Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
benim kendi annem diyor ya geçen de anlatıyor cocuga kitap okumalıymısım her gun sevdirmek için, yanlıslarında kızmak yerine beni üzüyorsun diyecekmişim iyi davranıslarını gorecekmişim onları olumlu pekiştirecekmişim yaramazlıklarında kızmak yerine beni üzdün vs diyrcekmişim zaten kitapta da yazıtor bunlar sen uyguladın mı kendi cocuguna?hadi geçtim her kıs ve yaz yanına geliyoruz al sen oku kitap cocuga yaramazlık yapınca kızma. cocuk gozluğunu fırlattı attı diye kızıp kendinde onun oyucagını attın bu yaz ne cabuk unuttun dedim, ben yaslıyım biz eski kafalıyız diyor 😂😂😅
Ahahahhaha yaa bak di mi? Zaten bu 55 - 60+ sosyal medya kullanımını öğrendiğinden beri cidden aşırı gönderi paylaşır oldular. Annem değil de kaynanam da her gün en az 10 içerik gönderir, yarısı şu zararlıdır, bu faydalıdır. Kalan yarısı da bebek bakımı ile ilgili. Bıkkınlık geliyor valla. Benim annem de tam tersine aman o nereden çıkmış, ne demek bebek öpülmez, ne demek yıkanmaz, ne demek biberon, mama verilmez. İki taraf da aşırı yoruyor da canları sağ olsun napalım :))

Aşırı merak ediyorum biz nasıl olacağız. Bir arkadaşım da kvsinin asla bişeye karışmamasından şikayetçiydi. Çocuk ağlasa dönüp bakmıyor kucağına almıyor o derece diyordu. Bizimkiler de ağlasa bizden önce alcaklar kucaklarına. Ortası yok. Biz umarım ortası oluruz 🤣
Ay işte o kayınvalde ben olabilirim 😂 herkes kendi işine baksın bana güvenip dogurmasınlar diyip kaynanalık yaparmışım simdiden 😂😂 zaten benim oglanın cocugu olana kadar iyi ihtimal 65 yasında falan olurum eğilip yerden çöp almasam yeri 😛

ay şimdide dogumda gelip kalacak 3 ay, şimdiden soyliyim sallamak yok siz kötü alıştırdınız ilkini hep sallayıp duruyordunuz diyor. sen sallama gel anne dedim herseyi sana bırakıyorum karısan ne olsun. bugun de diyorki baban diyorki kalın ip götür boydan boya salıncak yap cocugu sallayıp uyutun 😂😂
zaten bebek hamağı var anne istersen salla dedim, yok her odada olsun aşağı yukarı inmeyeyim diyor 😆 40 sene öncedemi yasıyoruz anne evin duvarınımı deleceksin ip gericem diye dedım, ben kendi anneme laf anlatamıyorum henüz, kv sessiz bu konularda o bakmayacak ne de olsa kocası bakıyor 😂😂

benim annem ve kayınpeder donusumlu bakacaklar.
babam ve kayınvalidem karışmıyor babam sağ olsun uzaktan direktif verir, kv de yanına gidince söyler uyku saati geldi kakasını yaptı vs vs diye ama siz temizleyin siz uyutun diye soyler 😄. Hakkını yemeyeyim bana özel söylemez oğluna söyler kalk yap diye ben de duyarım 😁Onun dısında cocuk bakan annem ve kayınpederm onlarda ne söylese basımın ustunde yeri var cidden bakıyorlar donusumlu gelip kalacaklar
benim kv gizli feminist kocasına iş yaptırır biz gelince de ogluna soyler,ne kendi yapar ne benden talep eder.

ben kanama yasamadim ama ilk aylarda bulanti ve bas donmesi mahvetmisti beni. sonrasi iyi iste gece uykusuzluklarimi arada huzursuz bacak sendromunu saymazsak. benim de cogu kisiye gore sorunsuz cok iyi geciyor ama yine de yavaslatiyor seni karnim davul gibi hareketimi kisitliyor gecip gitsin dogurayim diye gun sayiyorsun, ben sayiyorum valla 🤣 ama cok da mutluyum hamile oldugum icin o da ayri
herseyi gectim su sezeryan isi allahim ya herkesin sureci ayri sizinki iyi gecer diye birsey soylemek de istemiyorum da yani beni uyutup bir kac gun sonra uyandirsalar anca.Biraz da kendi yapimdan hastane serum igne vs zaten korkuyorum ameliyat oldum resmen cocuk dogum pozisyonuna donmedi diye. kolaylikla normal dogum yapanlara cok ozeniyorum
inşallah bebolar ve bizim için en iyi olacak şekilde kolayca olur. ben bazen normal doğumdan korkuyorum bazen sezeryandan korkuyorum valla o an ne hissedicem kimbilir kdfjdjklf

benim kvdem ağzını bile açmaz ne dersem onu yapıyor canım anam. mevlüt ister misin diyor yok diyorum. kırk uçurcaz mı diyor isterseniz yapın annemle diyorum. ekstra şunu da ille yapalım demez. ama doğduktan sonra onun da bi çok konuda fikrini sorarım.
geçen asla kesinlikle şunu yapmicaz deme çünkü ne şekillere gircez kimbilir diyor. haklısın anne dedim. onu yapma bunu etme de demez kendi de.

