Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Kızlar bu doğru mu? Buna göre ben 6 aylık hamileymişim. Ben 5 aylık sanıyordum. 22. Haftam bitmek üzere
Aslında 5 sayılırsın iki haftaya 5 buçuk 26. Hafta bittiğinde altı aylık sayılıyorsun bende 24. Haftadayım mesela aslında 4 haftadan hesap yapınca 6. Ayın son haftası oluyor artık 7. Aya girecem gibi oluyor ama listeye göre 7. Ay için daha 26. Hafta bitmeli o kadar karışık ki bu doğum tarihleri,, bir ay dört hafta bazı ayları 5 hafta olarak saymışlar
Bide sen 5 bitmiş 6. Aya girmişsin onu dolduruyorsun şuan da

Kızlar bu doğru mu? Buna göre ben 6 aylık hamileymişim. Ben 5 aylık sanıyordum. 22. Haftam bitmek üzere
Ben bu tabloya göre bakıyorum canım, dr paylaşmış buna göre 23. Haftada 6 ya giriyorsun

Eklentiler

• IMG_3755.png
    IMG_3755.png
    608,7 KB · Görüntüleme: 75
Kızlar cuma günü şeker yüklemesi yaptırmıştık 1 saat sonucu 88 çıktı şükür her şey yolunda dedi doktorum da. Ama sanki o günden beri bebeğim daha az hareket ediyor gibi hissediyorum. Dürtüyorum falan anca bir ufak tekme sanki. Ama öncesinde daha hareketliydi. Ona mı yorayım bilmiyorum ama çok yorucu günler de geçirmiyorum aslında. Bebek hareketlerinde değişiklik olabilir diyor herkes ama insan korkuyor :KK43:
Tabi gün gün değişmesi normal diyorlar bebek uyur diyorlar ama ilk gebeliğin verdiği o telaş hissine engel olamıyorum 😔
Ay sürekli hareket edemez ya genelde uyuyor kendine gel diyorum kendimce ama bilemedim sizce normal mi 😇

Kizlar bu korbell e baska cop poseti kullanabiliyor muyuz ? Bilem var mi sanki konusulmustu ama simdi nereden bulucam 😂

Kızlar cuma günü şeker yüklemesi yaptırmıştık 1 saat sonucu 88 çıktı şükür her şey yolunda dedi doktorum da. Ama sanki o günden beri bebeğim daha az hareket ediyor gibi hissediyorum. Dürtüyorum falan anca bir ufak tekme sanki. Ama öncesinde daha hareketliydi. Ona mı yorayım bilmiyorum ama çok yorucu günler de geçirmiyorum aslında. Bebek hareketlerinde değişiklik olabilir diyor herkes ama insan korkuyor :KK43:
Tabi gün gün değişmesi normal diyorlar bebek uyur diyorlar ama ilk gebeliğin verdiği o telaş hissine engel olamıyorum 😔
Ay sürekli hareket edemez ya genelde uyuyor kendine gel diyorum kendimce ama bilemedim sizce normal mi 😇
bir kaç gün geçsin bakalım 1 hafta önce bende su çiçeğini önlemesi için antiviral ilaç kullanmaya başladım ilacın ilk gunu sanki bebeğim cok az hareket etti normalden, sonra normale dondu.. eger bebek hareketlerinde belirgin azalma varsa hic beklemeden kadin dogum acile cagiriyorlar burda nts ye sokmak icin. bir kac gundur harekete azsa sizin siz yine de bir gidin nts de bakalar

Bebek daha çok küçük aslında, hareket takibi sonraki aylarda yapılıyor. Bir de her hareketini hissetmiyoruz şu anda küçük oldukları için, ben de bazen panik oluyorum ama normal dedi doktorum. Zaten zamanının %90’ını uyuyarak geçiriyormuş şu anda, bir de geceleri çok hareket ediyorlar genelde anne sakinken. Şeker yüklemesinin bebeğe bilimsel olarak hiçbir zararı yok

Seker yuklemesiyle alakasi yoktur be , benimki gecengun sadece uyudu Allah allah diyorum gece bi hareket , dun de hic durmadi kipir kipir . 12-14 saatini uyuyarak geciriyolar, zaten minicik yer yapacak baska neleri var. Ayy insanin cani skilir😂😂

bir kaç gün geçsin bakalım 1 hafta önce bende su çiçeğini önlemesi için antiviral ilaç kullanmaya başladım ilacın ilk gunu sanki bebeğim cok az hareket etti normalden, sonra normale dondu.. eger bebek hareketlerinde belirgin azalma varsa hic beklemeden kadin dogum acile cagiriyorlar burda nts ye sokmak icin. bir kac gundur harekete azsa sizin siz yine de bir gidin nts de bakalar
Gece uğraştım uğraştım oynamadı sıpa, eşimi uyandırdım o seslenince kıpır kıpır oynadı. Kız çocuklarının babalarına düşkünlüğü anne karnında m başlıyordu 😬😬

Neyse çok şükür sabah da hareketli sanki ben fazla evham yaptım 🙃

Bebek daha çok küçük aslında, hareket takibi sonraki aylarda yapılıyor. Bir de her hareketini hissetmiyoruz şu anda küçük oldukları için, ben de bazen panik oluyorum ama normal dedi doktorum. Zaten zamanının %90’ını uyuyarak geçiriyormuş şu anda, bir de geceleri çok hareket ediyorlar genelde anne sakinken. Şeker yüklemesinin bebeğe bilimsel olarak hiçbir zararı yok
Şeker yüklemesinin karşıtı asla değilim zaten baklava çikolata vs de yerim bilinçsizce bir şeyin karşıtı olan insanları da hiççç anlamıyorum 🤗 ama ondan sonra bi az hareket etti gibi hissettim ama şükür gece uğraştık da üffff bi rahat bırakın dercesine gösterdi kendini 😂😂

Seker yuklemesiyle alakasi yoktur be , benimki gecengun sadece uyudu Allah allah diyorum gece bi hareket , dun de hic durmadi kipir kipir . 12-14 saatini uyuyarak geciriyolar, zaten minicik yer yapacak baska neleri var. Ayy insanin cani skilir😂😂
Öyle olmuş herhalde babası dokununca sesini duyunca hemen kıpırdandı sinirlerim bozulmadı değil 🤪 son kontrolde eşim gelemedi işler yoğun, ilk kez yüzünü göstermedi hanfendi. Doktor bile babasını mı bekliyor ne yapıyor anlamadım ki dedi 😂 bundan sonra gece sırt ağrısından, sıkıştıran tuvaletten vs uyandığımda artık babasını da uyandırcam gıcık oldum 😂😂
Şaka bi yana çok şükür bugün hareketli minnoş kızım 🩷

Aynısını ben de yaşadım değerleriniz kaç çıktı acaba,bu bebeği etkileyen bir durum mu doktorunuz ne dedi ve düzeldi mi değerleriniz dünden beri çok kötüyüm 🥺
Merhaba günaydın :) üst sınırın iki katıydı değerlerim . Şu an hepsi alt sınıra çok yakın neredeyse düşük çıkacak . Sakın kötü olmayın gerçekten bebeği etkilemedi bu değerler . Doktorum ciddiye bile almadı. Sadece dalga geçti pilavı çok mu yedin diye.

Canım doktor bana bundan sonra günde 10 dan az hareket ederse mutlaka geliyorsun say demişti bana gün içinde sende sayaç yap kaç kez hareket ediyor say

X