Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Onlar hamilelik oncesi basliyorlar hayat rutinleri oylr oyuzden de hamilelikte baslamiyorlar yani. Yalan o

Y
Genelde alt baldırın kasılıyor canım, oradaki kaslar kasıldıkça 1-2 dakika kıvranıp duruyorsun. Öyle uzun süreli sancı gibi değil. Hiç krampın olmadı mı kıskandım
Ben gebelikten önce de mesela kendimi esnetirsem bacağım kaskatı kesilir ağrı girer çok korkarım neden ne olduğunu anlamam sonradan ne olduğunu öğrendim kramp oymuş doğru, biliyorsam bende çok çok sık oluyor maalesef o yüzden gebelikte fazla vucüdumu germiyorum yavaş hareket ediyorum çok çabuk kramp giriyor bana, şu sıralar boydan boya bacağım çok sancı yapıyor o zorluyor beni

Evet canım o, gece falan özellikle esneyince çat diye kasılıyor. Ben de pilatese başlamadan önce koluma sırtıma boynuma bile kramp girerdi kasları çalıştırınca azalıyor aslında ama çalıştırmıyorum demek ki şu an bacağına neden sancı giriyor peki sordun mu

Evet biz kabullenip birçok şeyi yola devam etmeyi düşünüyorduk kıyamıyorduk. Perşembe cuma hastanede yazılan rapor ile cumartesi doktorumuza gittik ve raporda yazılanlara he evet dedi geçti ekstra birşey eklemedi. Pazartesi ve salı gittiğimiz doktorlar ekstra 4 tane daha buglu ekledi. Doktorların kararı en başından beri netti biz kabullenmemiştik, pazartesi salı söylenen o bulgunun bir tanesi zaten doktorların net olan kararının bizim içinde net olması gerektiğini söylediler. Ama dediğin gibi biz kendi doktorumuza gittiğimizde o önemli bir bulguyu bile görmedi -raporda yazanları bile görmekte zorşandı- ve biz o durumda devam etme kararı almıştık doktorların tespitlerine rahmen. Başka doktorlara gitmesek bu kesinleşmeyecekti ve biz bir çok aile gibi bunu doğumda öğrenecektik çok zor çoook. Çevremdeki herkes şuan 1 doktora bundan sonra asla gitmem diyor. Bu doktoru öneren arkadaşım kendini suçluyor keşke önermeseydim diye. Kv hala olayın ciddiyetinin farkında değil hep sağlıksız diyorlar doguyor sağlıklı çıkıyor allahtan ümit kesilmez diyor. Herkesten cok biz istiyoruz dünyaya gelsin ama herkese konusmak ne kadar basit onu görüyoruz bu süreçtede. Bi arkadaş bana demişti ki doktor kararıyla bile alındıgını soyleme kalbi durdu alındı diyin çevredekiler hep konusur. Bunu mu yapsam acaba bilemiyorum. Yalan söylemekte hic tarzım değil ama laf anlatmakta yoruyor.

Günaydın 2 hafta sonra yaptıracağım doktorum aç gelmemi söyledi

Hayır sormadım. Özellikle üç ay bitince yaşamaya başladım üzerine basamıyordum belimden kaynaklı bacağıma vuruyor bence Bi kere sormuştum doktora normal dedi. Muhtemelen bende bel fıtığı var bence şuan karnım çıkmadığı için sırtıma belime değil de bacağıma vuruyor, hep bacağımdan çekiyorum zaten krampta bacağıma giriyor demek oda hareketsizlikten