Benim kayınvalidede şey var bir de. Şimdi ilk torunu 8 aylık işte bizimkisi ikinci olacak inşallah. Bana geliyor yok sütünü sağma, yok biberon verme, ilk 1 sene tuz ve şeker asla verilmemeli, bebeği kimse öpmemeli, emzik zararlıymış, çilek, bakla ilk sene yok. Hani belli ki bunları görmüş ezberlemiş kızından. Ya dedim ok, tuz şeker falan doğru değil de siz kesin bizlere bebekken yedirmişsinizdir. Annem bize, sen kendi çocuklarına. Biz hepsinden yedirdik diyor. Çorba suları, yemek suyu, pilav, pirinç unu maması. E şimdi bu profesörlük neyin nesi kulaktan dolma bilgilerle :KK70: Veya sen bunları gördün okudun da biz hiç mi görüp okumuyoruz ya da doktor söylemeyecek bize? Ya siz en iyisini bilirsiniz de çekil yani. Öte yandan da tüm bunlara hikaye, hurafe, gereksiz dese ona da kızardım o da ayrı mesele :KK70:
Bizimkinin diğer küçük torun 7 aylık. Geçen kreşten aramışlar ekmek istiyor verelim mi diye, her şeyü veriyoruz biz verin demişler. 7 aylık bebe henüz ek gıda tadımında olmuyo mu ya bizim taraf aşırı erken başlıyor her şeye dkfn

benim kvdem ağzını bile açmaz ne dersem onu yapıyor canım anam. mevlüt ister misin diyor yok diyorum. kırk uçurcaz mı diyor isterseniz yapın annemle diyorum. ekstra şunu da ille yapalım demez. ama doğduktan sonra onun da bi çok konuda fikrini sorarım.
geçen asla kesinlikle şunu yapmicaz deme çünkü ne şekillere gircez kimbilir diyor. haklısın anne dedim. onu yapma bunu etme de demez kendi de.
ne güzel. annem cok bilmiş hem bakar hem konusur. kendi annem diye batmıyor bana arada sinirleniyorum ben de. Sosyal medyadan öğrenir, tvden izler herşeyde bi fikri var.

ne güzel. annem cok bilmiş hem bakar hem konusur. kendi annem diye batmıyor bana arada sinirleniyorum ben de. Sosyal medyadan öğrenir, tvden izler herşeyde bi fikri var.
ben kendi annem de öyle ben kvdemden bahsetmiştim ksdjfksj annemle ne kavgalar etcez kimbilir çok dikbaşlıdır ama şükür ki bebeğe kvdem bakacak ehehehhe

Ya işte biz de onu anlatmak istiyoruz hani güzele güzel, zora zor demek lazım. Neticede çok istedik, Allah da nasip etti bin şükür onda sıkıntı yok. Sapla samanı ayırt edememeleri beni sinir ediyor. Bulantıları, kusmayı bile sevmeliymişim, sen orada olduğun için bunlar oluyor bebeğim falan demeliymişim :) Ben genelde hadi çocuum sal anneyi biraz, bak çok yOruldum, acıktım, çok susadım, ikimize de bunu daha fazla yapma falan diyordum :KK70:
Offf kendileri 10 tane doğurup sürekli çok mutluyum desinler o zaman, basit 😂

Ay benim de annemin senelerdir verdiği akıl ama ben de senin gibiyim :KK70: Zaten daha konu konuşulurken hazır ol diyorum, soru geliyor. Geldi. İki yol var evet deyip kapatabilirsin, hayır deyip gerçek düşüncelerini açıklayabilirsin. İlki çok kestirme, başın ağrımaz. Ama neden onlar düşüncesini açıkça rahatlıkla ifade ediyorken sen onları eleştiremiyorsun da onlar sana karşı argüman üretir diye düşündüğünü söylemekten geri durasın. Ve diyorum ki HAYIR, şöyle şöyle şöyle... Sonra onlar konuşuyor, al işte bunları diyeceklerini bildiğin halde susmadın, hah hadi cevap ver şimdi. Yani o an zihnimle girdiğim polemik onlarla girdiğimden çok daha fazla :KK70:
Hahaa merhaba 😂 33 yaşımdayım 😅 fikrini değişemeyeceğim , benim fikrime de saygı duymayacak üstüne uzatıp kendi fikrini de bana empoze etmeye çalışcak insanlara he he sensin deyip geçiyorum 😅 uzatamadıklarındaki o kursaktaki hevesleri çok hoşuma gidiyor

