Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
@Orangegreysky
Sonlandırma önerdiler beklemeden
Foruma sürekli girip okuyorum umarım hayırla sonuçlanır demekki bu ikili testler falan çok önemli değil böyle bir çok sıkıntı varken nasıl hiç bir şey görülmez ki kendi doktoruna acayip sinir oldum sonlandırma yazmışsın eğer bebek doğarsa ameliyat ya da başka bir imkan yok muymuş acaba ya

Gayet güzel bende birtane hamile tayt alıcam zaten sweatshirtlerim hep oversize kışı da öyle geciririm

Evet oluyor benim de ilkinde de oluyordu. Sorun olarak görmüyor doktorum çok çok sıklaşmadıgı sürece
Kacinci haftalarda olmusdu cnm ben 22 deyim bide alaturka tuvalet kullanmak sorun olurmu acaba ya tup bebis olunca heralde bilmiyirum daha cok evham yapiyorum memleketdeyim burda alaturka var mecbur kullaniyorum baska yok acaba sorun olurmu ki

Kacinci haftalarda olmusdu cnm ben 22 deyim bide alaturka tuvalet kullanmak sorun olurmu acaba ya tup bebis olunca heralde bilmiyirum daha cok evham yapiyorum memleketdeyim burda alaturka var mecbur kullaniyorum baska yok acaba sorun olurmu ki
Ekstra bir risk yoksa sorun olacağını sanmıyorum. Benim 18-19. Haftalardan beri oluyor sertleşme daha erken de olabilir hatta

Bugunkü doktorun gördükleriyle maalesef diyor. Hatta dogumdan sonra bile anomaliler ortaya cıkabilir dedi. özel labda amniyosenttezden microarray ve wes testi versek ve sonucları temiz cıksa devam şansımız var mı dedim. Benim size önerim sonlandırmanız hicbir anomali düzelmeyecek. Ultrasyonda %70ini saptayabiliyoruz doğumdan sonrada cıkabilecek anomaliler olabilir dedi. Nasıl beyinle öi alakalo dedim hayır beyni zaten hicbirzaman öngöremeyiz. Kas iskelet sistemi vs bircok farklo fiziksel rahatsızlıgında sonradan cıkabileceğini söyledi

Yani 2litestim temizdi benim doktorlarda temiz olmasına şaşırıyor. Hatta fetaldna yaptırmıs olsaydım ve temiz cıkmıs olsaydı yine yeterli görmüyorlarmıs. Muhtemelen genetik bi sıkıntı cıkmayacak. Ama sıkıntı neden kaynaklanıyor suanda bilmiyoruz belki bebekte olan bir enfeksiyon olabilir ekstra enfeksiyon testleride calıstır dedi bana.

Son düzenleme:
Maaalesef. Doktorlara sordugumda cok doktoru suclamak istemiyorlar göremeyebilir olabilir filan diyorlar. Hatta yaptıgı yorum bak sehir hastanesi benim gördüğüm 4 tane şeyi görmemiş mesela demesi oldu. Ama bu kadar anomaliden 1 tanesini en azından önceden görebilmeliydi diye düşünüyorum. Demin karsıma bi tıp dökümanı cıktı. Dökümanda bircok major anomalinin 11-14.hafta arasında en az %50 oranında saptanabildiği yazıyor kalpte dahil

Sesinize ancak ses verebiliyorum, dualarımdasınız Rabbim hakkınızda en hayırlısını nasip etsin inşallah

Sesinize ancak ses verebiliyorum, dualarımdasınız Rabbim hakkınızda en hayırlısını nasip etsin inşallah
Cok teşekkür ederim Allah razı olsun İnşallah yarın gideceğimiz doktor bu duyduklarımızdan farklı ve güzel seyler soyler. Tek umudumuz o şuanda yarını bekliyoruz

genetik bir problemi olmasindansa bebekte enfeksiyonda gelismis olabilir mi dediler dogru mu anladim?
Senin icinden ne geciyor? Cevaplar seni tatmin etti mi? Dogunca kesinlikle yasamayacagini ya da bir cok anormalisi olacagini mi dusunuyorsun yoksa icinden bir ses tedavi edilebilir mi diyor?
Aslinda en onemli sorun gebeligin ilerlemis olmasi. Keske keske onceden saptanabilseydi.

Bu anomaliler genetik bozukluk dışında bebekte oluşan enfeksiyonlar sonucundada olabilir dedi. Mesela en bilindik toksoplazma gibi binlerce fsrklı ceşit bakteri saydı. Yani genetik testler temiz cıksada bu anomaliler düzelmeyecek ve gelişmeyecek Bu bebek için yapabileceğin birşey yok, sen sadece sonraki gebeliklerdeki yol haritanı cizmiş olacaksın dedi. Herşeyi ameliyatlarla düzeltmeyede çalışsan -düzeltemeyecekleri kabullensen- dogumdan sonrada farklı anomaliler cıkabilir dedi.

Bu doktor gercekten çok iyiydi aşırı tatmin olduk. Bize açık açık şeffaf bir şekilde herşeyi anlattı saklamadan. Hatta eşim bundan sonra bu doktora gelelim dedi. Ama yine de soylenenleri bi tarafım kabullenemiyor.
Capa mezunu oldugu için recep hocayı tanıyormus zaten o seni kurula sokar ordanda sonlandırma kararı cıkar maalesef dedi.
Yarın recep hocanın muayanesini bekliyorum şuan bizim için son umut gibi birşey son noktayı recep hoca koyacak diye bakıyoruz.

Ya patlıcan yemeği yaptım, biberim acı biber ama yemeğin içinde 3 tane var asla yerken bu kadar yakmıyor. Anlamadım ben de
Ay benim elim de bir misafirlikte kullandığım sıvı sabundan sonra acayip hassaslaşmıştı. Limon sıkmak vs zulüm gibi olmuştu. Sıvı sabun baya etkiler beni belki sana da öyle olmuştur. Sana acı gelmiyordur ama derinde bir hassasiyet söz konusudur. Bol nemlendir çiçeğim geçmiştir inş

peki bebekte enfeksiyon gelismesi zor bir ihtimal degil mi enfeksiyon uzmanindan gorus mu alsaniz acaba. cunku sende bir hastalik olmadi hic degil mi bir enfeksiyon durumu gecirmedin bebege gecebilecek.. hamileligin en basinsa toksoplazma tarzi testleri en basindan yapiyorlar en sik rastlanabilcek seyleri ona gore orda bagisiklik gelismemisse doktorlar uyariyor. Yani insanin kafasinda bin turlu soru olabilir tabiki bunlara verilecek cevaplar sonraki gebeliklerin icin cok onemli bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…