Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Hala kıyafet almayan varsa hepsiburada civilde indirim var canlar baya uygun oluyor bende dünkü mesajlarda gördüm acaba hepsi premium alsam mı diye ama daha önce almıştım bir liraya iptal etmiştim şimdi 40 lira ücret çıkıyor mantıklı mı bilemedim %3 para kazancı diyor alışverişlerde keşke bebek arabası alırken üye olsaydım şimdi bir sürü alışveriş yapıcam ha ondan kargo bedavayada gelir diye düşündüm

Civil'in ürünleri çok tatlı, hepsi %100 pamuk değil bu arada ben aldıktan sonra fark ettim öyle bi hassasiyetiniz varsa (yenidoğan değil de daha 6-9 ay) ona dikkat edebilirsiniz

merhaba guzel anneler :) ya sizlere birsey soracağım bu hafta sonu söle bır durumla karsılastım yasayan varmı . ılk oglum sezeryan oldu .suan 20 haftalıgız ama benm sezeryan yerlerımde estetık olduu dıkış yok ama yanma yapyor . yani öle hafof yanmada olmadı ara ara oluyor bole bı duurm yasayan varmı

Kademesiyle yataga esinlenir sanırım çok extrem bir yükseklik yoksa ben esitlemistim ilk ay hariç hiç yataktan çıkmak zorunda kalmadım alıp emzirip koydum yerine.
Yani gece uykuları birbirinden beter iki kızım vardı ilkinde park yatak almıştım o zamanlar anne yanı park yatak yoktu. Gecede 10 kere uyanınca bebegi kaldır indir cok zor oluyordu hep yanımda yattılar mecbur. o yüzden su an anne yanı olmak zorunda ahşapların da kalitesini bilemediğim için alınmış denenmiş bir marka olsa iyi olcak benim için

Benim 5 sene olacak sezaryen olalı oyle bir sey yaşamadım. Şimdi de normal dogum istedigim için doktorum ultrasonda kesi yerimi incelemişti bir sıkıntı gözükmüyor dedi. İdrara sıkışık gittim dikiş yerlerini incelemesi için sen de muayenede bir doktoruna sor istersen

benım 8 yıl oldu bu hafta kontrolumuz var . soracagım . bebek benım asagıda tekmelrını asagıya vuryor acaba ondanmı dedım ama bılemdım . sezeyan oldugumdada 1 ay kadar hep yandı yeri cok zor gectı . ben normal duusnmyrm . ama seezryandada cok zorluk yasadım bakalım kısmet son zamanlara bağlı artık :)

Ben 23. Haftamdayım ama temmuzun başından beri dışardan görüyorum tabi benim kilom fazla yoktu 48 le hamile kaldım şuan 53 buçuk olmuşum ayımla orantılı gidiyorum
Ben en son 48 olduğumda lisede değildim öyle diyeyim peki her gün aynı şekilde hareketli mi, benim bazen baya hissedecek şekilde ama mesela dün hiç anlamadım hareket falan

Valla bi deli cesareti normal cok istiyorum. İlk dogumum da normaldi cünkü, 2. Makat geliş oldugu için mecbur sezaryen oldu ilki normal oldugu için sansın yüksek dedi doktorum zaten hep ssvd yaptıran bir doktor kendisi. Sezaryan kimle konuşsam arkadaşlar kardeşim hemen ayaklandım oyle agrım sızım olmadı dedi ama ben cok agrı cektim ya o yüzden olabilirse normal denicem olmazsa da cok zorlamam zaten kısmet saglıkla gelsin de.
Tekmelerden de oluyordur belki doktora bir sormak lazım bir de yapışıklık falan daolabiliyormuş dikiş yerinde

Civil'in ürünleri çok tatlı, hepsi %100 pamuk değil bu arada ben aldıktan sonra fark ettim öyle bi hassasiyetiniz varsa (yenidoğan değil de daha 6-9 ay) ona dikkat edebilirsiniz
Sen dedikten sonra elimdekilere özellikle baktımda çoğu %100 de bazıları %95 pamuk %5 elastan diyor oda lastikli olduğu için muhtemelen diye düşünüyorum gerçi ben 6-9 ay almadım civilde onu demişsin

ben de sezaryandr cok zorlandım. normal dogum istiyorum ama sezeryan sonrası korkutuyor biraz 4 sene geçti gerçi aradan

Sen dedikten sonra elimdekilere özellikle baktımda çoğu %100 de bazıları %95 pamuk %5 elastan diyor oda lastikli olduğu için muhtemelen diye düşünüyorum gerçi ben 6-9 ay almadım civilde onu demişsin
Ben civildekilerin çoğunu büyük aldım ya, o da tabi 50-50 değil de dediğin gibi %5-10'luk oranlarda fark ediyor. Yenidoğanlarda %100 pamuk olmazsa huysuz oluyormuş çocuk (bilimsel açıklamasını okudum da unuttum böyle söyleyince kocakarı inancı gibi oldu djfkfk) ondan dedim

Şimdi yeniden bir şeyler söyledim bakalım nasıl gelecek baya uygundu 0-1 ay 3 tane takım oldu iki tanede hastane çıkış alırım yeter galiba ilk bir ay için o değilde benim 1-3 ay arası yok onu almam lazım galiba

Eklentiler

• IMG_0134.png
    121,2 KB · Görüntüleme: 54
Hastane çıkışı 2

0-1 ay
1 body
4 zıbın takım
1 prematüre zıbın

1-3 ay
7 body
Astronot tulum

2-4 ay
2 eşofman takım
2 zıbın kısa kol

3-6 ay
2 zıbın uzun kol
2 alt üst takım
1 zıbın seti

6-9 ay
2 body uzun kol
3 tulum
1 patikli tulum

9-12 ay
1 alt üst eşofman
1 zıbın

1 dış kundak
1 çift kat müslin
1 4 kat müslin
6 müslin
6 ağız mendili

Bende en son şunlar vardı daha almadım bunun üstüne, ne eksik kafam almıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…