Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Bugun çapadan aradılar. Yola cıktık. 13:00 de burada olacak şekilde gelin işlemleri ve yatışınızı yapıp doğumu başlatacağız dediler 😔 işlem çapada olacağı için ayrı bi tedirginim. Ayrı bi saçma duygusallık bastı günlerdir. Sanki bana birşey olacakmış gibi 🥺 duygusal bi moda girip cıkıyorum sürekli dua eder misiniz kızlar kolaylıkla sağlıcakla geçmesi için 🙏🏻
Canım dualarımız kalbımız senınle Rabbim yardımcın olsun sağlıkla çıkacaksın ınsallah her şey çok güzel olacak ama önce sen iyi ol🫶

Allah yardımcın olsun canım benim, kolaylaştırsın doğumunu, acını hafifletsin inşallah. Hiç kötü düşünme doğum sonrası hormonların falan hızla normale döneceği için atlatması daha kolay olacaktır inşallah. İmkan olursa kendini iyi hissettiğinde birkaç gün bir yerlere gidin eşinle, kafanızı dağıtın toplayın. Bebek düşüncesinden uzak kalın bir süre yapmak istediğin ne varsa onları falan yap o zaman diliminde. Sonrası için de çok güvenilir bir hekimle yolunuza devam edin inşallah 🙏🏻 Buraya her zaman yazabilirsin, bizi habersiz bırakma 🙏🏻
Sonrasındaki süreçte normal hamilelik gibi ilerliyormus. Lohusa gibi bi süreç geçirecekmişim. Kanamam vs baslayacakmıs. Sütüm gelmesin diye ilac vereceklermiş. Bazılarında ilaca rahmen geliyormus. Yani tek fark malum işte olumsuz sonuclanması.

Biz çapaya geldik sistemleri gitmiş hicbie işlem başlatamıyorlaemış sistemin gelmesini bekleyeceksiniz ilk defa böyle birşey yasıyoruz giderdi ama 5 dk da gelirdi diyorlar. İlk defa bu kadar uzun gitmiş yarına kadar bile gelmeyebilir çarşamba gelir ama herhalde diyorlar. Bekliyoruz. Bu kadarda aksilik olması ne bileyim ya hep düşündürüyor. Allahın evrenin işi mi diye

Sonrasındaki süreçte normal hamilelik gibi ilerliyormus. Lohusa gibi bi süreç geçirecekmişim. Kanamam vs baslayacakmıs. Sütüm gelmesin diye ilac vereceklermiş. Bazılarında ilaca rahmen geliyormus. Yani tek fark malum işte olumsuz sonuclanması.
Tabi kuzum her şeyi normal akışta yaşarsın, benim hani sonraki süreçten kastım yeniden bebek isteme döneminizde.. Siz önce bir bedensel, psikolojik olarak tamamen hazır olduğunuzda iyi bir hekimle ilerleyin o Recep hocaya güveniyorsanız o olabilir mesela..

Biz çapaya geldik sistemleri gitmiş hicbie işlem başlatamıyorlaemış sistemin gelmesini bekleyeceksiniz ilk defa böyle birşey yasıyoruz giderdi ama 5 dk da gelirdi diyorlar. İlk defa bu kadar uzun gitmiş yarına kadar bile gelmeyebilir çarşamba gelir ama herhalde diyorlar. Bekliyoruz. Bu kadarda aksilik olması ne bileyim ya hep düşündürüyor. Allahın evrenin işi mi diye
Haydaaa gerçekten o nasıl iş yaa, hastanede mi bekleyeceksiniz peki?

Haydaaa gerçekten o nasıl iş yaa, hastanede mi bekleyeceksiniz peki?
Valla suan hastanede bekliyoruz en az 3 e kadar bekleyin bi dediler. Bu aksiliğinde yaşanmıs olması tedirginliğimi iyice arttırıyor acaba birşey mi olacak filan bize mesaj mı verilmeye calısılıyor diye

Valla suan hastanede bekliyoruz en az 3 e kadar bekleyin bi dediler. Bu aksiliğinde yaşanmıs olması tedirginliğimi iyice arttırıyor acaba birşey mi olacak filan bize mesaj mı verilmeye calısılıyor diye
Kuzucum sen kaygılanma getirme aklına böyle şeyler, yanında kim var eşin dışında kimse var mı?

