu dönemdekiler sadece zorlayıcı değil korkutucu 🥺

Bişey diyeyim mi bence 22-23ten sonra bir şeyler oluyor zaten aniden. Belki sizde de olur inşallah olmaz da. Valla bir baş dönmeleri bir sancılar kramplar. Yok ishal yok kabız. Tam ikinci trimester bitimine yakın yeni güncellemeler geliyor. Ve bu dönemdekiler sadece zorlayıcı değil korkutucu 🥺
Ya ben dün balkonda oturuyorum. Deprem oluyor sandım dedim ev kafama yıkılıyor herhalde öyle bi döndü ki. Meğersem başım dönüyormuş. İçeri geçsem dedim düşerim şimdi kalksam balkonun ortasında düşmiyim. Kafamı koydum bi 10 dakikada anca geldim kendime. İshal gibi değil ama aşırı tuvalete çıkıyorum bi de, ben çocukken 10 günde 1 çıkan insandım bana fazla bunlar fkgkg

Ben aşırı nutella, tatlı yiyorum ama aşırı. İki saatte bir ağzıma nutella tıkıyorum, incir üzüm meyve yiyorum. Poğaça, ekmek sınırsız yiyorum. Kendini durduramıyorum. Prilamın da etkisi diye düşünüyorum. Açlık şekerim normal çıkmıştı. Şeker yüklemesi yapılmadı. İnşallah bir sıkıntı olmaz ya. Yiyip yiyip sonra endişe ediyorum. 5 ayda 10 kilo aldım. Doktorum kiloma birşey demiyor. Yeme demiyor. Suyum normal çıktı.
Ben de tatlıdan tiksiniyorum çok, ağır geliyor. Çok sağlıksız beslenmiyorum ama aşırı sağlıklı da sayılmaz bulantılarımdan dolayı kuru yiyorum genelde. Prilam iştah açıyor demişti bana da doktorum ama bende öyle bir etkisi olmadı. Şeker yüklemesi yapılmayacak mı peki?

Ben tüm belirtileri yaşıyorum ya. Tansiyon, baş dönmesi, bulantı, sırt ağrısı, kabız, kramp ne varsa. Çok hamileyim 😂

Benimde çıktı gebelik şekerim. Bugün de şeker ölçüm cihazı falan aldım. Değerlerimiz benzer😔 doğuma kadar ölçecek miyiz bilginiz var mı acaba
Aaa sizin kaç çıktı ki? Ve hangi cihazı aldınız? Bız istedikleri cihazı ve aparatlarini bulana kadar çok uğraştık valla diyetisyen ile Perşembe günü sonuçları paylaşacağız bakalım ölçme der diye bekliyorum 😊😁 günde 6 defa ölçüyorum sizin de öyle mi?

Çok tesşekkür ederim. Siz 100 lük yaptırmışsınız ondan biraz daha yüksek seyretmiş olabilir. Eminim ki daha da zor olmuştur. Bebekler sağlıklı olsum da tek. Sudan kaynaklı bende diyetisyen ile devam etmeyi düşünüyorum. Pazartesi doktorum ne yorum yapacak bakalım. Gebelik şekeri çıkmasa da dişkat edeceksin demişti 😊
İlk 50 Gr lik yapınca onda da yüksek çıkınca 100 gr lik yaptık ki suyum da iyiydi ama annem de tokluk şekeri var birde yaşım 39 🙈 ve tüp bebek benim ki de ben şeker öncesi de dikkat ediyordum toplam 4-5 kilo aldım düşünün şeker bana sürpriz oldu açıkçası 🙈🤷🏼‍♀️😁

geçen bir gaz sancısı yaşadım, 3-5 dakika içinde öleceğim sandım ağrıdan. çok anormaldi

Ben duphalac iciyorum, simdi doktoruma sorsam senin ilaci, benim dedigimi niye kullanmiyorsun diye trip yapar 😞 prilam yerine de onzyd vermisti de prilami ona sormadan iciyordum
Duphalac bende çok işe yaramadı. Onzyd verdi bana da, 5 gün yarım iç dedi öyle yaptım 4.kez kustum az önce. Valla çıldırıciim artık

Duphalac bende çok işe yaramadı. Onzyd verdi bana da, 5 gün yarım iç dedi öyle yaptım 4.kez kustum az önce. Valla çıldırıciim artık
Evet duphalac ise yaramiyor da iste 2-3 gune cikinca idare ediyor gibi geldi. Onzyd ben de hic ise yaramamisti, prilama asikim. Biraktigimdan beri kusmuyorum ama birakir birakmaz mide yanmasi ve agzima surekli asit gelmesi durumlari falan basladi, su icsem bile yukari geliyor. Bir de prilamdan sonra uykusuzluk basladi.

Evet duphalac ise yaramiyor da iste 2-3 gune cikinca idare ediyor gibi geldi. Onzyd ben de hic ise yaramamisti, prilama asikim. Biraktigimdan beri kusmuyorum ama birakir birakmaz mide yanmasi ve agzima surekli asit gelmesi durumlari falan basladi, su icsem bile yukari geliyor. Bir de prilamdan sonra uykusuzluk basladi.
Onzyd günde kaç tane içtiniz? Prilam’ı 2-3 tane içince genelde işe yarıyordu, bitik durumdayım şu an.

X