Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Teşekkür ederim canım sana da geçmiş olsun evet seaha gittim detaylı için . 25 mm yazıyordu kendi doktorumda değer normal sıkıntı yok dedi . Sonra bugün kendi doktoruma kontrole gittim 25 mm bile yok tamamen kapamış dedi . Ama hiç çok şükür kanamam falan olmadı bunca zamana kadar . 28. Hafta da bakacağız duruma göre planlama yapacağız dedi . Umarım yukarı çıkar dert ettim biraz ama basitçe atlatırız inşallah

Doğru diyorsun yazmak lazım heryere

Yani cidden saka gibi koskoca prof bir de bu adam ya hem de perinatoloji profu diil mi nasıl anlamazmış ki böbrekten ondan bundan? Hadi birini anlamadın dier sıkıntılar da mı hiç gözüne carpmadı cok ilginç. Keşke Recep Hasa gideceginizi söylemeseymişsiniz o zaman ne raporu verecekti cok merak ettim simdi. Bu arada ben ikinci kızımın detaylı muayenesine Recep Hasa gitmiştim. Hem alanında cok yetkin hem de cok ilgili, canayakın bir doktor. İnşallah sizi en dogru sekilde yönlendirir

Allah allah valla 3 kere okudum yazdığını hiçbir şey anlamadım şu anda. Bundan sonra ne yapacaksınız?
Kendi takipli oldugum doktoru bugun itibariyle bırakmış olduk. Pazartesi eğitim araştırmada bi profun özel muayanesine gideceğiz. Salıda Recep has'a gideceğiz. Bundan sonra takibi hangi doktora yaptıracagımızı bilmiyoruz. Ama dogum gerceklesirse şehir hastanesinden baska yer olmayacak kalbine müdahale gerekeceği icin. Dün kardiyologlarda baska yerde dogum yapamazsın dedi zaten. Eğitm araştırmadada aynısını söylediler özel hastanede dogum yapamazsın. Burası olmalı dogum yern oyüzren pazartesi eğitim arastırmada bi doktora gideceğiz. Artık hastane olacak onada bu sürecte karar vermiş olacagız. Ama suan sehir hastanesinde ebeleride tanıdıgım icin orası daha yakın geliypr bana. Özel muayanesi olan bi kardiyologa rutin kontrollere gideceğiz bu süreçte takip edecek kalbini.

Korktu basbaya o zaman a aa

Öyle bir şey demedi hatırlamıyorum sadece şu an tam kapalı dedi . Hemşireye de Plesenta previa diye not aldırdı . 2 hafta sonra falan başka doktora gitmeyi düşünüyorum . Tedbir amaçlı
Bende teshisi 15. Haftalardi sanirim koydugunda. Simdi 20. Haftamdayim biraz acilmis rahim agzi dedigim gibi. Cok ciddi derecelerde olsa yat kalkmaz derdi bence korkmayin. Hafif kanamalarda yasadim bisey olmadi cok sukur. Ama baska doktorun bakmasi iyi olur tabi. Bide iliski yasak onu soylemeyi unuttum. Benim doktorum rahim agzinida inceledi ve alttanda bakti fakat uyardi benden baska yada ben musade etmeden alttan muayene yaptirma dedi

aynen canım, Recep Hoca ya da Atıl Hoca’ya (zaten aynı yerde muayenehaneleri) mutlaka görün ve iyi haberlerle dön bize inşallah

Ben 12.haftdamda detaylıya kime yönlendireceğini sordum önden araşırma yapmak icin. Benim uzmanlığım var ben bakabiliyorum dedi. Madem bakabiliyorsun neden bunları görmedin? Burda bazı arkadasları 1. Hafta kadın dogum doktorunun anomaliler farkedip erkenden test yaptıgrdıgından bahsetti özel konusmalrımızda. Ama maalesef bizim doktor öncesinde farkedemeyeceğini söyledi. Şehir hastanesi yernede kendi farketseydi recep hoca gibi uzman bi doktora yönlendireceğini söyledi. Madem o kadar uzman değilsin neden detaylı bakıyorsun ve bakabiliyorum diyorsun? Gercekten su pra hırsının insanlara neler yaptırdıgını gördük bugun. Çok yazık