Evet yarı lohusa gibi bi süreç geçiyor. Prolaktin (süt) hormonu için dos...x diye bi ilaç veriyorlar. Hemen kesiyor merak etmeyin. Olumsuzu düşünmeyin. Hiç korkmayın. Sistemsel sorunlar her yerde olabiliyor öyle düşünün.

Kuzucum sen kaygılanma getirme aklına böyle şeyler, yanında kim var eşin dışında kimse var mı?
Eşim var. Süreç dogurma kısmı herkeste farklı günlerde sürelerde oluyormus oyuzden kimsenin gelmesini istemedim sancı cekerken. Dogum bitince gelmelerini istedim. kv bugun gelmek istedi gerek yok dedik. Yarın geliriz o zaman diye ısrar erti haberleşiriz dedik. Suan kimsenin olmaması daha iyi sanki

kızlar selam herkes iyidir umarım . ben bu plesenta previa için profösörden randevu aldım . üniversite hastanesinden . perinotologmuş . bakalım o ne diyecek . umarım kocaman bir yanlış anlaşılma vardır ve her şey yolundadır. endişe içinde günlerin geçmesi kötü oluyor. ama içim temiz kötü hissetmiyorum hiç . umarım sağlıkla vaktinde kavuşuruz kızımla. randevum perşembe günü. dua edin bana da :KK200:

kızlar selam herkes iyidir umarım . ben bu plesenta previa için profösörden randevu aldım . üniversite hastanesinden . perinotologmuş . bakalım o ne diyecek . umarım kocaman bir yanlış anlaşılma vardır ve her şey yolundadır. endişe içinde günlerin geçmesi kötü oluyor. ama içim temiz kötü hissetmiyorum hiç . umarım sağlıkla vaktinde kavuşuruz kızımla. randevum perşembe günü. dua edin bana da :KK200:
Canım detaylıda kime gittin? Eğer detaylı doktorun iyi biriyse ve sorun yok diyorsa endişe etme bence. Bir de eğer rahmi tam kapamıyosa endişe etme. Ben başta çok evhamlandım 18. Haftamda kendi kendimi yedim devlette prof bi perinatologdan randevu aldım o iyice moralimi bozdu. Çünkü dedi ki riskli gebeliğin son ayağı biziz en ufak bi sorun oldu mu bize sorulur dedi hak verdim. Sonra 21. Haftamda prof dr recep has a gittim detaylıya şükür bana plasentamın rahme 18 mm uzak olduğunu evet aşağı konumlu ama bir sorun teşkil etmediğini hatta normal doğum dahi yapabileceğimi söyledi.hani ola ki araştırma perinatologu en ufak bi olumsuzluk yansıtırsa çok da keyfini kaçırma diye söyledim, evet ihmal etme ama kanama falan da yoksa dikkat ederek akışına bırak bakalım. Rabbim yardım eder Allahın izniyle

Kızlar eğilip kalkmaya ne ölçüde dikkat ediyorsunuz benim arşiv kutusundan evrak almam gerekiyordu çömeldim yere biraz kutuya baktım falan oradaki yaşça büyük kadınlar bebek sıkışır o kadar zorlama falan dedi ama evde falan da ben lap eğiliyorum bazen rahatsızlık duymadığımdan ama dikkat edilmeli mi😄ya da yukarı rafa asılmamaya falan dikkat ediyor musunuz

Eşim var. Süreç dogurma kısmı herkeste farklı günlerde sürelerde oluyormus oyuzden kimsenin gelmesini istemedim sancı cekerken. Dogum bitince gelmelerini istedim. kv bugun gelmek istedi gerek yok dedik. Yarın geliriz o zaman diye ısrar erti haberleşiriz dedik. Suan kimsenin olmaması daha iyi sanki
Evet kimsenin olmaması inan daha iyi. Birileri olunca stresi artırmaktan başka bi işe yaramıyorlar Ah vah diyerek 😔

X