Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Aslında hepsi birbirine benziyor. Model de yapi da ayni gibi. ben alalı 5-6 sene oldu. Simdikiler de ayni. Boyutuna ve kademesine göre karar vermek lazım. İhtiyacınıza göre. Bu sefer güzel olur umarim gece uykuları. 🙏 benim kızımda çok rahattı oglusum da öyle olsun diye dua ediyorum 😅
Amin en cok dua ettiğim sey valla güzel güzel uyusun, saglıklı dogmasından sonra ☺️

Ben de korkmuyor değilim ama ameliyat daha fazla korkutuyor acıkcası. Bir de doktoruma ve ebesine de cok güveniyorum inş başarabilirim ☺️
aynen ameliyat beni de cok korkutuyor hiç sezaryan taraftarı değilim. Ters gelişli oldugından sezeryan olmustım zorunlu olarak ama yani sonrası cok zorlu geçti.
normal dogum istiyorum aslında açılmam da iyiyse annem iki kez normal dogurmus cok kolay açılmasıda iyi olmus. genelde anneye benzer derler ama ben sımdı sezaryenden sonra biraz korkuyorum acıkcası

Şeker yüklemesi konusunda kararsızım doktorum yapman gerekiyor dedi korkma birşey olmaz dedi küçük Bi şişe su verdi Bi sonra ki randevu zamanımda içeceğim 250 ml kadar yapanlar ne kadar içti acaba kaç ml içtiler bide yapanların hepsinde şeker çıktı mı bazen düşünüyorum o içecek insanı yanıltıyor mu olmayan şekeri gösteriyor mu, bide yapacağınız ay şekeri azalttınız mı doktor yanılmasın diye, süreç bide nasıl ilerliyor kaç saat aç kalınıyor benim randevu 9 da bana 8 de iç buraya gel dedi hemşire sonrası nasıl ilerleyecek acaba

ilk cocugumda hepsini yaptım cam rende evde yogurt evde peynir yok blendar kullanma çatalla ez vs. eger ekstra isiniz yoksa yapin tabi ama bu sefer benden paydos😂 gerek yok ya gordum ki bu derece incelemeye. zaten hem calis hem evde buyuk cocugum var hem bebek yetisemem bunlara. eski usul devam ben evde ne varsa hangi mutfak esyasi nasil kolay oluyorsa oyle yedirecegim 🙂

ilk cocugumda hepsini yaptım cam rende evde yogurt evde peynir yok blendar kullanma çatalla ez vs. eger ekstra isiniz yoksa yapin tabi ama bu sefer benden paydos😂 gerek yok ya gordum ki bu derece incelemeye. zaten hem calis hem evde buyuk cocugum var hem bebek yetisemem bunlara. eski usul devam ben evde ne varsa hangi mutfak esyasi nasil kolay oluyorsa oyle yedirecegim 🙂
catalla ezme kismi iyi oluyor gerci cocuk bleander a alisiyor yoksa ama sonunda hepsi ayni kapiya cikiyor 3 yas civari benzer seyler yiyorlar

Ben ek gıdada çok korkuyorum ya. Kayınvalidem geçen gün blenderdan geçirince çenesi gelişmez dediler geç de olsa çiğniyor işte bak falan dedi, hiç istemiyorum öyle alışsın :KK43:

Hala kıyafet almayan varsa hepsiburada civilde indirim var canlar baya uygun oluyor bende dünkü mesajlarda gördüm acaba hepsi premium alsam mı diye ama daha önce almıştım bir liraya iptal etmiştim şimdi 40 lira ücret çıkıyor mantıklı mı bilemedim %3 para kazancı diyor alışverişlerde keşke bebek arabası alırken üye olsaydım şimdi bir sürü alışveriş yapıcam ha ondan kargo bedavayada gelir diye düşündüm
Lila, Çağrı merkezini bi arayıp sorsana hepsiburada premium kredi kartı var, onu cıkarttırabiliyor musun? Cıkartırsan premiumdan tekrar yararlanabiliyor musun?

aynen ameliyat beni de cok korkutuyor hiç sezaryan taraftarı değilim. Ters gelişli oldugından sezeryan olmustım zorunlu olarak ama yani sonrası cok zorlu geçti.
normal dogum istiyorum aslında açılmam da iyiyse annem iki kez normal dogurmus cok kolay açılmasıda iyi olmus. genelde anneye benzer derler ama ben sımdı sezaryenden sonra biraz korkuyorum acıkcası

Ay ben anneme benzemedim allahtan. Biz 4 kardeşiz hepimiz sezeryan ben en büyüğüm bir türlü gelmek bilmemişim zamanı gecince de suni sancı falan tık yok 0 acılma öyle olunca sonrakiler de hep sezaryan. Ben ilkinde acılma ve sancıyla gitmiştim neyse ki umudum var bunun içinde. Su an 24 hafta olucam bebek hala ters ayaklar asagıda inş bu da dönmemezlik etmez ondan endişeliyim biraz