Evet biz kabullenip birçok şeyi yola devam etmeyi düşünüyorduk kıyamıyorduk. Perşembe cuma hastanede yazılan rapor ile cumartesi doktorumuza gittik ve raporda yazılanlara he evet dedi geçti ekstra birşey eklemedi. Pazartesi ve salı gittiğimiz doktorlar ekstra 4 tane daha buglu ekledi. Doktorların kararı en başından beri netti biz kabullenmemiştik, pazartesi salı söylenen o bulgunun bir tanesi zaten doktorların net olan kararının bizim içinde net olması gerektiğini söylediler. Ama dediğin gibi biz kendi doktorumuza gittiğimizde o önemli bir bulguyu bile görmedi -raporda yazanları bile görmekte zorşandı- ve biz o durumda devam etme kararı almıştık doktorların tespitlerine rahmen. Başka doktorlara gitmesek bu kesinleşmeyecekti ve biz bir çok aile gibi bunu doğumda öğrenecektik çok zor çoook. Çevremdeki herkes şuan 1 doktora bundan sonra asla gitmem diyor. Bu doktoru öneren arkadaşım kendini suçluyor keşke önermeseydim diye. Kv hala olayın ciddiyetinin farkında değil hep sağlıksız diyorlar doguyor sağlıklı çıkıyor allahtan ümit kesilmez diyor. Herkesten cok biz istiyoruz dünyaya gelsin ama herkese konusmak ne kadar basit onu görüyoruz bu süreçtede. Bi arkadaş bana demişti ki doktor kararıyla bile alındıgını soyleme kalbi durdu alındı diyin çevredekiler hep konusur. Bunu mu yapsam acaba bilemiyorum. Yalan söylemekte hic tarzım değil ama laf anlatmakta yoruyor.

Merhaba çok üzüldüm çok zor Bi süreç rabbim yardımcınız olsun, umarım güzel günlerin sizi bekliyordur zor ama geçiyor Bi anne için çok zor Bi durum biz gebeliğimizi öğrenir öğrenmez annelik yükleniyor bize zaten kimse evladımız bizden daha iyi düşünemez, rüyanıza da çok etkilendim demek doğru karar vermişsiniz buda rabbim in verdiği Bi imtihan ama geçekten insanı yoran yıpratan etraftaki yorumlar arkadaşın iyi fikir vermiş bence de öyle söyleyin kapatın insanların ağzını, zaten hiç yorum yapmaya hakları yok kimsenin de işte kimseyi susturamıyoruz maalesef

Offf, dün tartılayım dedim tartıdaki rakamı görünce şok oldum meğersem pili eskimiş bütün akşamıma sebep oldu namussuz bu enerjisizlik beni bitiriyor ya, pilatese başlayacağım şimdi biraz faydası olur umarım. Sonbahar da gelsin artık yeter çok sıcak

Bütün güzellikler seni ve eşini bulsun inşallah gönlü güzel arkadaşım . içim yandığında ettiğim bi dua var ''ve ehlifni hayra minha'' allahım başıma gelen bu sıkıntıyı daha güzeliyle telafi et diye . rabbim çok daha güzel kapılar açsın size. ömrünüz hep çiçek bahçelerinde geçsin . hayırlı sağlıklı doğru zamanda evlatlar nasip etsin . allaha emanet olun arada uğra özletme kendini

Ya bu dis kundak almak gerekiyor mu ? 2 gunde bir bu soru kafamda hortluyor astoronot aldim ama onu hemen dogar dogmaz giyemez bi tik buyuk. 2-3 aylik gibi kalibi .
Ben dış kundak aldım yanlışlıkla 3/7 ay almışım battaniye niyetine sararım ona bebek kıyafetleri çoğu yazlık olduğu için bebek küçükken kışlık kalın giydirmek çok zor oluyor diyor tecrübeli anneler bende o yüzden aldım dış kundak dışarı çıkarken hemen battaniyeye ve ona saracam daha basit oluyor

Her şey yolundadır inşallah

Bizim ülkemizde insanlar çok hadsizler çok saçma şeyler söyleyebilirler günah o da bir sınav diyecek kadar saçmalayabilirler eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsan öylede diyebilirsin çünkü gerçekten akıl almaz hadsizlikteler bunu söyleme hakkını kendilernde bulanlar olabilir yaşlılar falan. Zaten zor bir süreç olacak birde insanların aptallıklarıyla uğraşıp canın sıkılmasın

Ya bu dis kundak almak gerekiyor mu ? 2 gunde bir bu soru kafamda hortluyor astoronot aldim ama onu hemen dogar dogmaz giyemez bi tik buyuk. 2-3 aylik gibi kalibi .
bence battaniye tarzı bir şey almak daha mantıklı yani battaniye zaten alacağız da jhjdh dış kundak belli dönemlik ma batttaniye her dönem kullanılır

Bana çok kullanışlı geldi ya, kış bebesi çünkü hastaneye falan giderken el kadar bebeleri kat kat giydirmek çok zor olur buna soktun mu bitti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…