Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Tontik olabilir de olmayabilir de 😅 soylenenlerin %20 altı ya da üstü çıkabiliyor. Benim 38. Haftada 3900 görünüyordu kızım hatta doktor emin olmak için radyologa gönderdi. O da aynisini söyledi 2800de doğabilir 4500 da gelebilir dedi. Sonuç 3 kilo doğdu 🤣🤣
Benim kızımın da öyleydi hatta 4.5 olabilir dediler suni sancıyla başlatalım riske atmayalım dediler doğumu öyle başlattılar sonuç 4 kilo doğdu 😁 yanılma payları çok oluyor. Bebek kilolu diye şeker çıkmayabilir. 4 kilo kızım ama hiç şekerim olmadı.

Hanımlar tetanoz için randevu almaya gerek var mı sağlık ocağından? Doktoru görecek miyiz yani yoksa direkt gebe izleme mi gidiliyor

Hanımlar tetanoz için randevu almaya gerek var mı sağlık ocağından? Doktoru görecek miyiz yani yoksa direkt gebe izleme mi gidiliyor
Öncesinde tarih verilmediyse gidip bir sor canım bence.Bana tarih verilmişti yine de önce doktoruma girdim bana gelmene gerek yok ama elimizde aşı var mı şuan bilmiyorum dedi bende bana bu tarihte gel dedi diyince o zaman aşıyı hazırlamıştır dedi.Her yerde aynı mıdır bilmiyorum ama

Evet, gebelik şekeri tanısı aldığınızda hepsi yasaklanıyor. O yüzden bi uzmanla çalışmak önemli bence, allah korusun öyle bir durum çıkarsa yallah diyetisyene giderim ben 🥲
O zaman ben aç kalırım artık zaten birşey yemiyorum 22+6 oldum eksi 1 kilo ile devam ediyorum 😂 inşallah çıkmaz bende bugün baya susadım ağzım kurudu korktum şekerden den

Benim ki şöyle oldu zaten kendileri aradılar direkt hemşire odasına gel dediler eğer ki o gün kan vericekseniz aynı zaman da o sizin yerinize doktorun yanına gidiyor barkod alıyor veya Bi kere bana sende gel demişlerdi sonra kan almaya geçince beni alıyorlar hemen, ikinci doz da ise tahlil vermediğim için doktorun yanına gitmedim direkt hemşire odasına gittim vurdu eve döndüm bazen diyorum gitmişken ilaçta yazdırayım benim aile hekimi yazmıyor kaydını labavotuarda olarak açmışım vs diyor başka gün gel yazayım diyor bende o yüzden kendim hiç uğramıyorum yanına ekstra 😂

Bu detaylı adı üstünde detaylı evet ama ben bu kadar detaylı görüneceğini bilmiyordum ya, çok şaşırtıcı geldi bana. Mağaramdan yeni çıkmış gibiyim fkfk
BANA en çok beyin ve kalp tuhaf gelmişti baya uzun dakikalarca ona baktılar şekli de görünce çene sanmıştım sanki çene kapanıp açılıyor doktor kalbi demişti yanlış hatırlamıyorsam beyni de olabilir 🤣

Kızlar hediyelikleri magnet hariç kendim yapmaya karar verdim.Çikolata için baskılı kutu ve etiket,kolonya için de etiketleri bu şekilde seçtim.Fiyat olarak da uygun geldi belki aramızda yapmak isteyen varsa fikir olur🥰

Eklentiler

• IMG_20240813_194040_586.jpg
    IMG_20240813_194040_586.jpg
    40,1 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20240813_194037_152.jpg
    IMG_20240813_194037_152.jpg
    16,5 KB · Görüntüleme: 44
Bende hastaneyi aradım fiyat ve tss karşılıyor mu diye sordum ikisini de yanıtlamadılar🫠🫠 sigortaya ulaşmakta işkence olduğu için canım kızlar sizlere sormak istedim 😂 zaten detaylı beni sarstı fiyat olarak şekere de vermek istemiyorum yani tssnin anlamı kalmaz zaten bunu da karşılamazsa 😂
Ben salı günü gideceğim şeker yüklemesi için eğer sizin daha sonraysa haber ederim. Ama ücretsiz olduğuna eminim. Detaylıya ben eğitim araştırmada girdim o yüzden özele ücret ödemedim. Öyle bir saat falan sürmedi 15 dk ancak. Doktor da radyologtu ama deneyimli bir doktor o yüzden güvendim açıkcası. 🙄

X