Bugun 16:00-20:00 arasında randevum var. Beni bir araya sıkıştırmaya çalışacak doktor. eşim perşembe cuma izin aldığı icin bi de yarın istanbula gideceğiz yine izin alacak diye bugun izin alma ben arkadasımla giderim demiştim. Deminde arkadasımla konustum, ben köydeyiö hala dönemedim gelsemde sana yetişemeyebilirim başka ortak arkadaslarımız var onları mı arasan acaba diye şey yaptı. Bende dedim kimseyi rahatsız etmek istemiyorum. Ben giderim dedim. Eşimede söylemedim. Eşimde demin aradı. İşyerindeki arkadaşları sormuş durumu konusuyorlarmısz bugun randevusu var arkadasıyla gidecekler yarında izin alcam istanbula gidicez demiş. İşyerindeki arkadaslarıda beni tanıyor yemek organizasyonları düğün halısaha vs bir araya gelirdik. tüm arkadaşlarıda kızmıs bu zor zamanda yalnız mı bırakacaksın yanında olman gerekiyor arkadası olsada seninde bukunman gerekiyor diye. Eşimde bu sıralar cok izin aldım alacagım cok goze battım demiş.onlarda bu durum gözlerne batıyorsa batsın oyle sey mi olur bu önemli yalnız bırakmaman gerekir diye. Zorla izin aldırmışlar eşime🥹 aşırı duygulandım yaaaa. Bi de cogu erkek aralarında sadece 1 tane kız çalışan var. Bu kadar hassas düşünmeleri eşimi zorla yanıma yollamaları 🥹🥹 gözyaşım pıt

Kızzzlarr hastane çıkışı için bu modeli çok beğendim ama fiyat sanki biraz fazla mı siz aldınız mı böyle işlemi müslin birşeyler istiyorum 🤗

Eklentiler

• IMG-20240812-WA0004.jpg
    IMG-20240812-WA0004.jpg
    83,3 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG-20240812-WA0003.jpg
    IMG-20240812-WA0003.jpg
    95,3 KB · Görüntüleme: 66
Şeker yüklemesi konusunda kararsızım doktorum yapman gerekiyor dedi korkma birşey olmaz dedi küçük Bi şişe su verdi Bi sonra ki randevu zamanımda içeceğim 250 ml kadar yapanlar ne kadar içti acaba kaç ml içtiler bide yapanların hepsinde şeker çıktı mı bazen düşünüyorum o içecek insanı yanıltıyor mu olmayan şekeri gösteriyor mu, bide yapacağınız ay şekeri azalttınız mı doktor yanılmasın diye, süreç bide nasıl ilerliyor kaç saat aç kalınıyor benim randevu 9 da bana 8 de iç buraya gel dedi hemşire sonrası nasıl ilerleyecek acaba
Şeker yüklemesini kaçıncı haftada yaptırcaksın benim doktor 24 de gel dediydş haftaya randevum bakalım benim şekerim olduğunu zannetmiyorum ama belli de olmaz tabi gizli şeker varsa da ve bebeğe zararlıysa kesinlikle yaptırılması lazım

Ben ek gıdada çok korkuyorum ya. Kayınvalidem geçen gün blenderdan geçirince çenesi gelişmez dediler geç de olsa çiğniyor işte bak falan dedi, hiç istemiyorum öyle alışsın :KK43:
Aynen onu bende gördüm daha doğrusu arkadaşlarımdan biri yaptı bunu blenderdan geçirerek verdi hep sonrasında çocuk taneli şeyleri hep reddetti çok zorlandı normal yemek vericem diye bence geçmişte blender mı vardı çiğneme refleksiyle geliyor çocuk illaki olucak bazı şeyler

Blender en kötüsü maalesef ya, ben blender bebesiyim hiç abartmıyorum ilk pütürlü çorbamı ve taze sıkılmış portakal suyunu 20 yaşında falan yedim 😂 annem tarhanayı falan blenderdan geçiriyordu bana, direkt öğürüyordum 20 yaşıma kadar çok komik. Taneli yemeklerle aram hiçbir zaman iyi olmadı. O yüzden ben hiç düşünmüyorum blender meselesini. Blw ile başlayıp uzun süreli red yaşayan bebek de görmedim, uğraşacağım biraz yapacak bir şey yok. Bu hafta ek gıda kitaplarını alıp okumaya başlarım doğumdan sonra vakit kalmaz muhtemelen. Kuzenim de çocuğuna her şeyi blenderdan geçirip veriyor çocuk 3.5 yaşında kreşte devamlı aç geziyor, beslenme terapisine gidiyor şu an. Sen bakmayacak mısın çocuğa anam, kayınvaliden başka şehirdeydi sanki

Kızzzlarr hastane çıkışı için bu modeli çok beğendim ama fiyat sanki biraz fazla mı siz aldınız mı böyle işlemi müslin birşeyler istiyorum 🤗
Müslin takıma göre normal geldi canım işleme fiyatıda üstüne eklenince bu fiyat normal ben müslin değilde normal yaptırcam oda resim için sarece tulum ve şapka takımı var trendyolda onu alacam oda az değil 750 lira mı neydi

X