Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Kızlar eğilip kalkmaya ne ölçüde dikkat ediyorsunuz benim arşiv kutusundan evrak almam gerekiyordu çömeldim yere biraz kutuya baktım falan oradaki yaşça büyük kadınlar bebek sıkışır o kadar zorlama falan dedi ama evde falan da ben lap eğiliyorum bazen rahatsızlık duymadığımdan ama dikkat edilmeli mi😄ya da yukarı rafa asılmamaya falan dikkat ediyor musunuz
İlk 3 ay ediyodum da şimdi tutunan tutulmuş uzanma konusunda vs sorun olacağını sanmıyorum ben

Kızlar eğilip kalkmaya ne ölçüde dikkat ediyorsunuz benim arşiv kutusundan evrak almam gerekiyordu çömeldim yere biraz kutuya baktım falan oradaki yaşça büyük kadınlar bebek sıkışır o kadar zorlama falan dedi ama evde falan da ben lap eğiliyorum bazen rahatsızlık duymadığımdan ama dikkat edilmeli mi😄ya da yukarı rafa asılmamaya falan dikkat ediyor musunuz
Valla eğilip kalkıyorum. Allaha emanet artık. O kadar kısıtlayamıyorum kendimi. Ama üstten bişey almamaya dikkat ediyorum. Sandalyeye falan çıkmıyorum. Düşerim bişey olur diye. Normal uzanma uzaklığındaysa alıyorum tabi kendim

İlk 3 ay ediyodum da şimdi tutunan tutulmuş uzanma konusunda vs sorun olacağını sanmıyorum ben
Bende o kafadayım yani ama biraz vicdan yaptım galiba başta da ben çok dikkat etmedim çok sürprizdi hatta en başta endişelendim doğru zaman değil miydi falan diye onun vicdan azabı da var sanırım bazen dikkat etmiyorum bir şey olursa diye kızıyorum kendime🥲🥺

Canım detaylıda kime gittin? Eğer detaylı doktorun iyi biriyse ve sorun yok diyorsa endişe etme bence. Bir de eğer rahmi tam kapamıyosa endişe etme. Ben başta çok evhamlandım 18. Haftamda kendi kendimi yedim devlette prof bi perinatologdan randevu aldım o iyice moralimi bozdu. Çünkü dedi ki riskli gebeliğin son ayağı biziz en ufak bi sorun oldu mu bize sorulur dedi hak verdim. Sonra 21. Haftamda prof dr recep has a gittim detaylıya şükür bana plasentamın rahme 18 mm uzak olduğunu evet aşağı konumlu ama bir sorun teşkil etmediğini hatta normal doğum dahi yapabileceğimi söyledi.hani ola ki araştırma perinatologu en ufak bi olumsuzluk yansıtırsa çok da keyfini kaçırma diye söyledim, evet ihmal etme ama kanama falan da yoksa dikkat ederek akışına bırak bakalım. Rabbim yardım eder Allahın izniyle
teşekkür ederim canım öncelikle.. benim gebeliğin başından beri plesenta aşağı konumluydu. sonra doktor değiştirdim . plesentan gayet yerinde bi sorun yok demişti. sonra detaylıya gittim eğitim araştırma hastanesine radyolog baktı . plesenta aşağı konumlu ama 25 mm mesafe var doktorun kontrollü gitsin dedi. dayanamayıp 2 gün sonra doktoruma gittim . plesenta ve rahim arası 25mm bile yok. tamamen kapamış gözüküyor plesenta previa açısından takibini yapacağız dedi. eee dedim önceki kontrolde yukarı çıktı demiştiniz dedim yooo dedi beni yalanladı. ki eşimde aynı şekilde hatırlıyor. neyse böyle bir ikilem var . kim doğru baktı bilmiyoruz. o yüzden profosöre randevu aldım ki en azından en iyi o görür. zaten bu durum devam ederse üniversite hastanesinde doğurmak en garantisiymiş. hemde devlette bir doktor takipli olmam gerekiyor . doktoruda seversem takipli kalırım diye düşündüm

teşekkür ederim canım öncelikle.. benim gebeliğin başından beri plesenta aşağı konumluydu. sonra doktor değiştirdim . plesentan gayet yerinde bi sorun yok demişti. sonra detaylıya gittim eğitim araştırma hastanesine radyolog baktı . plesenta aşağı konumlu ama 25 mm mesafe var doktorun kontrollü gitsin dedi. dayanamayıp 2 gün sonra doktoruma gittim . plesenta ve rahim arası 25mm bile yok. tamamen kapamış gözüküyor plesenta previa açısından takibini yapacağız dedi. eee dedim önceki kontrolde yukarı çıktı demiştiniz dedim yooo dedi beni yalanladı. ki eşimde aynı şekilde hatırlıyor. neyse böyle bir ikilem var . kim doğru baktı bilmiyoruz. o yüzden profosöre randevu aldım ki en azından en iyi o görür. zaten bu durum devam ederse üniversite hastanesinde doğurmak en garantisiymiş. hemde devlette bir doktor takipli olmam gerekiyor . doktoruda seversem takipli kalırım diye düşündüm
Anladım şimdi canım. Evet ikilemde bırakması kötü olmuş. Git öyleyse. İnşallah ilk dediği gibi yukarı çıkmıştır 25 mm güzel bi uzaklık bana 18 mm iyi dedi recep has. Rabbim hepimize hayırlı doğumlar versin.