Bizimkinin diğer küçük torun 7 aylık. Geçen kreşten aramışlar ekmek istiyor verelim mi diye, her şeyü veriyoruz biz verin demişler. 7 aylık bebe henüz ek gıda tadımında olmuyo mu ya bizim taraf aşırı erken başlıyor her şeye dkfn
Şey görmüştüm ben de hani bazı gıdalar için 3 gün kuralı oluyor ya o yüzden 5 aylıkken falan başlıyor bazıları, 6 aylıkken başlasak 3 ayda biter tadım testleri😅 tabi doktor yönlendirmesiyle oluyormuş bu tür şeyler bazıları da kendi ne yiyorsa onu veriyor çocuğa ama yeğenine çok üzüldüm ya nedensizce anne şefkati olmadan büyüyor onun kokusuna hasret şekilde başkalarının ellerinde ve başka mekanda üzüldüm😔

Şey görmüştüm ben de hani bazı gıdalar için 3 gün kuralı oluyor ya o yüzden 5 aylıkken falan başlıyor bazıları, 6 aylıkken başlasak 3 ayda biter tadım testleri😅 tabi doktor yönlendirmesiyle oluyormuş bu tür şeyler bazıları da kendi ne yiyorsa onu veriyor çocuğa ama yeğenine çok üzüldüm ya nedensizce anne şefkati olmadan büyüyor onun kokusuna hasret şekilde başkalarının ellerinde ve başka mekanda üzüldüm😔
Ay hiç yapmadılar ya öyle bişi 2 bebede de. Büyük olan da bu aylarda tavuk kemiriyodu eline almış.

Küçüğe ben de üzülüyorum ya büyüğün tam kreş yaşıydı da küçük için çok erkendi. Ama mecburlar da bi yandan diyecek yapacak da bi şey yok :/

İşte o olaydan nefret ediyorum. Ya sırf bunun için bir instagram hesabı tiktok hesabı falan açıp millet zaten güzelliklerinden bahsediyor, ben sadece zorluklarından bahsedicem diyerek post atıp durmak geliyor içimden.
Biraz önce vitamin içmiştim içimde tutmam gerekirdi yaraması için ama kustum, sürekli bu oluyor, bazen günlerce vitamin almıyorum.
Bugün hiç su içemedim. 5 aydır hiç balık yemedim, balık çok faydalıdır ama ben yiyemedim.
Mesela şu an memelerim yara oldu, çok acıyor, bakın sütümü sağdım da verdim, çünkü benim de canım acıyor. Biberon verince çocuğumdan bir şey eksilmedi bakın o yine sütünü içti.
Ay delirdim sanırım :KK70:
Ben bu beslenme işlerini de saldım ya, ben de böyle hayal etmemiştim çırpılmış yumurta üzeri avokadolu kahvaltılar düşledim hep hamileyken ama hayatlar kuru ekmek üzeri ezine peyniri anam djfkdk olduğu kadar napalım, vitaminleri eksiksiz alıyorum allahtan. 9 ay kusan var onlar ölsün o zaman, bebe alıyor alacağını sigara alkol içme çok da bkunu çıkarma yeter kafasındayım ben. Elimden gelen şimdilik bu en azından

Kızlar selam . Bugün uzun süre hastanedeydik . Perinatologa muayene oldum detaylı . Plasenta previa diyemeyiz tam kapanmıyor sadece yakın konumlu dedi. 32. Haftada tekrar değerlendireceğiz dedi . Aslında buna bile sevinemedim . Amniyon sıvısı azmış yani sınırda . (10cm)
Sıvı akıntımda var diyince hemen test yaptılar . Allahtan gelen akıntı amniyon sıvısı değilmiş . Bu güne kadar hep güzeldi suyum şimdi ne oldu anlamadım .
Önerebileceğiniz bir şey var mı ? Bu sıvıyı nasıl arttırabiliriz ??

İyi akşamla hanımlar salgından nasibimi aldım bende kusma olarak başladı sabah 3 kere, hastaneye gittim serum aldım doktor ilaçta verdi. Bulantı önleyici gebelere de veriliyormuş normalde sizler kullandınız mı hiç merak ettim onzyd adında ilaç

Kızlar selam . Bugün uzun süre hastanedeydik . Perinatologa muayene oldum detaylı . Plasenta previa diyemeyiz tam kapanmıyor sadece yakın konumlu dedi. 32. Haftada tekrar değerlendireceğiz dedi . Aslında buna bile sevinemedim . Amniyon sıvısı azmış yani sınırda . (10cm)
Sıvı akıntımda var diyince hemen test yaptılar . Allahtan gelen akıntı amniyon sıvısı değilmiş . Bu güne kadar hep güzeldi suyum şimdi ne oldu anlamadım .
En yaygın olarak havuç suyu deniyor canım aslında şeker çıkmıştı sende genelde şeker de su fazlalaşır ama

c vitamini taze sebze meyve tüketimi öneriyorlar genelde. nedenini söyledi mi doktor? haftasına gore uyumlu mu ölçümleri? plesantayi inceledi mi bebeğe besin akısı iyimiymiş? bence endileşenecek birsey yoktur olsa soylerdi doktorun

X