Bu muayene cok iyi olmus artik kimle devam edeceginize eminsiniz. Kotu konusmak istemiyorum ama hekiminizin perinatolog oldugunu soylemistiniz detayli 20. Haftada demesi cok sacma. Ben de perinatolog takipliyim detayliyi ne zaman yapariz dedigimde senin her muayenen zaten detayli oluyor o verilen 20 ve 21. Hafta senin icin gecerli degil gebeliginde bir kez perinatologa gidenler icin standart bir tarih diye aciklama yapti. Tamamen hayal kirikligi olmus ama neyse ki daha iyi hekimlerle devam edeceksiniz artik. Siz guzelce arastirmanizi yaptirin her sey guzel sonuclansin insallah

aynen canım, Recep Hoca ya da Atıl Hoca’ya (zaten aynı yerde muayenehaneleri) mutlaka görün ve iyi haberlerle dön bize inşallah
Bu grup sayesinde biz bugun dogru yerlere yöneldiğimizi anladık. Eşime hep diyordum KIZLAR KULUBUNDE takılıyorum kızzzzlar diye boyle evde heyecanlı heyecanlı konusuyordum. Kızzzlara söylücem ay bebişin kıyafeti gelmiş kızzzzlar diyordum evde. Eşim hep bana gülüyordu yaz yaz kızlara diyordu kızlar kulubunde mi takılıyorsun yine diyordu.

Bugun recep hoca konusunda da bircok sey yasadık D deniizzzzz ile aramızda özel kendi anlatmak isterse paylasabilir. Eşim çok minnettar oldu. Dün serendipcem birçok testten bahsetti onları arastırdık. V veniveniveni ile de cok konustuk. Adını etiketlemeyi unuttugum bircok arkadas var kusuruma bakmasın herkes o kadar cok yardımcı oldu ki birçok konuda eşimede hep anlatıyorum. Eşim bugun siz kızlar neler yapıyorsunuz valla dedi. Dedim kızların gücü bu işte. Eşimde diyo biz erkekler bi b.ok yapamıyoruz onu anladım sizden sonra dedim bu kızların gücü işte dedim. Bu grup iyi ki var birbirimizi tanımasak bile herkes bi tanıdıgınmıs gibi yardım ediyor bildiklerini paylasıyor. herkes dua etti yaaaa neler neler hissediyorum anlatamam duygu patlamaları yasıyorum günlerdir. İyi ki varsınız KIZZZZZZLAAAARRR

beni 21 mm ile serklaja aldı doktorum. 4 gün izlemenin ardından 21 ölçtüğü gün aldı hemen:/

Detaylı isterse 10.12.haftada başlıyor 24.hafta sonrası bile bakabiliyor bende bunları biliyorum. Kendisinin acıklamasını merak ettik. Baska detaylı bakan bi doktora ben 10.haftamda gitmiştim adam burun kıkırdagı ense kalınlıgı vs o hafta bakılabilen herseye bakmıstı. Yani herşeyin farkındayız. Ama kendisi ne diyecek bakalım dedik acıklama olarak tamamen dediğim gibi hayal kırıklıgıydı bizim icin

Evet bana da ilişki yasak ve alttan muayene yasak dedi. 2 hafta sonra nasipse başka doktora görüneceğim biraz dikkat edeyim vakit geçsin de . Aslında benim en baştan beri Plesenta aşağıdaydı hep öyle dediler. Ama tam kapama dememişlerdi hiç . Başlarda hep Progestan kullanmıştım . Allahtan rahim ağzı 45 mm hala . Yat falan demedi hareket kısıtlaması da vermedi ama ben dikkat edeceğim . Kızımla konuşarak yukarı çıkmaları için ikna etmekten başka elimden bir şey gelmiyor rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın

takipli periantolog ile böyle ayrıntılı inceleme yapan ama takip yapmayan doktorlar kesinlikle aynı şey değil ya, bunu daha 12. hafta fark etmiştim. 1 gün arayla kendi doktorum -ki periantolog kendisi- ve sadece 12. ve 22. hafta ayrıntılı yapan periantologa gitmiştim , 12+0 ve 12+1’de; aradaki fark çok büyüktü inceleme açısından

Valla sen cok sakin kalmissin ben orayi yikip gecmistim ortaligi birbirine katmistim. Senin basina gelen seye ben bile delirdim yani. Once sene oku et prof ol ama insan olama cok yazik

Recep Hoca nın randevuları o kadar dolu ki ben galiba 2 ay öncesinden anca randevu alabilmiştim bana da capa tıp mezunu doktor arkadaşım tavsiye etmişti hocamdır cok iyidir diye. Sanıyorum size ya biri aracı oldu ya da durumun aciliyetinden dolayı randevu verdiler.
İnşallah dualarımızla ve doktorların müdaheleleriyle bebişine kavusursun ve en kısa sürede saglıgına kavusur hakkınızda hayırlısı olsun bu süreçte inş hep

Tuhaf olmus. Bir perinatolog icin genel muayene detayli muayene diye bir ayrim yoktur. Boyle bir aciklamayi hekimim duysa cildirir. Dediginiz gibi hicbir seyi fark etmemek de vardi. Daha guvenle ilerleyeceginiz bir yol olacak bebeginiz de cok iyi olacak insallah

E bide profesormus bunun daha uzmani ne olacakki anlamamis ve daha uzmanina yonlendirecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…