Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Asiklovir gebelik kategorisi b bir ilaç, mesela gebelikte vajinal enfeksiyonda kullanılan fitiller bile c kategorisinde. C kategorisi hiç arastırma yapılmamış gebelerde demek. B kategorisi yapılan araştırmalara göre belirgin bir risk tespit edilmediğini gösteriyor. Sana gecerse bebege de gecme ihtimali var diye olası riskleri elemek için verdiler anladıgım kadarıyla antiviral bir ilaç. Kar/zarar oranına göre kullanmanda sakınca görmemiştir. Ne olur ne olmaz diye ben olsam kullanırdım sanırım
ben de basladım ilaca ama içim rahat etmemişti kendi bagısıklıgım da iyidir normalde ben de bir dokuntu de cıkmadı belki col hafif gececekti ama dogum hastanesinde felaket sanaryosu çizilince kullanmaya basladım. ben yurt dısındaykm bir kaç doktora sordum aslında irlandalı doktorlsr (kendimin ve cocugumun aile hekimleri )daha ılımlı konusuyor sana kalmıs kullamak tarzında daha yatıstırıcılar. dogum hastanesinde hintli doktora denk geldim enfeksiyon uzmai yani oyle bir konustu ki su çiçeğinden ya ben ya bebek illa birimize birsey olacak hayati riskimi varmıs gibi bie büyüttü olayl. Ilac kullanirsam da risk olmayacakmis hic. korkudan hemen basladim ilaca

ben de basladım ilaca ama içim rahat etmemişti kendi bagısıklıgım da iyidir normalde ben de bir dokuntu de cıkmadı belki col hafif gececekti ama dogum hastanesinde felaket sanaryosu çizilince kullanmaya basladım. ben yurt dısındaykm bir kaç doktora sordum aslında irlandalı doktorlsr (kendimin ve cocugumun aile hekimleri )daha ılımlı konusuyor sana kalmıs kullamak tarzında daha yatıstırıcılar. dogum hastanesinde hintli doktora denk geldim enfeksiyon uzmai yani oyle bir konustu ki su çiçeğinden ya ben ya bebek illa birimize birsey olacak hayati riskimi varmıs gibi bie büyüttü olayl. Ilac kullanirsam da risk olmayacakmis hic. korkudan hemen basladim ilaca
Bence iyi yapmışsın bir sey mi olacak diye tedirginlikle yasamaktansa kullanmak en iyisi. Öyle sıkıntı olacak bir yan etkisi olmaz zaten

Hanımlar artan bel ağrıları yüzünden artık hayat kalitem düşmüş gibi hissediyorum yarım saat ayakta dursam yarım saat yatmam gerekiyor. Sırt üstü yatmamın mümkünatı yok pişman oluyorum sonra 😬

Hamile pilatesine başlamayı düşünüyorum doktorum da iyi olur dedi, aramızda pilates yapan var mı 🫶🏻
Ay ben de işyerimin dibinde kışın bir yer acılmış dün oraya baktım. Fizyoterapist bir kız acmış, tertemiz güzel bir yer. Hamile pilatesi için bireysel 8 ders 5000 dedi ya biraz cok geldi bana ama istanbulda rakamlar böyle galiba cok da bilmiyorum ama

Hamile şekeri olup olmadığının anlaşılması için 2. Si yapılarak anlaşıldığı için yapılacak doktorum suyuna ve kilo alımına göre çıkmaz diye düşünüyordu bu sebeple 50 cc li yapmıştı birde kan tahlili yapıldı demir ilacı yazdı doktor gynoferon yazmış kullanan var mıydı?
Ben gyno ferro sanol içiyorum. Bana sa ilk 50 CC yapacaklar bakalım kaç çıkacak benim ki

Benim hamiş kalmamda çok etkili bence pilates ya kanıtlayamam ama yemin edebilirim dkgmg çok sevmiştim, dediğin gibi değişiklik de oluyordu. Ama şimdi analık yüklendi bana herhalde "evde var" diyen analardan oldum 😅
Bende çok seviyorum çok fayda sağladı bana da ☺️ Senin bakış açın da bi mantıklı geldi şimdi ama 🤭😂

Ay ben de işyerimin dibinde kışın bir yer acılmış dün oraya baktım. Fizyoterapist bir kız acmış, tertemiz güzel bir yer. Hamile pilatesi için bireysel 8 ders 5000 dedi ya biraz cok geldi bana ama istanbulda rakamlar böyle galiba cok da bilmiyorum ama
Evet baya fazla benim fiyat aldığım merkezlerin neredeyse 2 katı, birkaç yerden fiyat aldım hemen hemen hepsi aynı burada ☺️

