Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Adama her gün yazar oldum o da normal kuzum normal kuzum deyip duruyor. Pazartesi yükleme için gideceğiz zaten geldiğinde bakarız diyor her şeye. Sancı da öyle her an her dk olmadığı için doktorun yanındayken olmazsa nasıl ifade edeceğim bilemiyorum. Rahim ağzı uzunluğu 39mm çıkmıştı detaylıda 2 hafta önce
Acil de gidip göstersen canım için rahat edecek ise ben böyle olunca valla acile gidip en kötü içimi rahatlatirdim

Kızlar selam . Bugün uzun süre hastanedeydik . Perinatologa muayene oldum detaylı . Plasenta previa diyemeyiz tam kapanmıyor sadece yakın konumlu dedi. 32. Haftada tekrar değerlendireceğiz dedi . Aslında buna bile sevinemedim . Amniyon sıvısı azmış yani sınırda . (10cm)
Sıvı akıntımda var diyince hemen test yaptılar . Allahtan gelen akıntı amniyon sıvısı değilmiş . Bu güne kadar hep güzeldi suyum şimdi ne oldu anlamadım .
Önerebileceğiniz bir şey var mı ? Bu sıvıyı nasıl arttırabiliriz ??
Geçmil olsun. Havuç suyu iyi geliyor diye duymuştum.

c vitamini taze sebze meyve tüketimi öneriyorlar genelde. nedenini söyledi mi doktor? haftasına gore uyumlu mu ölçümleri? plesantayi inceledi mi bebeğe besin akısı iyimiymiş? bence endileşenecek birsey yoktur olsa soylerdi doktorun
Bebeğin başka sorunu yok en azından bana bir şey demediler . Ölçümleri iyi haftasıyla uyumlu . Dikkat et dediler . Dediğin gibi sebze iyi geliyormuş bi de havuç . Bakacağım dikkat edeceğim . Umarım normale döner

Kızlar herkese selamlar Aralık sonunda 3. Bebeğimi kucağıma alicam inş. Doktor ilk haftalarda kızım olacağını söyledi sonraki kontrolde 16 haftada erkek dedi kafamız karıştı önceliğimiz tabiki hayirli sağlıklı evlat olması ultrason görüntüsünü atsam tahminde bulunabilir misiniz anlarlayanlar varmış 😊

Kızlar selam . Bugün uzun süre hastanedeydik . Perinatologa muayene oldum detaylı . Plasenta previa diyemeyiz tam kapanmıyor sadece yakın konumlu dedi. 32. Haftada tekrar değerlendireceğiz dedi . Aslında buna bile sevinemedim . Amniyon sıvısı azmış yani sınırda . (10cm)
Sıvı akıntımda var diyince hemen test yaptılar . Allahtan gelen akıntı amniyon sıvısı değilmiş . Bu güne kadar hep güzeldi suyum şimdi ne oldu anlamadım .
Sınırdaysa yani altında değilse belki de o şekilde kalır canım azalmaz yani sıkıntı yaratmama ihtimali var hemen kötüyü getirme aklına. Plasenta durumunda da aynı şey oldu bak 28 diyorduk doktor 32.haftaya çekmiş süreyi.
Benim gittiğim hiçbir doktor amniyon sıvısına bakmadı yani baktıysa da bana bir şey söylemedi. O yüzden bilemiyorum ne yapılması gerek ama internetten araştırdığım kadarıyla bol su tüketmek fazla terlememek, su kaybetmemek iyi geliyormuş.

