Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Ben bunu çok istiyorum aslında çocuğun doğumu için en ideali buymuş sigortam karşılamayacagi için hayaller de kalıyor maalesef

Ben bunu çok istiyorum aslında çocuğun doğumu için en ideali buymuş sigortam karşılamayacagi için hayaller de kalıyor maalesef
Hadi ya sigorta karsılamıyor mu?
Hangi sigorta? Anadolu filan mı? O cok yaygın.
E o zaman sigorta yaptırmakta hic mantıklı değil baya kısıtlıyor her anlamda durumunu.
Cunku en az 1 ay bekleme süresi diyor e hamile kaldıgında genelde yenileme süresi geliyor. 2 yıl sigorta ödemiş oluyorsun. 2 yıl ödediğini altına ya da baska şeye yatırsan o enflasyonla tl de erimediği için belki yine aynı paralara gelecek belkide daha uyguna.

L Lila2455 suda dogum cok pahalı dedi merak ettim fiyat farkı nedir diye. Bugun telefonla aradım bilgide vermediler. Yüzyüze fiyat bilgisi verebiliyoruz dedi.

Canım 70 kg ile hamile kaldım boyum 1.75 şuan 81 kiloyum sen düşün halimi asdgdf

Geçmiş olsun. Arkadaşım yarık dudak ameliyatını geçen sene oldu 35 yaşında konservatuvar öğrencisi hayatında hiç de olumsuz sonuçlar doğurmadı. Umarım güzel haberler alırsınız siz de

Tüm yorumlarına katılıyorum ve saygı duyuyorum maalesef duygusal bakıyorum düşük riskim vardı ve haftalarca iğne vuruldum çok zor geçti ilk aylarım o korku kaldı üstümde 43 kiloydum bedenen de zayıftım üstüne olumsuzluklar olunca işte biraz kafam karıştı

Eşime anlatıyorum burda konuşulanları genelde.
Bugunun konusuda buydu filan...
suda dogumu merak ettim sordum dedim. O zaman bu merak değil istek dedi. Dedim doktorumun yaptırdıgını bile bilmiyorum belki yaptırmıyor dedim. Eşimde dedi normal dogum en iyisi bosver farklı şeylerin neden cıkarıldıgını biliyoruz dedi , Dedim neden normal dpgum 30 binse suda cıkarıyorsun diye 60-80bin diyecekler maksat belli işte dedi dedim öyle miymiş fiyatlar. Bilmiyorum fiyatları ama maksat belli işte dedibeni güldürdü.
Haklda bir yandan

Benim özel sigortam iş yeri yaptığı için bankaciyim kendim özel yaptırmadım ama aslında sormadım kizz merak ettim sorayım ama sanmam özele kaçar sanki

Konuşulanları okuyunca servikal uzunluk 48 mm çıkmış ama plesanta previa yazılmış sanırım rahim uzunluğu ile plesantanın aşağıda olmasının ilgisi yok mu acaba?

Özelde ebeler toy, doktorlar tecrübeli oluyor. O yüzden özelde doktorlara yük düşüyor. Devlettede doktor olarak asistan gelebiliyor doktorlar toy oluyor biraz, ebeler tecrübeli. Devletttede bütün işi ebeler götürüyor. Devlette ameliyatına 2 şer tane girmek zorunda. Ebe 2 tane hemşire 2 tane vs o yüzden kalablık gibi gözüküyorlar hele birde asistanlar gelirse cümbüş yeri ortalık.
Şehir hastanesindeki ebeler kadın dogum hastanesi vardı ordan rotasyonla geldiler en azı 16 yıllık tecrübesi var. Ve onlarda kadın dogum hastanesindeki eski şartları anlatıyorlar duş perdesiyle ayrılıyordu herkes yanyana dpgum yapıyordu. Cok kptuydu eski şartlar diyorlar ebelerde bunu anlatıyor. Ama artık özel dogumhaneler var. Cihazlar cok gelişmiş vs. Yani ben daha ilginç birşey soyleyeyim arkadasım burda özel bir hastaneye gidiyordu. Annesini kaybetti o zaman hamileymiş. O cocugu düşürdü. 1 ay sonra yine hamile oldugunu öğrendi. Özele gitti 3 ay. Bayılmaları ve kanamaları oluyordu. Özeldeki doktoru biz sana yetemeyiz diyip burdaki sehir hastanesine yönlendirdi onu. Şehir hastanesinde dogurdu cokta memnun kaldı.
Bende özelde yapacagım dogumu. Ama keske kosullarını birazcık daha iyileştirseler benim istediğim standartlarda olsaydı bende şehir hastanesinde düşünmeden olurdum. Ordaki tüm ebeleri tanıyorum. Hastaneyi gezdim cihazları gördüm eee orda doguranların memnuniyetlerini biliyorum. Özel hastanelerden daha iyi kosulları. Çokta yeni acıldı 1 yıl filan oldu. Bence yeni olmasının cokta etkisi var. Herşeye cok dikkat ediyorlar. Ayda 1 hastane denetleme geciriyormus.

Sindirim sistemim tamamen durmuş 5. Günüm ekmeği terk ettim domates salatalık peynir yiyorum yeşil elma bol salatalık yiyorum aç geziyorum resmen dubalac içtim kayısı yiyorum doktorum dubalac tan başka ilaç veremiyoruz dedi bana kesin birşey önerebilir misiniz işe yarayan

BANA da beyninde kist var ama geçer demişti, geçmişti dudak için birşey diyemem ama böbrekte genişleme düzelen birşey mi sormadınız mı bildiğim böbrekte genişlik bağırsakta parlaklık kalpte parlaklık vs gözükebiliyor sonra kalmıyor gidiyor bu şeyler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…