canım valla ben hamileliğin başından beri hep dikkat ediyorum ne olur ne olmaz diye :)

Anladım şimdi canım. Evet ikilemde bırakması kötü olmuş. Git öyleyse. İnşallah ilk dediği gibi yukarı çıkmıştır 25 mm güzel bi uzaklık bana 18 mm iyi dedi recep has. Rabbim hepimize hayırlı doğumlar versin.
evet yani hangisi doğru kafası karışıyor insanın umarım içimi rahatlatırlar perşembe günü :) amin sağolasın umarım hepimiz sağlıkla ve vaktinde doğururuz :nazar:

bu arada benim kıss gece kuşu olacak galiba . gündüz çok az ama akşama doğru ve tüm gece yerinde durmuyor :KK70: yandık galiba :KK70:

Bende o kafadayım yani ama biraz vicdan yaptım galiba başta da ben çok dikkat etmedim çok sürprizdi hatta en başta endişelendim doğru zaman değil miydi falan diye onun vicdan azabı da var sanırım bazen dikkat etmiyorum bir şey olursa diye kızıyorum kendime🥲🥺
Ay olur mu öyle şeyy, insanlar neler neler kullanıyor hamileyken sen bunları düşünürken bile iyi bi annelik yapacağını gösteriyorsun, kızma kendine 🧡

Sonrasındaki süreçte normal hamilelik gibi ilerliyormus. Lohusa gibi bi süreç geçirecekmişim. Kanamam vs baslayacakmıs. Sütüm gelmesin diye ilac vereceklermiş. Bazılarında ilaca rahmen geliyormus. Yani tek fark malum işte olumsuz sonuclanması.
Canım bende erken doğum yaşadım sezeryan oldum bebekler ıkızdı yaşamadılar malesef üç gün yaşadıkları ıcın ben sütüm gelsın diye uğraştım o kadar geldı de sonra kaybedince doktor bana dostınex verdi benım sütüm gelmesıne rağmen kesti sımdı sen ugrasmayacagın ıcın gelmez hem haftası da erken suan bunu düşünme sen sağlıkla çık konuşuruz yapılması gerekenlerı

Kizlar gynoferon kullana var mi ? Mide bulantisi yapiyor mu?
ben kullanıyorum canım. biraz yapıyor bende. yemekten 2 3 saat sonra yatmadan hemen iç demişti doktorum. öyle yapıyorum. gece kalktığımda bi bulantı hissi oluyor da hemen geri uyumaya çalışıyorum

Valla eğilip kalkıyorum. Allaha emanet artık. O kadar kısıtlayamıyorum kendimi. Ama üstten bişey almamaya dikkat ediyorum. Sandalyeye falan çıkmıyorum. Düşerim bişey olur diye. Normal uzanma uzaklığındaysa alıyorum tabi kendim
uzanmak biraz tehlikeli canım ben ona dikkat ediyorum daha çok. ablamın doğuma iki hafta bebeğin eşi rahimden ayrılmıştı. çok kanaması oldu. bebek de kendi de iyi şimdi şükür ama o gün tüm camları silmiş uzana uzana. ağır kaldırma konusunda ben de pek dikkat etmiyorum ama uzanmaya tırsıyorum.

Bu bebek arabası seçimi çok zor keşke direkt hediye gelse onu kullansak. Yok çift taraflı değil yok çift taraflı ama söküp takıyosun. Yok 360 derece dönüyor ama çok korumalı değil. Aman ya beynim yanı vala.

Bu bebek arabası seçimi çok zor keşke direkt hediye gelse onu kullansak. Yok çift taraflı değil yok çift taraflı ama söküp takıyosun. Yok 360 derece dönüyor ama çok korumalı değil. Aman ya beynim yanı vala.
Ya ben de çok kurcaladım ama ayrıntısına takılmayacam artık. Biz zaten yürümeyi seven bi çift değiliz ayda yılda bir ve yaşadığım yerde öyle yürüyüş parkuru, park vs. Dolaşacağımız yer yok avm daha yok. Yani aldığımı çok kullanmıcam ondan hafif ve işimi görecek basit bi model alacam . Prego smart ford hafif ve iş görecek bi model olarak göründü gözüme onu almayı düşünüyorum

ben kullanıyorum canım. biraz yapıyor bende. yemekten 2 3 saat sonra yatmadan hemen iç demişti doktorum. öyle yapıyorum. gece kalktığımda bi bulantı hissi oluyor da hemen geri uyumaya çalışıyorum
Ya eczaci bana mutlaka sabah ic dedi ya sabah kahvalti oncesi ya da kahvaltidan 2 saat sonra dedi. Oyuzden bilemedim bi deniyim bakim olmadi aksama cekerim

X