Bizimkinin diğer küçük torun 7 aylık. Geçen kreşten aramışlar ekmek istiyor verelim mi diye, her şeyü veriyoruz biz verin demişler. 7 aylık bebe henüz ek gıda tadımında olmuyo mu ya bizim taraf aşırı erken başlıyor her şeye dkfn
Ekmek ne yaaa 😂 Tavuk dürüm verselermiş 😂 İnstada bir şey gördüm sen geldin aklıma hemen paylaşmalıyım 😂
Bence Ankara şubesini de sen açmalısın reis 😂😂

Eklentiler

• IMG_3267.jpeg
    IMG_3267.jpeg
    108,3 KB · Görüntüleme: 37
Şekerin yüksek olması desem. Yani bizimkinin de suyu fazla çıktı ve gebelik şekerin var dediler. Ay nasıl bir şey bu ya azı da sıkıntı çoğu da ☹️ Sen bol su içip az su kaybetmelisin canım başka çözümü olmayabilir. Bu arada biz detaylıdayken suyu normaldi bir hafta sonra ben rahatsızlanıp da gittiğimde çok çıktı suyu. Ve ben o ara da devamlı susuyordum su içiyordum kana kana şekerdenmiş bilememişim, resmen bir haftada artmış suyu. Yani çok içersen normale döner inşallah 🙏

kızlarım karnım çok geriliyor, dünden bugüne büyüdü sanki çok garip bi şekilde 🫠 özellikle akşamları dik durmakta zorlanıyorum

Sınırdaysa yani altında değilse belki de o şekilde kalır canım azalmaz yani sıkıntı yaratmama ihtimali var hemen kötüyü getirme aklına. Plasenta durumunda da aynı şey oldu bak 28 diyorduk doktor 32.haftaya çekmiş süreyi.
Benim gittiğim hiçbir doktor amniyon sıvısına bakmadı yani baktıysa da bana bir şey söylemedi. O yüzden bilemiyorum ne yapılması gerek ama internetten araştırdığım kadarıyla bol su tüketmek fazla terlememek, su kaybetmemek iyi geliyormuş.
Güzel bir beslenmeyle inşallah arttıracağım . Şaşırdım açıkçası hiç böyle olmamıştı . Allahtan sızıntı çıkmadı canım

Şekerin yüksek olması desem. Yani bizimkinin de suyu fazla çıktı ve gebelik şekerin var dediler. Ay nasıl bir şey bu ya azı da sıkıntı çoğu da ☹️ Sen bol su içip az su kaybetmelisin canım başka çözümü olmayabilir. Bu arada biz detaylıdayken suyu normaldi bir hafta sonra ben rahatsızlanıp da gittiğimde çok çıktı suyu. Ve ben o ara da devamlı susuyordum su içiyordum kana kana şekerdenmiş bilememişim, resmen bir haftada artmış suyu. Yani çok içersen normale döner inşallah 🙏
Hep anlık şeyler ya . İyi diyorsun bişi çıkıyor . Ama şunu anladım çok doktor kafa karışıklığı yapıyor . Hepsi farklı konuşuyor .

Acil de gidip göstersen canım için rahat edecek ise ben böyle olunca valla acile gidip en kötü içimi rahatlatirdim
Ben geçen hafta rahatsızlanınca acile gittim ama bakmadılar canım. Kadın doğum servisine yönlendirdiler. Ultrasonla bakılması lazım falan dediler kadın doğum muayene etti yine. Kendi doktorum da değildi herhangi bir hekimdi. Yani bilmiyorum devlette işler nasıl yürüyor ama özelde acil müdahale etmiyor. Hatta aşırı viral enfeksiyon vakası varmış acilde durmayın bile dediler.
Sancılarım dünkü gibi değil ama kendimi biraz sıcak tutunca da azaldı herhalde üşütmekle de ilgisi vardı. Bir de bence bebek döndü sanki başı aşağıya geldi da o mu ağırlık yapıyor bilemedim bugün.

Biz az önce yürüyüşe çıktık ay sanki 9 aylık hamileyim ne yürüyebildim ne bi şey, taş gibi karnım
Al benden de o kadar. 1 aydır her gün yürüyoruz ama bazı günler çok zor. Bugün de onlardan biri herhalde. Kalça kemiğim ayrılıyor gibi karnım gerildikçe geriliyor falan. Tabanlarım da ağrıdı 😂 1.5 km zor yürüdüm geldik eve.

X