Benim hamiş kalmamda çok etkili bence pilates ya kanıtlayamam ama yemin edebilirim dkgmg çok sevmiştim, dediğin gibi değişiklik de oluyordu. Ama şimdi analık yüklendi bana herhalde "evde var" diyen analardan oldum 😅
ay bana da öyle geliyor. hamile kalmadan önceki 1 sene full pilates yapmıştım, aynı zamanda multivitamin de kullandım kadınlar için olanlarda folik asit falan da oluyor ya. bu ikisinin aşırı etkisi olduğunu düşünüyorum, hiç uğraşmadan bebiş oluverdi şükür 🧿🙏🏻

ay bana da öyle geliyor. hamile kalmadan önceki 1 sene full pilates yapmıştım, aynı zamanda multivitamin de kullandım kadınlar için olanlarda folik asit falan da oluyor ya. bu ikisinin aşırı etkisi olduğunu düşünüyorum, hiç uğraşmadan bebiş oluverdi şükür 🧿🙏🏻
Ben ovulasyon falan kullandım her önemli günü değerlendirdim, olmadı. Pilatese başlamamın 2.ayı tek ilişkiden oldu bebo 🥹

Hanımlar artan bel ağrıları yüzünden artık hayat kalitem düşmüş gibi hissediyorum yarım saat ayakta dursam yarım saat yatmam gerekiyor. Sırt üstü yatmamın mümkünatı yok pişman oluyorum sonra 😬

Hamile pilatesine başlamayı düşünüyorum doktorum da iyi olur dedi, aramızda pilates yapan var mı 🫶🏻
Ben önümüzdeki hafta başlıyorum, güncelleme yaparım :)

Evet baya fazla benim fiyat aldığım merkezlerin neredeyse 2 katı, birkaç yerden fiyat aldım hemen hemen hepsi aynı burada ☺️
İstanbulda her sey pahalı ya
Doktorumun klinigine fizik tedavi uzmanı doktor geliyor, fizyoterapist falan var. Fizik tedavi Doktoruna muayene olucam perşembe günü. Daha önceki kontrolumde fizyoterapist kız elle muayene etti bende hafif bir skolyoz var. Skolyozdan ötürü legen kemigimin bir tarafı asagıda diğeri biraz yukardaymış. Aldıgım nefes de diyaframa inmiyormuş. Bir doktor muayene etsin de muhtemelen fizik tedaviye başlıcam pelvik taban egzersizleri falan yaptırcaklar rahat dogum için de dogru nefes ve pelvik tabanın güclenmesi önemliymiş gec kalmadan başlamam lazım sanırım

ben gitmiştim canım hatta özeldeki doktorum gitmemi söylemişti. burası çok pahalı devlette yaptır istersen demişti. devlette de kadın doğumdan randevu aldım. genel kontrol için geldim hocam sağlık ocağında bazı testler eksik olabiliyor demiştim. yapmıştı tüm tahlilleri. ben sıkıntı yaşamadım yani.
Teşekkür ederim iyi oldu gitmem özeldeki doktorum uzakta artık devletteki doktorda çok iyi davrandı gel buraya da arada tahlillerimi yaparız son zamanlarda Nst için sık sık şehire gitme dedi iyi oldu yani 😊

Ben elcin demirelin videolarindan yapiyorum

Kızlar benim bu ara hep ilişkiden sonra çok hafif kahverengi akıntım oluyor devamı gelmiyor bebeğin hareketlerini hissediyorum elimde Progestan var fitil olarak kullansam mi acaba ?
Her ilişkiden sonra gelmesi ilişki nedeniyle olduğunu düşündürdü bana. İsterseniz bi doktora danışın yasaklayabilir. Biz gebeliğin başından beri asker arkadaşı olduk😄😄. Başta düşük tehlikesi vardı lekelenmelerim oluyordu o süreçte 3 ay yasaktı. Sonra da ben cesaret edemedim. Kaldık öyle.😄

Bir de gebe okulunda gebeyken yakınlaşmalarda muhakkak prezervatif kullanılması gerektiğini söyledi ebeler. Spermler rahim ağzını yumuşatıyormuş. Mutlaka bilen vardır ama paylaşayım dedim. Ben yeni öğrendim

X